ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟کدام ماهیچه در بدن کوتاهترین طول در بین سایر ماهیچه های بدن را دارد با ادامه مطالب ایرناک همراه باشید.

ضعیفترین ماهیچه و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟

ماهیچه رکابی - Stapedius muscle ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه اسکلتی در بدن انسان است. درازای آن کمی بیش از یک میلی متر و کار آن متوازن کردن حرکت کوچکترین استخوان بدن یعنی استخوانچه رکابی است.ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟ در ایرناک ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟ در ایرناک

ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟

ماهیچه رکابی ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن

خاستگاه ماهیچه رکابی ، درون برآمدگی هرمی حفره صماخی ، پیوندگاه آن گردن استخوانچه رکابی و عصب گیری اش از عصب چهره ای است.

این عضله درون برآمدگی هرمی دیواره خلفی حفره تیمپانیک احاطه شده است و به وسیله عصب صورتی (عصب هفتم مغزی) عصب دهی می شود. تاندون stapedius از راس برآمدگی هرمی خارج شده در جهت جلو حرکت می کند تا به قسمت خلفی گردن استخوان stapes می رسد. انقباض آن سبب می شود استخوان stapes به سمت عقب حرکت کند.

ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟

ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن ماهیچه رکابی است

با این که عضلات گوش میانی در جهت های مخالف کشیده می شوند اما هر دو نیروهایی عمود بر جهت حرکت نرمال ossicular chian اعمال می کنند و هم چنین انقباض آن ها تأثیراتی روی استحکام ossicular chian دارد؛ بنابراین میزان انرژی را که به گوش داخلی می فرستند کاهش می دهند.

بازدید : 3,805 بار
ضعیفترین و کوچکترین ماهیچه بدن چیست؟
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,560
بستن