چای اولانگ چای سنتی چینی است که از گیاه کاملیا سیننسیس گرفته می شود. از این گیاه برای درست کردن چای سیاه و سبز نیز استفاده می شود.

چای اولانگ چیست و چه خواصی دارد؟

میزان اکسیده شدن چای اولانگ چیزی بین چای سیاه و سبز است.خواص چای اولانگ | 9 فایده چای اولانگ برای سلامتی و پوست در ایرناک خواص چای اولانگ | 9 فایده چای اولانگ برای سلامتی و پوست در ایرناک

چای اولانگ حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و ترکیبات بیواکتیو از جمله فلوراید ، آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها است.

چای اولانگ چایی نیمه تخمیر شده است و محصولی مابین چای سبز تخمیر نشده و چای سیاه بسیار تخمیر شده می باشد. چای اولونگ بسیار معطر و دارای طعم و بویی دل پذیر است که هم به صورت سرد و هم گرم قابل استفاده می باشد.

گیاه چای اولانگ با سرطان سینه مبارزه می کند

دانشمندان ادعا می کنند که چای اولانگ می تواند با سرطان سینه مبارزه کند ، زیرا تومور را متوقف می کند.آنها معتقدند که چای اولانگ پتانسیل بالایی در جلوگیری از سرطان سینه دارد.آزمایش ها نشان داده اند که این چای چینی که قرن ها برای فواید سلامتی اش مهم بوده, رشد سلول های سرطان سینه را متوقف کرده است . محققان دریافتند که این چای DNAسلول های سرطانی را مختل کرده و مانع رشد و پیشرفت تومور می شود.

چای اولانگ

چای اولانگ چه خاصیتی دارد؟

جلوگیری از سرطان سینه با چای اولانگ

دانشمندان گفتند که چای سبز نوید بخش مشابهی دارد اما چای سیاه و تیره اثر اندکی بر روی سلول ها دارند.دانشمندان دانشگاه سنت لوییس, میسوری, میزان سرطان سینه و مرگ ناشی از این بیماری را در سراسر چین تحلیل کردند.

در تجزیه و تحلیل آن ها این ارقام در مناطقی که چای اولانگ مصرف بالایی داشت ، کم بودند.این تیم اکنون می گوید که این چای ، یک روش غیر سمی برای جلوگیری از سرطان سینه است, که از 8 زن در طول عمرش یکی مبتلا می شود.

تاثیر چای اولانگ بر شش رده سلولی سرطان سینه بررسی شد.خطوط سلول های سرطانی در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند و سلول های سرطانی هستند که طی زمان و تحت شرایط خاصی در آزمایشگاه رشد و تکثیر می شوند.

این تیم دو خط ER - مثبت و PR - مثبت, یک خط مثبت HER2 - و سه خط سلولی منفی - را آزمایش کردند.چای سبز و چای اولانگ رشد سلول سرطان سینه را در شش لاین سلولی متوقف کردند و سلول هایی که با چای سیاه و تیره درمان شده بودند ، اثر چندانی نشان ندادند.

فواید چای اولانگ

چای اولانگ چگونه از سرطان سینه پیشگیری می کند؟

تاثیر چای اولانگ در درمان سرطان سینه

این تیم اعلام کرد؛ چای اولانگ, مانند چای سبز, نقشی در مهار رشد سلول سرطان سینه, تکثیر و پیشرفت تومور ایفا می کند.چای اولانگ همانند چای سبز, می تواند باعث ایجاد آسیب و تخریب DNA سلول های سرطانی سینه شود و موجب اختلالاتی در تکثیر و تومورزایی آنها شود و پتانسیل خوبی به عنوان یک عامل ضد سرطان در برابر سرطان سینه را دارد. "

چای سبز طبق مطالعات قبلی فواید ضد سرطانی را نشان داده بود ، اما این اولین آزمایش چای اولانگ بود.به گفته این نویسندگان, تنها دو درصد از تولیدات چای جهان ، اولانگ هستند, در حالی که چای سیاه 78 درصد و چای سبز 20 درصد است.این چای عمدتاً در چین تولید می شود و مردم از آن برای اهداف دارویی استفاده می کنند بنابراین دانشمندان گزارش 2014 ثبت سرطان فوجیان را بررسی کردند.

