نیترات یک ماده سمی دیگر درون آب جوشیده است، زمانی که این ماده موجود در آب درمعرض حرارت بالا قرار می گیرد ترکیبات نیترات به نیتروزامین تبدیل می گردد این ماده به شدت سرطان زا است.

مضرات و عوارض آب جوشیده مانده و سرد شده

تا جایی که می شود باید از خوردن چای و نوشیدنی داغ و گرم شده پرهیز کرد. مهمترین علت آن افزایش بسیار زیاد سنگ کلیه در کشور است و مهمترین علت سنگ کلیه خوردن چای و آب داغ هست. نمک کلسیم با جوشیدن در آب رسوب می کند و ایجاد سنگ کلیه و مثانه می کند البته سنگ کیسه صفرا به خاطر خوردن چربی هست.مضرات و عوارض آب جوشیده سرد شده در ایرناکمضرات و عوارض آب جوشیده سرد شده در ایرناک

خطرناک بودن یا نبودن آب جوشیده سرد شده

خطرناک بودن یا نبودن آب جوشیده سرد شده

نیترات یک ماده سمی دیگر درون آب جوشیده است ، زمانی که این ماده موجود در آب درمعرض حرارت بالا قرار می گیرد ترکیبات نیترات به نیتروزامین تبدیل می گردد این ماده به شدت سرطان زا است.

این هشدار را جدی بگیرید :

برای دم کردن چای آب سرد شده کتری را مجددا نجوشانید.

بارها اتفاق می افتد که برای درست کردن چای آب کتری را پس از جوش آمدن خاموش کنید و پس از مدتی فراموش خواهید کرد که از آن استفاده کنید و مجدد مجبور به جوشاندن آن هستید.

باید این هشدار را جدی بگیرید که برای دفعه بعد از انجام این کار دست بردارید ، چرا که آب مجددجوشیده شده تبدیل به مواد خطرناکی می شود که سلامتی را تهدید می کند باید گفت که با این کار ترکیبات خطرناکی در آب جوش انباشته می گردد ، به جای آنکه از این مواد پاکسازی کردند از این دست ترکیبات می توان به آرسنیک ، نیترات و فلورید اشاره کرد.

نمک کلسیم از جمله ترکیباتی است که با این کار در آب انباشته شده و ایجاد سنگ کیسه صفرا می کند و در صورت مصرف بیش از حد این آب بروز سنگ های کلیوی را نیز به همراه خواهند داشت.

حال آب دوباره جوشیده شده چگونه بر روی بدن اثر می گذارد؟

نیترات یک ماده سمی است ، زمانی که این ماده موجود در آب درمعرض حرارت بالا قرار می گیرد ترکیبات نیترات آن کاملا تغییر یافته و به نیتروسامین تبدیل می گردد گفتنی است که این ماده به شدت سرطان زا بوده و انواع سرطان ها را شامل می گردد.

جذب فلوراید بالا نیز باعث ایجاد مشکلات عصبی می شود که این اتفاق در کودکان منجر به تاخیر شناختی می گردد.

برای آنکه از مشکلات در امان بمانید کافی است کتری را از آب جوش سرد شده خالی کرده و مجددا آب بریزید و بجوشانید.

باورهای غلط در مورد آب جوشیده شده

باور غلط دیگر در خصوص جوشاندن آب لوله کشی در میان عده ای از مردم بمنظور تصفیه آب آشامیدنی بدین شرح می باشد که فرایند جوشاندن آب موجب از بین بردن ویروس ها و باکتری های موجود در آب می گردد.با توجه به صحیح بودن این اصل در خصوص نابود کردن موجودات زنده موجود در آب (ویروس ها و باکتری ها ) از طریق جوشاندن آب در روستا ها و ... ، بدیهی است که ویروس ها و باکتری ها در تصفیه خانه های شهری بوسیله مواد ضد عفونی کننده اعم از کلر و غیره از بین میروند لذا در خصوص آب آشامیدنی لوله کشی شهری این امر کمکی به بهبود کیفیت آب مصرفی نمی نماید .

مضرات و عوارض آب جوشیده مانده و سرد شده

مضرات آب جوشیده مانده

همچنین لازم است بدانید جوشاندن آب آلاینده های شیمیایی نظیر کلر افزوده شده به آب را از بین نمی برد این باور غلط دیگری است که در میان برخی از مردم به چشم می خورد . در صورتی که وجود کلر باقی مانده در آب جوش طعم ماندگی و کهنگی را به آب می دهد .

مضرات و عوارض آب جوشیده سرد شده
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,920