دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : سدهای مخزنی در بخش ­های کشاورزی ، شرب و صنعت بالای 50 درصد ظرفیت شان پر شده است.

پر شدن سدهای مخزنی کشور

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : حجم آب ورودی به سدها در سال جاری تا آخر آذرماه نزدیک به 6.9 میلیارد متر مکعب بوده و سدهای مخزنی در بخش ­های کشاورزی ، شرب و صنعت بالای 50 درصد ظرفیت شان پر شده است که بسیار خوشحال کننده است.میزان بارش ها در کشور و دخایر آب پشت سدها در ایرناکمیزان بارش ها در کشور و دخایر آب پشت سدها در ایرناک

نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری های آب ، خشکسالی ، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد وضعیت ریزش های جوی کشور ، گفت : آخرین وضعیت ریزش های جوی کشور بسیار امیدوار کننده است ، ارتفاع کل ریزش های جوی کشور حدود 87 میلیمتر بوده که این مقدار نسبت به میانگین دوره های مشابه درازمدت (سی ساله) که تقریبا 61 میلی لیتر است نزدیک به 43 درصد افزایش داشته است.

وی افزود : اگرچه تا پایان آذر نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته حدود 4 درصد کاهش داشتیم ولی نسبت به درازمدت با عدد خیلی خوب و امیدوارکننده ای مواجه ایم که جای شکرگزاری دارد. به طوری که 43 درصد نسبت به دوره مشابه درازمدت وضعیت مطلوب تری را شاهد هستیم.

* حجم آب ورودی به سدها در سال جاری قابل تأمل و شکرگزاری است

دبیر ستاد توسعه فناوری های آب معاونت علمی خاطرنشان کرد : حجم آب ورودی به سدها در سال جاری تا آخر آذر ماه نزدیک به 6.9 میلیارد متر مکعب بوده که قابل تأمل و شکرگزاری است و امیدواریم با بارندگی هایی که اخیراً اتفاق افتاده شرایط بهتری حادث شود؛ چرا که بالای 50 درصد ظرفیت مخازن سدهای کشور ، پر شده است که بسیار خوشحال کننده است.

  • تاریخ: جمعه, 04 بهمن 1398
  • برگرفته از: فارس
میزان بارش ها در کشور و دخایر آب پشت سدها
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,440