کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارش برف و باران در کشور خبر داد.

پیش بینی هواشناسی از بارش باران و برف در کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت : با ادامه فعالیت سامانه بارشی در امروز در نوار غربی کشور ، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بارش خواهیم داشت که در نقاط سردسیر و ارتفاعات شمالی بارش ها به شکل برف و جنوبی رعد و برق خواهد بود.پیش بینی ادامه بارش برف و باران در کشور در ایرناک پیش بینی ادامه بارش برف و باران در کشور در ایرناک

فریبا گودرزی افزود : مناطقی از مرکز و جنوب نیز بارش های پراکنده خواهند داشت و شدت بارش ها امروز در استان های چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، غرب فارس ، شرق و شمال خوزستان ، بوشهر ، لرستان ، گیلان ، نیمه غربی مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی خواهد بود.

وی اظهار داشت : در این مناطق به علت شدت بارش احتمال آبگرفتگی معابر ، بالا آمدن آب رودخانه ها ، مسیل ها ، سیلابی شدن وجود دارد همچنین پیش بینی شده که در جاده های کوهستانی شاهد مه گرفتگی ، کولاک و لغزندگی باشیم از این رو هم وطنان و رانندگان در این مسیرها مراقب باشند.

گودرزی ادامه داد : فردا چهارشنبه از میزان بارش ها در نیمه غربی کشور کاسته می شود و بارش ها در مناطقی از شرق وجنوب شرق به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت ، پنجشنبه با ریزش هوای سرد در عرض های بالاتر در نوار شمالی کشور بارش ها دوباره آغاز می شود.

وی گفت : از امروز تا جمعه دریای خزر مواج است از جمعه و شنبه آبهای جنوبی کشور مواج خواهد شد.

هوای تهران امروز مه آلود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود : آسمان تهران امروز ابری و مه آلود خواهد بود که در برخی از ساعات بارش رخ می دهد ، فردا کمی ابری است و بارانی نخواهد داشت اما بارش ها در تهران از اخر وقت پنجشنبه آغاز می شود و جمعه و شنبه هوای پایتخت بارانی خواهد بود. کمینه دمای امروز تهران 7 بود و بیشینه دمای امروز پایتخت 9 درجه بالای صفر خواهد رسید.

گودرزی گفت : لاله زار کرمان با دمای 4 درجه زیر صفر و زرآباد سیستان و بلوچستان با دمای 31 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

  • تاریخ: سه شنبه, 12 آذر 1398
  • برگرفته از: ایرنا
بازدید : 2,474 بار
پیش بینی ادامه بارش برف و باران در کشور
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,040