آیا می دانید آب بدن از طریق تنفس ، تبخیر ، فعالیت های سلولی ، ادرار و مدفوع دایماً در حال کاهش است ؟ این از دست رفتن آب حتما باید جبران شود اما چرا؟

-نوشیدن آب به حفظ تعادل مایعات بدن کمک می کند » همان طور که می دانید به طور متوسط 60% بدن افراد از آب تشکیل شده است. از وظایف این مایع در بدن می توان تنظیم دمای بدن ، تنظیم هضم و جذب ، تنظیم سوخت و ساز بدن و... را نام برد.آب بدن در حال کاهش است!!! در ایرناک آب بدن در حال کاهش است!!! در ایرناک

-آب باعث تعدیل انرژی غذا می شود » سال هاست که بحث خوردن آب برای کنترل وزن مطرح است. وقتی غذائی به همراه آب مناسب مصرف شود می تواند روند هضم را کندتر و در کنار آن احساس سیری را ایجاد کند که این به کاهش وزن کمک خواهد کرد. هم چنین برای این منظور مصرف میوه و سبزی جات توصیه می شود.

-آب عملکرد صحیح ماهیچه ها را ممکن می سازد » وقتی میزان آب سلول های ماهیچه ای در تعادل نباشد ، سلول ها به اصطلاح چروکیده شده و دچار نقص در فعالیت می شوند که می تواند باعث ایجاد ناتوانی در عمل کرد عضله و درد در آن شود.

-باعث شادابی پوست می شود. پوست شما مقدار فراوانی آب دارد و به عنوان سدی حفاظتی عمل می کند . کم شدن آب بدن باعث می شود پوست خشک و چروکیده به نظر برسد. در حقیقت برخی کِرِم ها با بستن منافذ و جلوگیری از خروج آب سبب شادابی پوست می شوند.

-یاور کلیه ها و روده هاست. آب بدن پسماندهای سلول ها را جابه جا می کند. سم اصلی در بدن نوعی ترکیب نیتروژن دار است که در خون وجود دارد.این ماده که محلول در آب هم هست با مقادیر کافی آن به تر دفع خواهد شد.هم چنین مصرف آب به جلوگیری از ایجاد سنگ های مجاری ادراری کمک خواهد کرد. آب کافی در روده ها به همراه کم تر شدن احتمال ابتلا به یبوست ، هضم و جذب به تر را فراهم می کند .

منبع : جستجوگر ایرناک

بازدید : 6,346 بار
آب بدن در حال کاهش است!!!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,340