صادقی نیارکی گفت : قیمت تمام شده هر واحد ماسک تولید شده در کارخانه با احتساب هزینه حمل و فروش به بیش از یک هزار تومان می رسد.

نرخ جدید ماسک اعلام شد

مهدی صادقی نیارکی معاون صنایع وزارت صمت ، درباره قیمت گذاری ماسک های فروخته شده در مترو اظهار کرد : بنا بر مصوبات جلسه ستاد مقابله با کرونا ، ماسک مورد نیاز برای توزیع و فروش در مترو از محل تولیدات کارگاهی تامین خواهد شد. این ماسک ها از طریق اتاق اصناف و تعاونی تامین نیاز انجمن صنایع پوشاک تولید و در ایستگاه های مترو توزیع خواهد شد.نرخ جدید ماسک اعلام شد در ایرناکنرخ جدید ماسک اعلام شد در ایرناک

او بیان کرد : با هماهنگی هایی که با مترو انجام می شود غرفه هایی در اختیار بخش ذکر شده قرار خواهد گرفت تا فرآیند توزیع ماسک به خوبی انجام شود.

صادقی نیارکی تصریح کرد : مسئول قیمت گذاری و رسیدگی به قیمت ها در این حوزه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است ، اما در مجموع قیمت هر واحد ماسک درب کارخانه حدود 700 تومان است که با احتساب هزینه حمل و فروش و مواردی از این قبیل به بیش از هزار تومان می رسد.

معاون صنایع وزارت صمت ادامه داد : این قیمت ها مربوط به ماسک هایی است که در کارخانه و توسط دستگاه تولید می شود در حالی که ماسک های فروخته شده در مترو کارگاهی بوده و توسط نیروی انسانی و با چرخ خیاطی تولید می شود که هزینه تمام شده را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

او بیان کرد : در کارگروه مشترک سازمان غذا و دارو و وزارت صمت نرخ مصوب تمام اقلام بهداشتی تعیین شده و در اختیار بخش های مختلف قرار گرفته است. دستگاه های نظارتی از جمله سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان غذا و دارو بر فروش این اقلام نظارت می کنند.

  • تاریخ: جمعه, 26 ارديبهشت 1399
  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
نرخ جدید ماسک اعلام شد
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,980