این خواص مثبت کره حیوانی و گیاهی عمدتا به خاطر مقدار موثر ویتامین ها و مواد معدنی است که در آن یافت می شود. کره حاوی ویتامین های آ، د، ای و کا و همچنین مواد معدنی ضروری همچون منگنز، کروم، ید، روی، مس و سلنیوم می باشد.

13 فایده کره پاستوریزه برای بدن و نحوه نگهداری آن و عوارض کره

کره یک محصول لبنی است که زمانی شکل می گیرد که شیر یا خامه دلمه شده باشد یا اینکه شیر تخمیر شده باشد. این ماده دستکاری شده از مایعات ، از حالت امولوسیون چربی در آب به امولوسیون آب در چربی تغییر می کند. چرا که دیواره چرب ها شکسته و با هم ترکیب شده تا ضخامت و استحکامی که کره نیاز دارد را افزایش دهد.خواص کره حیوانی و گیاهی برای بدن و نحوه نگهداری آن + عوارض در ایرناک خواص کره حیوانی و گیاهی برای بدن و نحوه نگهداری آن + عوارض در ایرناک

زمانی که دلمه بست و امولوسیون غلیظ تر شد ، اگر در یخچال قرار دهید کره کم کم جامد شده و تبدیل به کره می شود که در دمای اتاق نرم می شود. به طور سنتی ، کره از شیر چهارپایان مخصوصا گاو ها تهیه می شود. گرچه انواع دیگر کره نیز می تواند از شیر حیواناتی مانند گوسفند ، بوفالو ، بزها و گاو میش ها تهیه شود.

شواهدی وجود دارد که کره در فرهنگ های مختلف باز بیش از چهار هزار سال پیش در مورد استفاده قرار می گرفته است. هر چند در دهه های اخیر ، تغییری در عقیده ها ایجاد شده که منجر به بدنامی آن شده و مردم در حال چرخش به سمت مارگارین یا هر ماده جایگزین فرآوری شده و شیمیایی به جای کره هستند. نه تنها این ماده مقدار خوراکی های ارگانیک را در رژیم غذایی کاهش می دهد بلکه تمامی فوایدی را که کره می تواند به زندگی ما بدهد را نیز از بین می برد.

آیا کره گیاهی و مارگارین واقعیت دارد و چون گیاهی هستند مصرف شان بی ضرر است؟

به کره ای که از روغن گیاهی تهیه می شود ، مارگارین گفته می شود ، ولی پایه اصلی آن شیر نیست.این محصول اغلب از انواع روغن های نباتی تهیه می شود. به صراحت می توان گفت این کره فاقد ویتامین های موجود در شیر بوده و از لحاظ املاحی چون آهن ، روی و مس فقیر است و متاسفانه برخلاف تصور مردم که فکر می کنند این نوع کره فاقد کالری و یا انرژی است باید گفت این کره هم مثل سایر روغن ها حاوی انرژی بالایی است و هر گرم آن 9 کیلوکالری انرژی دارد. متاسفانه نکته قابل تامل در این کره ها میزان بالای اسید چرب ترانس در آن ها است.

به دلیل آن که اسیدهای چرب غیراشباع روغن های گیاهی طی فرآیندهای حرارتی و هیدروژنه به چربی های اشباع تبدیل و از فرم طبیعی خود خارج می شوند ، بر میزان چربی اشباع ترانس محصول تولیدی افزوده شده و مصرف زیاد آن می تواند موجب افزایش کلسترول بد خون شود و برای بیماران قلبی-عروقی ، کبدی و مبتلایان به تری گلیسیرید و کلسترول بالا مضر باشد. از طرفی مصرف طولانی مدت اسیدهای چرب ترانس می تواند با تضعیف سیستم ایمنی بدن ، التهاب و واکنش های آلرژیک را در مصرف کننده ایجاد کند.

ارزش غذایی کره

این خواص مثبت کره عمدتا به خاطر مقدار موثر ویتامین ها و مواد معدنی است که در آن یافت می شود. کره حاوی ویتامین های آ ، د ، ای و کا و همچنین مواد معدنی ضروری همچون منگنز ، کروم ، ید ، روی ، مس و سلنیوم می باشد.

این تنها بخشی از لیست فواید قابل توجه و مهم کره است ، اما با وجود گسترده مواد مغذی در کره ، فواید بالقوه بیشتری از کره نیز در طی زمان کشف می شود. کره عمدتا با چربی ها ادغام شده است اما نه با چربی های مضر ، بلکه با چربی های که برای سلامتی انسان ضروری هستند.

همانطور که کره ترکیبی از چربی هاست ، کره یک خوراکی با کالری بالاست. یک قاشق سوپخوری کره حدود 100 کالری دارد که این مقدار انرژی همانند انرژی یک موز متوسط است.

