سندروم تخمدان پلی کیستیک یا نشانگان تخمدان پرکیستی شایع ترین اختلالات غدد درون ریز (آندوکرینوپاتی) در زنان و شایع ترین علت نازایی ناشی از عدم تخمک گذاری می باشد.

آیا طب سوزنی می تواند به درمان تخمدان پلی کیستیک کمک کند؟

سندروم تخمدان پلی کیستیک در حدود 10% زنان در سنین بارداری دیده می شود.درمان تخمدان پلی کیستیک با طب سوزنی در ایرناکدرمان تخمدان پلی کیستیک با طب سوزنی در ایرناک

بهترین درمان بیماری pcos

راه های درمان تخمدان پلی کیستیک و علائم آن

روش های درمان تخمدان پلی کیستیک مختلف است اما قبل از پرداختن به درمان تخمدان پلی کیستیک لازم است بدانید که عوامل شناخته شده برای ایجاد سندروم تخمدان پلی کیستیک عبارتند از :

  • افزایش بیش از حد هورمون های مردانه (آندروژن ها).
  • افزایش سطح انسولین در خون. 20 الی 25 درصد زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک مقاومت انسولینی ندارند.
  • افزایش فعالیت اعصاب سمپاتیک. این پدیده می تواند مقدمه ایجاد سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد. بسیاری از خصوصیات این سندروم مانند افزایش انسولین ، چاقی ، آپنه انسدادی حین خواب همگی با فعالیت بیش از اندازه اعصاب سمپاتیک در ارتباط هستند.

علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک

چگونگی درمان و نشانه های بیماری تخمدان پلی کیستیک

علائم و نشانه ها
درمان تخمدان پلی کیستیک

نتایج مختلف حکایت از اثربخش بودن طب سوزنی برای درمان تخمدان پلی کیستیک دارد. به نظر می رسد طب سوزنی در مورد زنانی که طی سندروم تخمدان پلی کیستیک ، افزایش وزن نداشته اند اثر چشمگیرتری دارد. طب سوزنی حتی برای درمان تخمدان پلی کیستیک در افرادی که غلظت خون بالاتری دارند نیز کارساز است اگرچه دوره درمانی طولانی تری نیاز خواهند داشت.

درمان سندرم تخمدان پرکیست

چند مورد درمان های ساده برای تخمدان پلی کیستیک

نحوه اثر طب سوزنی در درمان تخمدان پلی کیستیک

بررسی های مختلف نشان داده است که طب سوزنی سبب تقویت گردش خون خصوصا در اندام ها – در این مورد تخمدان ها – می شود. طب سوزنی با افزایش حساسیت نسبت به انسولین به تنظیم قند خون و در نتیجه سطح انسولین خون کمک کرده و از این طریق به کاهش حجم کیست ها و تعداد آن ها کمک می کند. همچنین از طریق کاهش سطح کورتیزول به کاهش وزن و تعدیل اشتها کمک می کند. سطح تستوسترون را کاهش داده و با تنظیم سطح استروژن به تخمک گذاری کمک می کند. همچنین فعالیت اعصاب سمپاتیک را نیز کاهش داده و حدود 38% نسبت به گذشته دوره های قاعدگی را منظم تر می کند.

درمان تخمدان پلی کیستیک با طب سوزنی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,510