آن ها دریافتند که شیوع سرطان سینه در فوجیان ، 35 درصد کم تر از میانگین ملی است.آن هایی که بیش تر چای اولانگ را می نوشند ، 25% کاهش نسبت به میانگین فوجیان, و 50% کم تر از میانگین ملی را داشتند.با توجه به یافته های منتشر شده در مجله تحقیقات ضد سرطان, آن ها همچنین به نظر می رسد که میزان مرگ و میر پایین تری دارند - میزان مرگ افرادی که چای اولانگ زیاد می نوشند ، 68 درصد کم تر از میانگین ملی است.

رفع سرطان سینه

درمان سرطان سینه با چای اولانگ

ویژگی ضد سرطانی چای اولانگ

مولفان معتقدند اگرچه نتایج قابل توجه هستند, اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.دکتر هوانگ می گوید : شیوع و مرگ و میر کم تر در مناطقی که افرادش مصرف زیادی از چای اولانگ دارند ، نشان می دهد که چای اولانگ پتانسیل بالایی برای ویژگی های ضد سرطانی دارد. "بیش از 250,000 زن در سال 2007 و در ایالات متحده مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شده اند و هر ساله 41,000ا نفر از این بیماری می میرند.

اگر چه میزان بقای افراد در 40 سال گذشته در انگلستان دوبرابر شده است ، اما درمان آن خسته کننده است.تحقیقات مراقبت از سرطان سینه نشان داد که 26 درصد از زنان در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

اثرات جانبی درمان های آن ، مانند : شیمی درمانی و رادیوتراپی می توانند باعث شوند که افراد احساس کنند بعد از درمان علاقه ای به ادامه روند زندگی ندارند.پیش گیری و تشخیص زود هنگام, کلید بهبود سلامت در آینده است و غربالگری به تمام زنان بین سنین باروری و زایمان در انگلستان پیشنهاد می شود.

خواص چای اولانگ

مقاومت بدن در برابر سرطان سینه با چای اولانگ

چای اولانگ چیست و چه خواصی دارد؟

شما ممکن است با چای اولانگ که از چین سرچشمه می گیرد ، آشنا نباشید پس بهتر است این بخش از سلامت ایرناک را با دقت بیشتری بخوانید ؛ هر گونه چایی که بین 8 تا 85 درصد (نیمه اکسیده) اکسید شده باشد ، می تواند به عنوان چای اولانگ در نظر گرفته شود. اکسیداسیون چای یکی از گام ها در تولید چای اولانگ است به محض این که یک برگ چای کنده شود ، شروع به اکسیده شدن می کند.

چای سیاه به طور کامل اکسید می شوند ، در حالی که انواع چای سبز کمی اکسیده می شوند.اولانگ که به نام "چای اژدهای سیاه" نیز شناخته می شود ، در حد وسط قرار دارد.مطابق با پایگاه داده ترکیب شیمیایی غذایی USDA ، یک فنجان از این چای حاوی کافئین ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، آمینو اسیدها و آنتی اکسیدان های پلی فنول مفید است.این ویژگی ها همگی دارای پتانسیلی برای مزایای سلامتی از جمله کاهش وزن ، عملکرد مغز ، سلامت قلب و پیش گیری از دیابت هستند اما تاثیر آن ها در این چای به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.


9 فواید دیگر نوشیدن چای اولانگ

1- بهبود عملکرد ذهنی

به لطف کافئین موجود در چای اولانگ عملکرد ذهن بهبود می یابد. این بهبود شامل عملکرد شناختی و هوشیاری می شود. این مورد از مزایای فوری این نوشیدنی است اما تحقیقات نشان داده مصرف بلند مدت چای اولانگ می تواند به بهبود قدرت ادراک در افراد بزرگسال کمک کند.

