دختری مسلمان و افغانی ملکه زیبایی انگلیس شد، او اولین زن مسلمان است که تاج ملکه زیبایی انگلستان را روی سر خود گذاشته است.

بیوگرافی و عکسهای حماسه کوهستانی (Hammasa Kohistani)

  • نام : حماسه کوهستانی
  • متولد :   ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ ‏تاشکند ، ازبکستان
  • رنگ مو : قهوه ای
  • رنگ چشم : فندقی
  • عنوان(ها) : دوشیزه انگلستان ۲۰۰۵ / دوشیزه انگلستان ۲۰۰۵ / دوشیزه جهان ۲۰۰۵

حماسه کوهستانی زاده ۱۹۸۷ مدل بریتانیایی—افغان و اولین ملکه زیبایی مسلمان انگلستان می باشد. او از تاجیک های فارسی زبان افغانستان است.بیوگرافی حماسه کوهستانی دختر افغان و ملکه زیبایی انگلیس در ایرناک بیوگرافی حماسه کوهستانی دختر افغان و ملکه زیبایی انگلیس در ایرناک

حماسه کوهستانی دختر افغان

حماسه کوهستانی دختر افغان

وی در سن ۱۸ سالگی در ۳ سپتامبر ۲۰۰۵ پس از رقابت دو روزه در «المپیا تئاتر لیورپول» از بین ۴۰ مسابقه دهنده به عنوان ملکه زیبایی انگلستان انتخاب شد. کوهستانی در هانسلو در مدرسه لمپتون به عنوان دانش آموز ممتاز تحصیل کرد و در حال حاضر در کالج آکسبریج مشغول به تحصیل است. او همچنین پس از این مسابقه در سال ۲۰۰۶ در مسابقه دوشیزه دنیا شرکت کرد و به دوره نیمه نهایی راه یافت. حماسه از سوی «خانه مد آسیا» لقب دوشیزه مایا را گرفت.

حماسه کوهستانی ملکه زیبایی انگلستان

حماسه کوهستانی ملکه زیبایی انگلستان

زندگی نامه

حماسه کوهستانی در تاشکند ازبکستان ، پس از اینکه پدرش و مادرش مجبور به سفر از افغانستان شده بودند ، به دنیا آمد. پدرش خوشحال و مادرش لیلا افغان های آزادی خواهی بودند که پس از به قدرت رسیدن طالبان در سال ۱۹۹۶ میلادی مجبور به ترک افغانستان شدند. او در زمان ترک از افغانستان حدود ۱۰ سال عمر داشت و به گفته خودش خاطرات سختی از جنگ های داخلی افغانستان که باعث از بین رفتن بسیار از مردم افغانستان شد دارد. او در حال حاضر در ساوت هال لندن زندگی می کند. به گفته او ، «مردم وقتی مرا می بینند باور نمی کنند که یک مسلمان و اهل افغانستان هستم ، زیرا می پرسند پس چرا روسری بر سر ندارم.»

حماسه کوهستانی دختر مدل افغانی

حماسه کوهستانی دختر مدل افغانی

کوهستانی به شش زبان شامل انگلیسی و روسی و زبان مادری اش فارسی به طور روان سخن می گوید. او به کمک مادرش لیلا کوهستانی ، موسسه ای خیریه به نام «بنیاد روشنی» تأسیس کرد تا برای زنان و کودکان بی بضاعت افغانستان کمک کند.

او به عنوان فردی سبزه در پوششی در پارچه ابریشمی کِرِمی رنگ و جامه ابریشمی برنده شد. او بعدها گفت : «در وقت برنده شدن آن قدر شوکه نشده بودم ، چون روی خودم اعتماد داشتم ، اما هنوز هم شما نمی توانید تصور کنید که همان حالت بر شما اتفاق بیفتد ، به همین خاطر وقتی آن ها اعلام کرد که من برنده شده ام ، با خودم فکر کردم شاید اشتباه شنیده ام. دعا می کردم اشتباه نکرده باشند ، اما لحظه ای طول کشید تا متوجه شوم.»او همچنین گفت که او خوشحال است که «تاریخ ساز شده است» ، و این که او مشتاقانه منتظر است تا به نمایندگی از انگلستان در مسابقات دوشیزه جهان نیز شرکت کند.

