کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از بعدازظهر امروز چهارشنبه 13 آذر خبر داد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

 کارشناس سازمان هواشناسی گفت : امروز بعدازظهر ( چهارشنبه 13 آذرماه ) با شمالی شدن جریانات هوا بر روی سواحل دریای خزر و ورود سامانه بارشی جدیدی از غرب کشور ، بارش ها در این مناطق آغاز می شود.پیش بینی هواشناسی از بارش باران در کشور در ایرناک پیش بینی هواشناسی از بارش باران در کشور در ایرناک

فریبا گودرزی روز چهارشنبه افزود : سامانه ای که طی چند روز اخیر در کشور فعال بود از نیمه غربی خارج و به سمت شرق حرکت کرده است که امروز موجب بارش پراکنده در شمال شرق و شرق کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت : بعدازظهر امروز هم این سامانه از مرزهای شرقی خارج می شود و مجددا امروز بعدازظهر با شمالی شدن جریانات هوا بر روی دریای خزر سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می شود و در غرب سواحل دریای خزر امشب بارش ها آغاز می شود ، فردا استان های ساحلی خزر ، مناطقی از شمال غرب ، شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش خواهیم داشت که در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد : روز جمعه استان های واقع در شمال غرب ، غرب ، جنوب غرب ، سواحل غربی و مرکزی خزر ، استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارندگی دارند و در مناطق جنوبی شاهد رعد و برق خواهیم بود. روز شنبه بارش ها در نیمه غربی کشور تشدید می شود.

گودرزی گفت : یکشنبه بیشتر مناطق کشور بارندگی دارند و از بعدازظهر امروز تا روز جمعه دریای خزر و جمعه و شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

تهران نیمه ابری

کارشناس سازمان هواشناسی افزود : آسمان تهران امروز نیمه ابری و همراه با مه صبحگاهی خواهد بود که گاهی وزش باد نیز دارد ، کمینه دمای امروز صبح تهران 5 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به 12 درجه بالای صفر خواهد رسید و روزهای شنبه و یکشنبه با تاثیر سامانه جدید هفته آینده تهران بارانی می شود.

گودرزی گفت : کوهرنگ با دمای 9 درجه زیر صفر ، فرودگاه اردبیل و لاله زار کرمان 5 درجه زیر صفر و میناب 29 درجه بالای صفر ، جزیره ابوموسی و عسلویه 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 13 آذر 1398
  • برگرفته از: ایرنا
بازدید : 3,398 بار
پیش بینی هواشناسی از بارش باران در کشور
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,980