نوشابه های گازدار، نوشیدنی های خوش رنگ و لعاب و یکی از پرطرف دارترین نوشیدنی هایی است که مضرات بسیاری دارند.

عوارض مصرف نوشابه گازدار

نوشابه گازدار یکی از پرطرف دارترین نوشیدنی هایی است که امروز مردم مصرف می کنند.این نوشیدنی که در قوطی های زیبا به بازار عرضه می شود ، جای خود را در بین نوشیدنی ها پیدا کرده است.در این مطلب درباره خطرات مصرف این نوشیدنی می پردازیم.نوشابه چه ضررهایی دارد؟ + عوارض خوردن نوشابه در ایرناک نوشابه چه ضررهایی دارد؟ + عوارض خوردن نوشابه در ایرناک

▪ تاثیر مصرف آنی کوکاکولا :

۱۰ دقیقه بعد از مصرف؛ ۱۰ قاشق مرباخوری شکر وارد سیستم بدن می شود. اما به علت اسید فسفریک موجود در آن که طعم شیرینی آن کاهش می یابد.

۲۰ دقیقه بعد : میزان قند بالا می رود و باعث افزایش انسولین می شود. کبد واکنش نشان می دهد.

۴۰ دقیقه بعد : جذب شدن کافئین توسط بدن به پایان می رسد.مردمک چشم گشاد می شود ، فشار خون بالا می رود و در نتیجه کبد قند بیشتری وارد جریان خون می کند. در این زمان گیرنده های آدنوزین موجود در مغز مسدود می شود و مانع خواب آلودگی فرد می شود.

مضرات نوشابه

۴۵ دقیقه بعد : بدن با تولید بیشتر دوپامین ، مرکز مغز را تحریک می کند.

۶۰ دقیقه بعد : اسید فسفریک ، کلسیم ، منیزیم و روی را در روده به هم می چسباند تا سوخت و ساز را افزایش دهد. در این حالت دفع کلسیم از طریق ادرار افزایش می یابد.

۶۰ دقیقه بعد : فرد با افت قند مواجه می شود و این افت باعث بی قراری و بی حالی وی می شود. در این زمان علاوه بر دفع تمامی آب موجود در نوشابه ، مواد مغذی با ارزش بدن نیز از بدن خارج می شود.

▪ تاثیر درازمدت مصرف روزی یک قوطی کوکاکولا :

با افزایش وزن مواجه می شوید.بررسی ۸ ساله روی ۹۰ هزار زن که روزی یک قوطی نوشابه مصرف می کردند ، نشان داد طی ۴ سال با ۵ کیلوگرم افزایش وزن رو به رو شدند.

به احتمال زیاد دچار دیابت خواهید شد : نتایج تحقیقات نشان می دهد افرادی که روزی یک یا بیش از یک وعده نوشیدنی گازدار یا آب میوه مصرف می کنند نسبت به افرادی که به ندرت این نوع نوشیدنی مصرف می کنند ، دچار دیابت نوع ۲ می شوند.

احتمالا دچار بیماری قلبی می شوید : طبق بررسی که در مجله موسسه قلب آمریکا چاپ شد ، افرادی که به مدت ۴ سال هر روز یک قوطی نوشابه مصرف می کردند با ۲۵ درصد خطر افزایش میزان قند خون مفید رو به رو بودند. هم چنین افرادی که روزی ۲ نوشیدنی با شیرینی مصنوعی مصرف می کردند نسبت به افرادی که به ندرت نوشیدنی شیرین مصرف می کردند ۴۰ درصد بیشتردر معرض حمله قلبی و مرگ بر اثر بیماری قلبی قرار داشتند.

بازدید : 7,732 بار
نوشابه چه ضررهایی دارد؟ + عوارض خوردن نوشابه
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,520