در ادامه خواهیم گفت بهترین تغذیه پس از عمل جراحی و برای افرادی که آپاندیس عمل کرده اند چیست

رژیم غذایی بعد از عمل آپاندیس

افرادی که آپاندیس عمل کرده اند بعد از دو یا سه روز می توانند به رژیم عادی غذایی بازگردند و پس از آن نیز دیگر محدودیت تغذیه ای خاصی ندارند.بعد از عمل آپاندیس چه بخوریم ؟ در ایرناک بعد از عمل آپاندیس چه بخوریم ؟ در ایرناک

چنانچه عمل آپاندیس فرد بدون عارضه ای خاص باشد ، ابتدا باید تا شش ساعت غذایی مصرف نکند و سپس چهار مرحله مایع صاف ، سوپ کامل ، رژیم نرم و رژیم پرکالری پرپروتئین را رعایت کند.

اولین مرحله رژیم مایع صاف است که شامل سوپ های صاف شده است و پس از آن فرد می تواند از سوپ کامل استفاده کند. رژیم نرم مرحله بعدی است که شامل غذاهای نرم ، فرنی ، شله زرد و چلو ماهیچه می باشد.

از آنجاکه فرد مدتی موادغذایی کافی دریافت نکرده نیازمند رژیم پرکالری و پرپروتئین شامل گوشت قرمز و سفید ، تخم مرغ ، شیر و ... است که حتی می تواند این رژیم را با پروتیئنی مانند شیرخشک غنی کند.

در این رژیم می توان برای افزایش کالری از خامه و کره استفاده کرد. فردی که آپاندیس عمل کرده دچار تب شود ، توصیه می شود در این حالت فرد مایعات بیشتری مصرف کند. چون این عمل زخمی را در بدن ایجاد کرده ، فرد برای ترمیم زخم نیازمند روی ، ویتامین C ، ویتامین A و ویتامین K است که می تواند از منابعی همچون میوه جات ، گوجه ، کلم ، فلفل ، ماست پروبیوتیک ، گوشت قرمز ، ماهیچه ، لبنیات ، جگر ، طالبی ، انبه و زردآلو این ویتامین ها را تامین کند.

در برخی موارد ممکن است پزشک فرد از مسهل استفاده کند که در این صورت توصیه می شود مصرف فیبر به گونه ای مناسب شود که نه فرد دچار یبوست و نه دچار نفخ شود ، زیرا نفخ برای فردی که عمل آپاندیس کرده مضر است. برای این افراد حتما از آنتی بیوتیک هم استفاده می شود که باید دانست این آنتی بیوتیک ممکن است با برخی مواد از جمله کلسیم تداخل تغذیه ای داشته باشد. همه این روند دو یا سه روز بیشتر طول نمی کشد و فرد پس از آن محدودیت غذایی ندارد.


منبع : isna.ir 

بازدید : 8,700 بار
بعد از عمل آپاندیس چه بخوریم ؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,920