ویتامین های موجود در کره

خواص کره حیوانی و گیاهی برای بدن و نحوه نگهداری آن

مواد مغذی یک قاشق سوپ خوری کره :

  • 102 کالری
  • ٪16 آب
  • 0/12 گرم پروتئین
  • 0/01 کربوهیدرات
  • 0/01 شکر
  • صفر گرم فیبر
  • 11/52 گرم چربی
  • 7/29 گرم چربی اشباع
  • 0/43 گرم چربی غیر اشباع
  • 0/47 گرم چربی ترانس

خواص کره

حاوی چربی های اشباع

چربی های اشباع حاوی مقدار زیادی کلسترول هستند و به کاهش کلسترول بد کمک می کنند. علاوه بر آن ، این چربی ها برای قلب و جلوگیری از سکته مناسب هستند. علاوه بر این ، اینها یکی از اجزای ضروری برای رشد مغز محسوب می شوند. این چربی ها هم چنین در کاهش وزن بدن نیز شراکت دارند.

نیروگاه ویتامین!

همانطور که بالا ذکر کردیم کره حاوی ویتامین های آ ، د ، ای و کا است که همگی می توانند به جلوگیری از اثرات پوسیدگی دندان کمک کنند. علاوه بر آن این ویتامین ها به بهبود بینایی ، درخشان نگه داشتن پوست و در رونویسی ژن ها کمک می کنند.

ذخیره گاه مواد معدنی

مواد معدنی مهمی مانند روی ، مس و منگنز در کره یافت می شوند. این آنتی اکسیدان های قوی هستند که به مقابله با رادیکال های آزاد خطرناک کمک می کنند.

دارای اسیدهای چرب

اسیدهای چرب متابولیسم و ایمنی شما را تقویت می کنند. این باور وجود دارد که کره حاوی گروه های کوچک و متوسط اسیدهای چرب است.

حاوی سی ال ای

سی ال ای جرم چربی را در انسان ها کاهش می دهد. این اسیدهای چرب در محصولات لبنی یافت می شوند. سی ال ای به مبارزه با سرطان به خصوص سرطان سینه و روده کمک می کند.

مواد مغذی کره

حاوی بوتیریت

حدود 3 تا 4 درصد کره از بوتیریت تشکیل شده است. این ماده یک اسید چرب 4 کربنه است که مسئول عملکرد صحیح روده ماست.

حاوی کلسیم

کره مقدار زیادی کلسیم دارد که برای استخوان ها و دندان های قوی ضروری هستند.

حاوی اسید چرب های امگا 3 و 6

گفته می شود که حاوی مقدار عالی از این دو اسید چرب است که برای عملکرد مغز و مسائل مربوط به پوست ضروری هستند.

مقدار کلسترول خوب

کره حاوی سطح کاملی از کلسترول خوب است. این موضوع برای تثبیت عملکرد صحیح سلولی با اهمیت است. علاوه بر آن ، این ماده نقش مهمی در رشد سیستم عصبی دارد.

خواص ضد سرطان

کره حاوی مقدار زیادی بتا و ویتامین آ است که به جلوگیری از سرطان پروستات و انتهای روده بزرگ شناخته می شوند.

تثبیت سلامت تیروئید

در مطالب مرتبط به تیروئید در بخش سلامت ایرناک گفته شد که بیشتر بیماری های مرتبط با تیروئید به علت کمبود ویتامین آ است. کره حاوی مقدار زیادی ویتامین آ است و می تواند از بدن در قبال بیماری های تیروئید مراقبت کند.

مراقبت از چشم

بتا کاروتن ، که به مقدار زیادی در کره یافت می شود ، از مدت ها پیش به عنوان تقویت کننده سلامت چشم شناخته می شود. این ماده در مراقبت از چشم ، رشد سلولی ، مهار آب مروارید و کاهش احتمال انحطاط لکه زرد ، شراکت دارد.

فواید کره برای چشم ها

آنتی اکسیدان قوی

کره طبیعی حاوی مقدار زیادی کاروتن یک ماده غیر طبیعی اما ضروری برای انسان ها است. کاروتن در سلامت انسان در دو حالت شرکت دارد. داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی و تبدیلش به ویتامین آ ، دو خاصیت این ماده می باشد. درباره آنتی اکسیدان ها ، حدود 60٪ کاروتن دریافت شده به این مواد مقابله کننده با بیماری ها تبدیل می شوند.

این آنتی اکسیدان ها و ضد عفونت ها می توانند سیستم ایمنی شما را تقویت کنند. از آنجا که ویتامین آ محلول در چربی است می تواند برای آن قسمت های بدن که دیواره چربی دارند مانند پوست ، چشم ها ، دهان حلق و همچنین دستگاه دفع ادرار و گوارش؛ مفید باشد. این ویتامین می تواند رشد و ترمیم سلولی را گسترش دهد و از آنها در مقابل آسیب پذیری ناشی از مواد عفونت زا محافظت کند.

عوارض جانبی کره

عوارض جانبی کره بسیار متعدد و خطرناک است. کره عمدتا از چربی اشباع شده درست شده است. کره را به کلسترول و سدیم اضافه کنید تا کره نمکی تهیه شود. این ترکیب غیر سالم و خطرناک است اگر به مقدار زیاد و به دفعات استفاده شود. مصرف مداوم کره می تواند موجب تصلب شرائین شده و باعث مشکلات قلبی شود.

