بی اشتهایی مقاومت بدن در برابر خوردن هر چیزی است در ادامه به علل و عوامل بی اشتهایی می پردازیم .

اگر چاق هستید ، از بین رفتن اشتها فرصت خوبی برای کاهش وزنتان است . اما اگر بی اشتهایی به جای چند روز ، چند هفته طول بکشد و باعث لاغری بیش از حد و آب رفتن شما شود ، این بی اشتهایی ، علت خاصی دارد .چرا برای خوردن غذا اشتها نداریم ؟ در ایرناک چرا برای خوردن غذا اشتها نداریم ؟ در ایرناک

تقریبا تمام عفونت ها میتوانند باعث بی اشتهایی شوند مثلا ویروس سرماخوردگی یخ آنفولانزا ممکن است عامل آن باشد.یا علل جدی تر مثل سل ، کم کاری تیروئید ، بیماری های قلبی ، ریوی ، یا ناراحتی های کبدی ممکن است باعث بی اشتهایی شوند.

بی اشتهایی مقاومت بدن در برابر خوردن هر چیزی است که به فرآیند بهبود کمک می کند ، است .

با اینهمه فقط بیماری علت کاهش اشتها نیست.

گاهی چیزی که به دلیل خاصی خورده اید مثل یک دارو میتواند عامل آن باشد . آنتی بیوتیک هایی مثل آزیترومایسین ، جوانه های چشایی را غیر فعال کرده و باعث کندی حرکت غذا در روده شده و احساس پری و سیری بعد از خوردن غذا را طولانی می کند .

کمبود های تغذیه ای میتوانند اشتهای طبیعی را تضعیف کنند . مخصوصا اشخاص مسن ممکن است گرفتار کمبود روی در رژیم غذایی باشند که میتواند جوانه های چشایی را از بین ببرد و سبب بی اشتهایی شود.

منبع : جستجوگر ایرناک

بازدید : 5,224 بار
چرا برای خوردن غذا اشتها نداریم ؟
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,470