اگر سلامت دهان و دندانتان برای شما هم حائز اهمیت است حتما این چند نکته را همواره در نظر داشته باشید.

بهترین زمان مسواک زدن

1-از زمان رویش دندان باید مسواک زد.بهترین زمان مسواک زدن چه موقعی است؟ در ایرناک بهترین زمان مسواک زدن چه موقعی است؟ در ایرناک

2-اهمیت مسواک‌زدن فقط برای دندان نیست و شامل لثه نیز می‌شود.

3-آخرین لحظه قبل از خواب مسواک نزنید. بهتر است بلافاصله بعد از شام مسواک‌زده و از نخ‌دندان نیز استفاده شود. زمان مسواک‌زدن باید بین 3 تا 5 دقیقه طول بکشد.

4-بعضی افراد به جای شب مسواک‌زدن، صبح مسواک می‌زنند که در عمل مثل این است که مسواک نزده‌اند.

بهترین موقع برای مسواک زدن

بهترین موقع برای مسواک زدن

5-مهم‌ترین نکته در مسواک‌زدن به طور عمده مربوط به روش آن است. چنانچه به شکل صحیح و درستی مسواک نزنید، مسواک حتی می‌تواند تخریب ایجاد کند.

6-نوع مسواک و خمیردندان نیز اهمیت دارد و بهتر است هر سه ماه یک‌بار مسواک را عوض کنید البته دهان‌شویه کمک‌کننده است، ولی استفاده از آن همیشه توصیه نمی‌شود.

7-مراجعه منظم به دندانپزشک و بررسی وضع دندان‌هایتان را فراموش نکنید.

همه ما می‌دانیم مسواک زدن یکی از ساده ‌ترین و بهترین راهها برای حفظ سلامت دندان‌ها است. اما پرسشی که  برای کاربران ما وجود دارد این است که بهترین زمان مسواک زدن چه موقع می باشد؟ در شبانه روز چند بار مسواک بزنیم و نحوه صحیح مسواک زدن چگونه است؟ و...    .

 پاسخ این است که : حداقل 2 بار در روز دندان‌های خود را مسواک بزنیم، زمان مسواک زدن باید 5 دقیقه طول بکشد.

 بهترین زمان مسواک زدن قبل از خواب شب است و در مرحله دوم در هنگام صبح است . البته بهتر است روزی سه بار مسواک زده شود ولی مسواک قبل از خواب و در هنگام صبح ضروری است.

بهترین زمان مسواک زدن

کی مسواک بزنیم؟

اما دقت کنید زمان‌هایی که در طول روز بیشتر می‌خورید و می‌آشامید، باید بیشتر از مسواک استفاده کنید.

مسواک زدن درست به از بین بردن پلاک‌های دندان کمک می‌کند. باکتری‌های موجود در پلاک دندان عامل ایجاد 2 بیماری مهم دهان و دندان هستند: پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های لثه.

بازدید : 5,081 بار
بهترین زمان مسواک زدن چه موقعی است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,300