اما آیا این لوازم ضد تعریق و خوشبو کننده خطری برای سلامت محسوب می شوند؟ در این بخش از ایرناک شما را با عوارض استفاده از مام و اسپری های ضد تعریق آشنا خواهیم نمود.

خطرات و عوارض اسپری و مام زیر بغل و مضرات آن

مام زیر بغل و اسپری زیر بغل برای خوشبو کردن و جلوگیری از تعریق به طور گسترده استفاده می شود. اما آیا این لوازم ضد تعریق و خوشبو کننده خطری برای سلامت محسوب می شوند؟ در این بخش از ایرناک شما را با عوارض استفاده از مام و اسپری های ضد تعریق آشنا خواهیم نمود.عوارض جدی اسپری و مام زیر بغل + مضرات در ایرناکعوارض جدی اسپری و مام زیر بغل + مضرات در ایرناک

لوازم ضد تعریق و خوشبو کننده خطری برای سلامت محسوب می شوند؟

تعریق! ناخوشایندترین حالت ایجاد شده توسط بدن. در بدن ما 2.6 میلیون غده ی تولید و ترشح عرق وجود دارد که ما همیشه در حال مقابله با آنها هستیم. تعریق اکثر اوقات موجب خجالت می شود و جالب است بدانید که برای رفع این حالت مردم به طور متوسط در اروپا 550 میلیون یورو صرف هزینه ی خرید مام و اسپری های زیر بغل و خوشبوکننده ها می کنند.

عوارض مام زیر بغل چیست؟

چرا نباید جلوی تعریق را با استفاده از مام بگیریم ؟

تعریق برای سلامت بدن لازم است

محققان کانادایی بعد از انجام مطالعاتی در این زمینه به شدت در مورد استفاده از مام زیر بغل که برای جلوگیری از تعریق استفاده می شود هشدار دادند. آنها در یک جمله ی ساده گفتند : بدن ما بدون تعریق و با ماندن مواد سمی داخل بدن به نوعی فاسد می شود و به سمت بیماری ها می رود. تعریق برای سلامت بدن امری حیاتی است و توسط آن بدن سموم را از خود خارج نموده و به حالت طبیعی از لحاظ درجه حرارت و بدون سموم می رسد.

تعریق به خنک شدن بدن کمک می کند

پروفسور جورج هونیس می گوید یکی از اصلی ترین راههای خنک شدن بدن و کم شدن درجه حرارت تعریق است و به هیچ عنوان نباید جلوی آن گرفته شود. با جلوگیری از تعریق در بدن درجه حرارت به اندازه 40 درجه هم خواهد رسید که عواقبی بدتر به دنبال خواهد داشت.

تعریق سبب کاهش استرس می شود

از آنجایی که تعریق به طور معمول بعد از انجام یک سری فعالیت ها و حالات روحی خاص همچون استرس - ترس - داشتن رابطه ی جنسی و انجام حرکات ورزشی ایجاد می شود بهتر است بدانید که با قرار گرفتن در شرایط مثبت می توانیدسموم بدن را تا حدی خارج کنید و در عین حال با کاهش میزان استرس و ترس در خود تعریق را کاهش دهید.

عوارض اسپری زیر بغل

عوارض استفاده از مام و اسپری های ضد عرق

تهدید جدی برای سلامت سیستم عصبی

اسپری هایی که استفاده می شوند هرگز نباید به طور مستقیم به پوست به خصوص پوست زیر بغل زده شوند چرا که 4 ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی انها برای سلامت سیستم عصبی - قلب - مغز و کلیه ها یک تهدید جدی هستند.

مقاومت به آنتی بیوتیک

تریکلوسان یا پولی اگزامتیلن مواد شیمیاییموجود در ضد عرق ها هستند که استفاده زیاد از مواد ضد میکروبی موجب ایجاد زنجیره های باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک ها می شود.

خطرات اسپری و مام زیر بغل

ابتلا به بیماری جنون و آلزایمر

آلومینیوم عاملی برای ابتلا به بیماری جنون می باشد که دربرخی اسپری های ضد عرق وجود دارد. مقدار زیادی از آلومینیوم در مغز می تواند باعث سمی شدن عصب و ابتلا به بیماری آلزایمر گردد.

ابتلا به سرطان سینه

آلومینیوم فعال موجود در این محصولات در کنار غده عرق حفره ای را ایجاد می کنند که سبب جلوگیری از تعریق می شود. مواد خطرناک موجود جذب شده از محصولات ضد عرق سبب سرطان سینه می شود زیرا زیر بغل نزدیک سینه است.

احتمال ابتلا به سرطان سینه با استفاده از مام زیر بغل

خطر ابتلا به بیماری کلیوی

با استفاده مکرر از مام و محصولات ضد عرق ماده ای به نام آلومینیوم هیدرواکسید در خون افزایش می یابد که بر روی کارکرد صحیح کلیه اثر می گذارد.

آلرژی و حساسیت

استفاده زیاد از ضد عرق ها موجب آلرژی و حساسیت در افراد می شوند و ممکن است شما با استفاده از این محصولات علائمی مانند خارش ، قرمزی و حساسیت داشته باشید.

مضرات استفاده از مام زیر بغل و اسپری آن

شیمیایی بودن عطرها در مام زیر بغل

عطر مورد استفاده در مام زیر بغل شیمیایی است بنابراین ممکن است بدن شما به این مواد شیمیایی واکنش خوبی نشان ندهد.

بهم ریختگی هورمون ها

وجود پارابن ها یا تریکلوسان در برخی از محصولات ضد عرق باعث آشفتگی های هورمونی می شوند زیرا این دو ماده با تیروئید و عملکرد ژن واکنش نشان می دهد.

تمام عوارض مصرف مام زیر بغل برای بدن

ایجاد آسم

استفاده از مام زیر بغل احتمال ایجاد آسم در افراد می شود زیرا در مام فتالات و چند ماده مضر دیگر وجود دارد.

استفاده از مام در بارداری

استفاده از مام در بارداری بدون مشکل و ایمن تلقی می شود. مگر این که خانم باردار به مواد خاصی مانند آلومینیوم مام آلرژی داشته باشد. مواد شیمیایی موجود در مام زیر بغل به پوست نفوذ نمی کند و روی سطح پوست باقی می ماند بنابراین اگر پوست شما بریدگی داشته باشد ، این مواد وارد بدن شده و به مادر و جنین آسیب می رساند.

عوارض جدی اسپری و مام زیر بغل + مضرات
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 9,770