حماسه کوهستانی زیباترین دختر افغان

حماسه کوهستانی زیباترین دختر افغان

او همچنین پس از حمایت «خانه مد آسیا» (به انگلیسی : Asian Fashion House) به عنوان «دوشیزه مایا» شناخته شد و گزارش شده بود که پیشنهادی برای بازی در قسمتی از یکی از فیلم های بالیوود به او پیشنهاد شده بود.

حماسه کوهستانی دختر افغان

عکسهای حماسه کوهستانی دختر افغان

حماسه در مسابقه انتخاب ملکه زیبایی انگلستان ، بر دختر مسلمان دیگری به نام سارا مندلی که ۲۳ سال داشت پیشی گرفت. سارا نیز از بخت های این مسابقه بود ، اما «شورای مسلمانان شهر لیورپول» ، به این دلیل که شرکت کنندگان در رقابت های ملکه زیبایی ، در مراحلی باید لباسهای نیمه عریان بپوشند او را از ادامه مسابقه برحذر داشتند. کوهستانی در دسامبر ۲۰۰۵ از در مسابقه دوشیزه جهان به نمایندگی از انگلستان شرکت کرد اما با وجود انتخاب به عنوان یکی از بهترین ها ، نتوانست به دور نیمه نهایی راه پیدا کند. کوهستانی در مجله نوجوان عادی در مه ۲۰۰۶ ظاهر شد.

حماسه کوهستانی مدل زیبای افغانی

حماسه کوهستانی مدل زیبای افغانی


منابع : ایرناک | حماسه کوهستانی اینستاگرام/ حماسه کوهستانی فیسبوک/ صفحه شخصی حماسه کوهستانی / حماسه کوهستانی ویکی پدیا/ حماسه کوهستانی تلگرام

بازدید : 143,593 بار
بیوگرافی حماسه کوهستانی دختر افغان و ملکه زیبایی انگلیس
4.5
out of
5
(
16
) votes

نظرات کاربران  

38
به جان خودم ، خودم خوشگل ترم
1397-01-12 23:44
پاسخ دادن
46
به جان خودم من زیبا ترم
1397-01-24 12:56
پاسخ دادن
43
یه قرار حضوری بزاریم باهم تا نتیجه رو اعلام کنم
1397-02-10 14:00
پاسخ دادن
10
سلام عزیزم اگه محردی قصدازدواج نداری دنبال خوشکل میگردم
1397-05-19 07:59
پاسخ دادن
07
همه زیبا هستن و خداوند هیچ فرد زشتی نیافریده. چون خدا زیباست و زیبایی رو دوست داره . چه بسا زیباترین انسانی باشی که خدا آفریده ولی اخلاق و انسانیت نداشته باشی در نظر همه دیو سه سر هستی و زشت و کریه .و برعکس دیو ترسناک و زشت باشی اما خوش زبان و خوش اخلاق و ..... در نظر مردم فرشته ای و زیبا. همه زیباییم.
1397-03-01 17:49
پاسخ دادن
20
سلام خانم مومن ومتدین
آفرین برشماکسی خدارادرنظربگیردهرچه دراین دنیاببیندپیشش زیباست.وهمه مازیباهستیم آیاشمامادرهستی؟شوهرداری یاخیر؟
1397-05-19 07:45
پاسخ دادن
21
خعلی مصنوعیه
یه جوریه
1397-03-28 13:10
پاسخ دادن
11
خدا ببخشه شبیه روح میمونم ادم شب ببینه خوابش نمیبره
1397-04-14 17:24
پاسخ دادن
11
انصافا قیافه خوشگل و عروسکی داره ولی اینکه زیباترین دختر باشه اشتباهه ما تو کشورمون دختر خوشگل کم نداریم میانگین تو هر خونواده یکی مثل ایشون هست حالا چه پسر چه دختر خدا همشون حفظ کنه
1397-05-10 11:52
پاسخ دادن
01
خدا به زن یا عقل میده یا زیبایی
1397-05-10 11:53
پاسخ دادن
10
اونایی ک ایشون رو ملکه زیبایی خوندند همه دخترای ایرانی رو دیدند؟؟؟؟؟
1397-05-19 01:59
پاسخ دادن
10
اونایی ک ایشون رو ملکه زیبایی خوندند همه دخترای ایرانی رو دیدند؟؟؟ صدبرابر زیباترشو دیدیم
1397-05-19 02:00
پاسخ دادن

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,780