یک متخصص بیماری های عفونی درباره اینکه ویروس کرونا از دستکش به پوست نفوذ می کند یا خیر ، توضیح داد.

دستکش و ویروس کرونا

آرش سیفی متخصص بیماری های عفونی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران درباره استفاده از ماسک گفت : اطلاعاتی که افراد می دهند ممکن است صحیح و ناصحیح باشد ، بسیاری از افراد ذهنیت اشتباهی نسبت به پوشیدن دستکش دارند.ویروس کرونا از دستکش رد می شود؟ در ایرناکویروس کرونا از دستکش رد می شود؟ در ایرناک

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه افراد از مراجعه غیرضروری به بیمارستان خودداری کنند ، گفت : فرد درهنگام مشاهده علائمی مثل بدحالی ، تنگی نفس ، عفونت ریه. باید به بیمارستان مراجعه کند.

این متخصص بیماری های عفونی درباره ضدعفونی کردن محل و کار خانه ، گفت : تقریبا همه ضد عفونی کننده ها از جمله انواع پودرها ، سفیدکننده ها و وایتکس بر روی این ویروس موثر است ، اسپره های ضدعفونی کننده و حتی مایع ظرفشویی که پوشش های چربی یا لیپیدی دارند می توانند ویروس را از بین ببرند.

او ادامه داد : ویروس کرونا از نظر تنفسی کمتر منتقل می شود ، پس نفش ماسک پررنگ نیست ، اما انتقال این ویروس از طریق محیط و دست آلوده بیشتر است.

سیفی افزود : در فضای باز و آزاد به هیچ وجه توصیه نشده افرادی که سالم هستند ماسک استفاده کنند ، آن کسی که مبتلا به کوید_19 هست باید ماسک بزند که دیگران را بیمار نکند.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به مکان هایی که باید در آن ها ماسک زده شود ، گفت : در خیابان و مکان هایی که افراد به صورت متراکم و فشرده هستند و ممکن است افراد بیمار رعایت نکنند یک ماسک جراحی معمولی در آن فضا استفاده کنید.

او با اشاره به نوع ماسکی که باید استفاده شود ، بیان کرد : ماسک های فیلتردار و خیلی پیشرفته نیاز نیست ، ماسک های پارچه ای معمولی هم کفایت خواهد کرد.

سیفی افزود : دستکش در مورد فرد سالم هیچ نقشی نخواهد داشت ، افراد باوجود پوشیدن دستکش باید دست ها را مرتبا بشویند ، زیرا ویروس از دستکش هم رد می شود و به دست منتقل می شود تنها با پوشیدن دستکش بار آلودگی ویروس پایین می آید.

  • برگرفته از: باشگاه خبرنگاران
ویروس کرونا از دستکش رد می شود؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,060