خوش گوشت و خوئک کجای گاو و گوسفنده برای اینکه پاسخ خود را بیابید با ایرناک همراه باشید.

خواک و خوش گوشت کدومه؟

خواک (یا خوئک) در دو قسمت از بدن گاو و گوسفند وجود دارد. یکی دور حنجره است که در هر گوسفند فقط یک سیخ می شود ودیگری هم خوئک سر جگر که آن هم در هر گوسفند یک سیخ بیشتر پیدا نمی شود ، البته خوئک گاو و گوساله خیلی بیشتر از یک سیخ است.خوش گوشت | فواید و مضرات خوش گوشت + عکس در ایرناکخوش گوشت | فواید و مضرات خوش گوشت + عکس در ایرناک

عکس کباب خوش گوشت گوسفند

عکس کباب خوش گوشت گوسفند

خوش گوشت کجاست؟

خوش گوشت همان روده گوسفند است که آن هم فقط 15-10 درصدش قابل خوردن است و روده گاو و گوساله اصلا قابل خوردن نیست ، به عبارتی خوش گوشت گاو و گوساله اصلا نداریم و از روده آنها در کاربردهای صنعتی مثل تولید نخ بخیه استفاده می شود.

عکس خوش گوشت گوسفند

عکس خوش گوشت گوسفند

خوش گوشت دارای چربی زیادی است و بیشتر کسانی که چربی دوست دارند حاضرند خوش گوشت بخورند. جگرکی ها می گویند بیشتر مشتریان خانم خوش گوشت سفارش می دهند. خوش گوشت با اینکه سرشار از چربی است اما مقدار زیادی از پتاسیم را تامین می کند.

خوئک یا خوش گوشت مناسب مصرف نیست

برخی افراد وقتی به جگرکی می روند همراه چند سیخ دل و جگر ،  دو سه سیخ خوئک یا خوش گوشت هم سفارش می دهند. همان تکه های به ظاهر گوشتی سفیدرنگ به سیخ کشیده شده ای که از پشت ویترین جگرکی جلوه نمایی می کند. این فرآورده به دلیل لذیذ بودن طرفداران زیادی دارد ، اما پرسش این است که خوئک و خوش گوشت چیست و چه مزایایی دارد؟

 معمولا غده ها باید از گوشت جدا و معدوم شود و عموما غده های تولیدکننده هورمون ها نقش چندانی در تغذیه انسان ندارند و در برخی گزارش های دانشگاه های علوم پزشکی خوردن خوش گوشت نهی شده است ، اما در مورد بیماری احتمالی آن سخنی به میان نیامده است.

 خوئک به دلیل آن که پرچرب است بسیار لذیذ بوده و آقایان از طرفداران آن هستند. این فرآورده علاوه بر دارا بودن چربی ترانس و کالری زیاد ، بشدت کلسترول را بالا برده و حاوی مقداری پتاسیم است و متخصصان مصرف زیاد خوئک را توصیه نمی کنند.

دل و قلوه هم همان قلب و کلیه است که از جهت مقدار پروتئین و چربی شبیه گوشت قرمز کم چربی هستند اما قلوه هم مثل جگر سیاه دارای کلسترول زیادی است و برای کسانی که کلسترول بالایی دارند اصلا مناسب نیست. دل چربی و کلسترول کمتری دارد و سرشار از ویتامین B12، آهن و پتاسیم است.

خوش گوشت | فواید و مضرات خوش گوشت + عکس
4.8
out of
5
(
4
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,960