آیا می خواهید عضلات خود را بدون مصرف گوشت پرورش دهید یا با سبزیجات عضله سازی سریع را انجام دهید؟ پس مطالب زیر را به دقت مطالعه نمایید.

7 سبزی غنی از پروتئین برای عضله سازی

آیا می خواهید عضلات خود را بدون مصرف گوشت پرورش دهید یا با سبزیجات عضله سازی سریع را انجام دهید؟ پس مطالب زیر را به دقت مطالعه نمایید.7 سبزی غنی از پروتئین برای عضله سازی در ایرناک 7 سبزی غنی از پروتئین برای عضله سازی در ایرناک

اگر شما از سبزیجات برای رشد و پرورش عضلات بدنتان استفاده می کنید و اطرافیانتان به شما دائما در حال سرزنش کردن این می باشند که هرگز با سبزیجات نمی توانید این کار را انجام دهید درست است؟ خب اصلا نگران این نباشید، چون چند نوع سبزی در رشد عضلات نقش به سزایی را ایفا می کنند. در ادامه این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک با 7 نوع سبزی غنی از پروتئین آشنا خواهید شد.

اکنون تصور کنید که شما یک گیاه خوار هستید و زمان زیادی را در باشگاه می گذرانید و برای داشتن سیکس پک تمام تلاش خود را به نحو احسنت انجام می دهید.

با این حال، رشد و پرورش ساختمان ماهیچه هایتان کند به نظر می رسد، نسبت به افرادی که برای رشد و پرورش ساختمان ماهیچه هایشان از گوشت و تخم مرغ استفاده می کنند. در واقع این یک حقیقت میباشد، زیرا که گوشت و تخم مرغ منبع مستقیم پروتئین می باشند و در ساختن عضلات کمک می کنند و زمان کمتری را می گیرند. اما اگر از سبزیجات استفاده کنید درست است که زمان زیادی طول می کشد تا عضلات بدن شما ساخته شوند، ولی مضرات گوشت و تخم مرغ را ندارند.

پروتئین جوانه یونجه

سبزیجاتی که غنی از پروتئین هستند

1. پروتئین جوانه یونجه :

یک فنجان جوانه ی یونجه حاوی 33 گرم پروتئین می باشد.مصرف آن ها به طور منظم نه تنها در ساختن عضلات کمک می کنند،بلکه در کم کردن سطح کلسترول نیز تاثیر دارند.

2. پروتئین موجود در اسفناج :

اسفناج منبع غنی از آهن می باشد و در خون سازی بدن بسیار تاثیر دارد و البته در ساختن عضلات مصرف آن اهمیت به سزایی دارند و یک فنجان اسفناج حاوی 30 گرم پروتئین می باشد.

بهترین منبع پروتئین گیاهی

اسفناج مفید برای عضله سازی

3. پروتئین موجود در کلم :

کلم سرشار از فیبر می باشد و در کاهش وزن بسیار مفید می باشد و یک فنجان کلم حاوی 70 گرم پروتئین می باشد و در تولید عضلات نقش فوق العاده ای ایفا می کند.

4.مارچوبه غنی از پروتئین است :

یک فنجان مارچوبه حاوی 134 گرم پروتئین می باشد و از آن به عنوان یک منبع گیاهی غنی پروتئین یاد می شود و به عضله سازی کمک می کند.

سبزیجات دارای پروتئین

مارچوبه یکی از سبزیجات غنی از پروتئین

5. پروتئین گل کلم :

یکی دیگر از سبزیجاتی که غنی از پروتئین می باشند گل کلم است که یک فنجان از آن حاوی 100 گرم پروتئین می باشد و در عضله سازی تاثیر خوبی دارد.

6. پروتئین کلم بروکلی :

بسیاری از انسان ها از کلم بروکلی خوششان نمی آید و با توجه به مزه و طعم آن، یک فنجان از این کلم حاوی 91 گرم پروتئین می باشد و در ساختن عضلات بسیار مفید است، به طوری که خوردن آن در ساعات معین و از پیش تعیین شده باشد.

کلم بروکلی عضله ساز است

فواید کلم بروکلی برای عضله سازی

7. قارچ منبع غنی از پروتئین :

قارچ سفید منبع غنی از پروتئین می باشد، یک فنجان قارچ حاوی 103 گرم پروتئین می باشد و گیاهی ایده آل در عضله سازی محسوب می شود.

بازدید : 1,517 بار
7 سبزی غنی از پروتئین برای عضله سازی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,340