مقدار زیاد کلسترول یک خطر کامل برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی می باشد. سدیم نیز می تواند به افزایش فشار خون در این بیماری ها منجر شود. تحقیقات نشان داده اند که مصرف زیاد کره می تواند باعث مشکلات سلامتی در دویدن های طولانی شود.

اختلالات قلبی عروقی

کره منبع غنی از چربی های اشباع شده است که به تاثیر منفی شان روی قلب شناخته می شوند. رسوب چربی های اشباع در شریان ها یک اختلال بسیار جدی است. ایست قلبی یکی از عمده ترین عوارض جانبی کره است که بیشتر به علت مصرف طولانی کره با مقدار زیاد رخ می دهد.

سرطان

بعضی از سرطان ها به تجمع کلسترول در بدن مرتبط اند. کره یکی از منابع عمده چربی های اشباع است که در بدن به صورت کلسترول بد رسوب می کنند و ممکن است ریسک سرطان را افزایش دهند.

چاقی

مصرف شدید کره همچنین منجر به چاقی می شود لذا این خوراکی برای افرادی که تحت رژیم هستند خوب نیست. علاوه بر آن ، چاقی به خودی خود یکی از عمده ترین اختلالات است که منجر به رشد بیماری ها در بدن می شود. پس باید مصرف کره را متوقف کرد یا اینکه آن را به صورت سالمی مصرف کرد تا از اضافه وزن غیر ضروری پرهیز کرد.

چربی های کره و مضرات مصرف کره

حساسیت ها

افرادی که حساسیت به شیر دارند باید از مصرف کره اجتناب کنند چرا که کره یک فرآورده شیری است و می تواند باعث واکنش های آلرژیک در افراد دارای حساسیت به شیر شود.

زبان درد

عوامل مختلفی در پشت زبان درد قرار دارند اما کره یکی از عوامل مرتبط است. مصرف زیاد خوراکی های چرب مانند کره نقش عمده ای در ایجاد زبان درد دارند.

راهنمایی برای مصرف کره

میزان توصیه شده مصرف کره در افراد مختلف ، متفاوت است. دو قاشق سوپ خوری کره حدود دویست کالری میزان سالمی برای هر فرد است. مصرف مجدد کره به سبک زندگی و سلامتی شما بستگی دارد. چنانچه بخش سلامت ایرناک اشاره کرده است روش های سالم خوردن کره به میزان متعادل ، نه به اینکه چقدر مصرف می کنید وابسته است.

نژاد و بر روی میزان مصرف یک ضرورت است. کیفیت کره مصرفی مهم است ، کره ی ارگانیک به وضوح بهتر از کره های تجاری می باشند. راهنمایی نگهداری از کره شامل نگهداری در یخچال و مصرف آن در زمانی که روی برچسب آن ذکر شده؛ می باشد.

چه مقدار کره می توانید به راحتی بخورید؟

توصیه می شود که مصرف چربی اشباع خود را به کمتر از 10٪ مصرف کلی کالری روزانه خود برسانید.

برای مثال اگر روزی 2000 کالری در روز مصرف می کنید بهتر است روزی 22 گرم چربی اشباع تقریبا سه قاشق سوپ خوری کره مصرف کنید.

علاوه بر آن بهتر است این مقدار را با یک یا دو قاشق چربی های سالم مانند روغن زیتون ، گردو ، آفتاب گردان ، نارگیل ، آووکادو یا روغن ماهی ترکیب کنید.

نگهداری کره

اصولاً کره باید در جای خنک نگهداری شود و دور از نور آفتاب قرار گیرد. قابلیت نگهداری کره به دما بستگی دارد. برای نگهداری طولانی مدت کره باید در دمای 18 - درجه سانتی گراد قرار گیرد ، چرا که در دمای 4 درجه سانتی گراد فقط به مدت یک هفته می توان آن را نگه داشت.

کره نباید در نزدیکی مواد بودار و همچنین به مدت طولانی در تماس با برخی از فلزات مانند مس قرار گیرد.

خوردن کره و پنیر و اثر آن ها بر قلب

نتایج یک بررسی جدید تایید می کند برخلاف باورهای عمومی مردم که معتقدند خوردن کره و پنیر موجب حمله قلبی می شود ، در واقع مصرف فرآورده های لبنی خطری را متوجه این عضو مهم در بدن نمی کند.

متخصصان دانشگاه براون در آمریکا که روی هزاران فرد میانسال مطالعه کردند و دریافتند که حتی در افرادی که بیش از نیم کیلو پنیر خوردند خطر بروز حمله قلبی شدت پیدا نکرد.

این کارشناسان معتقدند که چربی های اشباع شده در لبنیات تحدیدی برای قلب محسوب نمی شوند و از سوی دیگر سایر ریزمغذی ها مثل کلسیم و ویتامین D موجود در لبنیات می توانند از قلب در برابر بیماری ها محافظت کنند.

اگر در مصرف هر ماده غذایی رعایت تعادل را بنمایید ، می توانید از مزایای آن ها بهره مند شوید.

بازدید : 1,165 بار
خواص کره حیوانی و گیاهی برای بدن و نحوه نگهداری آن + عوارض
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 2,670