در این مطالعات محققان نتیجه گرفتند که انزوای اجتماعی و تنهایی به مقدار قابل توجهی انسان را در معرض خطر مرگ زود رس قرار می دهد.

کدام درد از چاقی هم کشنده تر است؟!

بر اساس تحقیقات جدید ارائه شده در انجمن روانشناسی آمریکا یک وضعیتی که از چاقی هم کشنده تر است معرفی شد ، این وضعیت چنان گسترده است که محققان می گویند این یک تهدید بزرگ برای سلامت عمومی است که بیشتر است 42 میلیون بزرگسال بالغ بر 45 سال در ایآلات متحده آمریکا از بیماری تنهایی رنج می برند و ممکن است برای آنان بسیار مرگبار باشد.کدام درد از چاقی هم کشنده تر است؟! در ایرناککدام درد از چاقی هم کشنده تر است؟! در ایرناک

محققان برای مطالعه از دو روش متاآنالیز که قبلا از آن استفاده شده بود ، استفاده کردند.

یکی از مطالعات که شامل 148 مطالعه بود روی 300 هزار نفر در سراسر ایالات متحده انجام شد. مطالعات دیگر که شامل 70 مطالعه می باشد در بالای 3.4 میلیون از مردم شمال آمریکا ، اروپا ، آسیا و استرالیا انجام شد.

در این مطالعات محققان نتیجه گرفتند که انزوای اجتماعی و تنهایی به مقدار قابل توجهی انسان را در معرض خطر مرگ زود رس قرار می دهد.

انزوا و تنهایی از چاقی کشنده تر است

تنهایی و منزوی شدن از چاقی کشنده تر است!

همچنین این مطالعات نشان داد که ارتباط اجتماعی بیشتر با افراد جامعه خطر ابتلا به مرگ زودرس را 50 درصد کاهش می دهد.

جولیان هولت لونستاد (Julianne Holt-Lunstad) ، استاد روانشناسی دانشگاه برینگام ، طی مطالعاتی توضیح داد که ارتباط با دیگران یک نیاز اساسی انسان برای سلامتی و بقا ، حیاتی می باشد و همیشه باید با دیگران ارتباط برقرار کرد و از انزوا و تنهایی پیشگیری کنید که در نتیجه خطر مرگ زودرس شما را تهدید نکند.

محققان بر این باورند که مسئله انزوا و تنهایی به دلیل کاهش تعداد فرزندان در هر خانواده و کم شدن ازدواج و پیر شدن جمعیت می باشد و مسائلی چون خواب کم ، دغدغه ، استرس های روزانه باعث مرگ زودرس در انسان ها می شود.

هولت لونستاد توضیح داد : "شواهد قوی وجود دارد که انزوای اجتماعی و تنهایی به طور قابل توجهی خطر ابتلا به مرگ و میر زود هنگام را افزایش می دهند و میزان خطر بیش از شاخص های دیگر در سلامت عموم افراد است."

خطرات بسیار جدی انزوای اجتماعی

این مطاعه بیان می کند که برای حل این مساله می توان فهمید که افزایش جمعیت ، افزایش تعداد فرزندان ، افزایش ازدواج در کاهش انزوا و تنهایی بسیار موثر میباشند و در طی آن افراد با انرژی تر خواهند بود و هیچ وقت دچار انزوا و تنهایی نخواهند شد.

کدام درد از چاقی هم کشنده تر است؟!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,680