سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره گزینه های موجود برای تعیین تکلیف وضعیت سربازان غایب توضیحاتی ارائه کرد.

تنها راه برای سربازان غایب

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص گزینه های موجود برای تعیین تکلیف وضعیت مشمولان غایب اظهار داشت:برای مشمولان غایب هیچ راهی به جز معرفی و انجام خدمت سربازی نمانده است و باید تأکید کنم که تنها راهی که وجود دارد این است که خدمت سربازی خود را انجام دهند.تنها راه برای سربازان غایب! در ایرناک تنها راه برای سربازان غایب! در ایرناک

وی با اعلام اینکه مشمولان غایب نباید به امید اجرای طرح و برنامه ای همچون پرداخت جریمه غیبت سربازی در آینده باشند، تصریح کرد:دیگر طرحی به نام جریمه مشمولان غایب وجود ندارد؛ پس باید این دسته از مشمولان، وضعیت سربازی خود را تعیین تکلیف کرده و به سربازی اعزام شوند در غیر این صورت محدودیت های اجتماعی در خصوص آنها اعمال خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و سازمان وظیفه عمومی در خصوص اجرای جدی و شدیدتر قوانین و مقررات در مورد مشمولان غایب، بسیج شده اند، به اظهارات اخیر فرمانده ناجا پرداخت و گفت:اخیرا سردار اشتری فرمودند که باید برخورد با مشمولان غایب در اولویت کاری قرار گیرد؛ بنابراین محدودیت های اجتماعی با شدت بیشتری پیگیری می شود که از آن جمله ممنوعیت استخدام، ممنوعیت دریافت وام و مستمری و ممنوعیت تشکیل شرکت و دفاتر است.

وی افزود:ممنوعیت به کارگیری این دسته از افراد در شرکت ها، دفاتر، فروشگاه ها از جمله دیگرمحدودیت هاست که با صنوف نیز هماهنگی لازم انجام شده تا نسبت به اجرا و اعمال آن همکاری لازم انجام شود.

کمالی به شناسایی و دستگیری مشمولان غایب پرداخت و گفت:این امر با شدت و حدت بیشتری در دستور کار است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به دیگر پرسش در این خصوص که افرادی که در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده و آن را دنبال نکرده اند، وضعیت شان چه می شود؟گفت:این دسته از افراد تا پایان سال باید جریمه غیبت سربازی خود را پرداخت کنند در غیر آن صورت آن مقدار از پولی که پرداخت کرده اند ضبط خواهد شد و باید به سربازی هم بروند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 13 شهریور 1398
  • برگرفته از: فارس
بازدید : 3,849 بار
تنها راه برای سربازان غایب!
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,730