2- تقویت حافظه

نوشیدن مرتب چای اولانگ علاوه بر بهبود عملکرد ذهنی می تواند در طولانی مدت باعث بهبود حافظه نیز بشود.

چای اولانگ چون فعالیت استیل کولین استراز (آنزیمی است که باعث از بین رفتن انتقال دهنده های عصبی می شود) را مهار می کند دارای این خاصیت است. افرادی که دچار آلزایمر می شوند با کمبود این انتقال دهنده ها مواجه شده اند.

3- حفظ سلامت قلب

تحقیقات نشان داده اند چای اولانگ می تواند از ابتلا به بیماری های قلبی و بیماری عروق کرونر پیشگیری کند. حتی نوشیدن روزانه سه فنجان از این چای می تواند تا 11 درصد خطر حملات قلبی را کاهش دهد. چای اولانگ همچنین می تواند سطح کلسترول های بد را پایین بیاورد.

4- پیشگیری از پوسیدگی دندان

یک فنجان چای اولانگ حاوی فلوراید و آنتی اکسیدان هایی است که می توانند میزان سلامت دندان ها را بهبود دهند. این چای همچنین دارای ترکیبات آنتی باکتریال است که از ایجاد حفره روی دندان جلوگیری می کند و اسیدیته بزاق دهان که روی مینای دندان نیز تاثیر منفی می گذارد را کاهش می دهد.

5- بهبود سلامت پوست

مشکلات پوستی نظیر اگزما و دراماتیت می توانند دردناک و ناراحت کننده باشد اما چای اولانگ می تواند باعث التیام آنها شود. چای اولانگ در کنار چای سبز می تواند منجر به کاهش واکنش های درماتیت آلرژیک شود. برخی افراد بعد از اینکه یک هفته روزانه یک فنجان از این چای نوشیده اند نتایج آن را روی پوست خود مشاهده کردند.

همچنین نوشیدن مرتب چای هایی که حاوی ترکیبات ضد سرطانی هستند می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد.

6- حاوی ترکیبات ضد سرطانی است

چای اولانگ و چای سبز هر دو حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیار قوی هستند که می توانند از بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت کنند در نتیجه احتمال ابتلا به سرطان کاهش می یابد. پلی فنل ها همچنین می توانند به کاهش نرخ تکثیر سلول های سرطانی کمک کنند.

این چای مخصوصا می تواند به خوبی مانع بروز سرطان تخمدان شود و به کاهش خطر دیگر سرطان ها نیز کمک می کند.

7- کاهش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید

آنتی اکسیدان های موجود در چای اولانگ و دیگر مزایای آن برای سلامت می توانند از ابتلا به آرتریت روماتوئید پیشگیری کنند. تحقیقات نشان داده افرادی که روزانه سه فنجان چای اولانگ می نوشند در مقایسه با کسانی که از این چای استفاده نمی کنند کمتر در خطر آرتریت روماتوئید هستند.

8- تثبیت قند خون

تثبیت قند خون یکی از بزرگترین چالش هایی است که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 با آن مواجه هستند. مصرف چای اولانگ می تواند به تثبیت قند خون در افرادی که چنین بیماری دارند کمک کند. استفاده از چای اولانگ می تواند درمان تکمیلی مناسبی در کنار داروهای تجویز شده برای این بیماران باشد.

9- مقابله با باکتری ها

چای اولانگ خواص ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال دارد که می تواند به بدنتان کمک کند با باکتری های بد مقابله نماید. خاصیت ضد باکتری چای اولانگ حتی می تواند با باکتری هایی نظیر سالمونلا ، اشرشیا کولی و سودوموناس نیز مقابله کند. سلامت نیوز : با خواص چای اولانگ آشنا شوید

بازدید : 5,609 بار
خواص چای اولانگ | 9 فایده چای اولانگ برای سلامتی و پوست
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,870