پوست مرغ آلودگی های محیطی خیلی زیادی را می تواند منتقل کند. چربی های اشباع شده ای که دارد، می تواند میزان کلسترول را بالا ببرد و به کبد آسیب برساند البته مزایایی هم دارد.

فواید و عوارض مصرف پوست مرغ

پوست مرغ آلودگی های محیطی خیلی زیادی را می تواند منتقل کند. چربی های اشباع شده ای که دارد ، می تواند میزان کلسترول را بالا ببرد و به کبد آسیب برساند ، اگر زندگی سالم می خواهید یا می خواهید خود را در برابر بسیاری از بیمار ی ها بیمه کنید بهتر است از خوردن چربی حیوانی در حد امکان پرهیز کنید.پوست مرغ | فواید و عوارض مصرف پوست مرغ در ایرناک پوست مرغ | فواید و عوارض مصرف پوست مرغ در ایرناک

در این مطلب قصد داریم درباره پوست مرغ صحبت کنیم ، امروزه شیوع بیماری ها در جهان سرعت چشمگیری پیدا کرده است و یکی از دلایل اصلی این اتفاق به رژیم غذایی ناسالم باز می گردد. استفاده از غذاهای آماده و نیمه آماده و همچنین ورزش نکردن سبب شده که رشد ابتلا به سرطان و بیماری ها بدخیم به شدت افزایش پیدا کند.

پوست مرغ را بکنیم یا نه؟

پوست مرغ را بکنیم یا نه؟

 

حال ما بر آن شدیم تا اطلاعات مفیدی را درباره مرغ با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم تا بتوانید با آگاهی کامل این ماده ی غذایی را مصرف کنید از مضرات و فواید آن باخبر باشید.

از عوارض استفاده از پوست مرغ در غذاها چه میدانید ؟ چه تاثیرات منفی بر بدن مصرف کنندگان میگذارد مزایا و معایب خوردن آن به چه صورت است ؟ نظر متخصصین تغذیه در این باره چیست ؟ چربی موجود در آن عوارض جانبی زیادی برای بدن مان به همراه دارد ، برخی باورهای نادرست در مورد پوست مرغ وجود دارد که در این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای خوردن پوست مرغ

هرچند گرفتن پوست مرغ قبل از خوردن ممکن است مزایایی داشته باشد ، اما همیشه ضروری نیست. خوردن پوست مرغ ، کالری بیشتری به غذایتان می دهد ، ولی مزایایی هم دارد.

این درست است که پوست مرغ دارای مقداری چربی است. به گفته ی دانشکده سلامت عمومی هاروارد ، گرچه بسیاری اوقات چربی موجود در غذاهای حیوانی ، چربی اشباع شده است که می تواند در صورت زیاده روی کلسترول و خطر بیماری های قلبی را افزایش دهد ، اکثر چربی موجود در پوست مرغ چربی های غیر اشباع مفید برای قلب است.

بر اساس گزارش دپارتمان کشاورزی پایگاه ملی تغذیه ی آمریکا ، یک اونس پوست مرغ حاوی ۳ گرم چربی اشباع و ۸ گرم چربی غیر اشباع است.

بعلاوه ، دانشکده سلامت عمومی هاروارد اضافه کرد که پختن مرغ با پوست به حفظ رطوبت و طعم مرغ کمک می کند. پس اگر می خواهید برای مهمان هایتان مرغ درست کنید و از خشکی و بی مزگی آن جلوگیری کنید ، پوست آن را برندارید.

معایب و مضرات خوردن پوست

مهمترین ایراد نگه داشتن پوست روی مرغ این است که کالری و چربی اشباع بیشتری به غذایتان اضافه می کند. به گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) یک فنجان سینه ی مرغ پخته شده بدون پوست دارای ۲۳۱ کالری است ، در حالی که یک فنجان سینه ی مرغ پخته شده با پوست حاوی ۲۷۶ کالری است.

فواید و عوارض مصرف پوست مرغ

عوارض و مضرات خوردن پوست مرغ

با وجود اینکه بیشتر چربی پوست مرغ از نوع غیر اشباع است ، اما در هر اونس آن ۳ گرم چربی اشباع وجود دارد ، که همان میزان موجود در یک فنجان سینه مرغ پخته شده است.

انجمن سلامت آمریکا توصیه می کند که میزان چربی اشباع در رژیم غذایی تان را تا ۵ یا ۶ درصد کل کالری دریافتی روزانه کاهش دهید که با حدود ۱۳ گرم چربی اشباع روزانه در رژیم ۲۰۰۰ کالری برابر است.

حرف آخر

مزایا و معایبی در برداشتن پوست مرغ قبل از خوردن آن وجود دارد. حرف آخر این است که نگه داشتن پوست مرغ کالری دریافتی یا خطر بیماری های قلبی را در صورتی که به اندازه متعادل در برنامه ی غذایی مصرف شود ، به طرز چشمگیر افزایش نمی دهد.

ادعای نادرستی در مورد پوست مرغ وجود دارد که تصور می شود سرشار از چربی است ، اما از آنجا که در پوست مرغ ، چربی غیر اشباع سالم بیش از چربی اشباع وجود دارد ، به آن بدی که فکر می کنید نیست. پس اگر از خوردن آن لذت می برید ، نگران نباشید.

در صورت بهره مندی از یک رژیم غذایی سالم و نداشتن اضافه وزن می توانید پوست مرغ را استفاده کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

بازدید : 4,894 بار
پوست مرغ | فواید و عوارض مصرف پوست مرغ
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,250
بستن