مهم ترین خاصیت دمنوش نعناع، تاثیر آن بر دردهای دستگاه گوارش شامل درد معده، روده، نفخ، دل پیچه، تهوع و اسهال است. همچنین این دمنوش معطر، اشتهاآور است.

تاثیر فوق العاده نعناع بر درمان درد معده

نعناع درمانی است برای معده درد و دل پیچه است که اثر کلیدی آن بر درمان معده درد تایید شده است. نعناع با داشتن اثر ضد اسپاسم در دستگاه گوارشی ، می تواند تاثیر سریع و محسوسی داشته باشد. بهترین پیشنهاد برای استفاده خانگی از نعناع برای کسانی که از معده درد رنج می برند ، نوشیدن چای نعناع است .همچنین روغن نعناع هم عصاره ای از نعناع است که در درمان دردهای معده استفاده می شود.درمان درد معده با نعناع در ایرناک درمان درد معده با نعناع در ایرناک

خواص دمنوش نعناع

طبیعت :

این گیاه از نظر طب سنتی ایران ، گرم و خشک می باشد .

خواص :

مهم ترین خاصیت دمنوش نعناع ، تاثیر آن بر دردهای دستگاه گوارش شامل درد معده ، روده ، نفخ ، دل پیچه ، تهوع و اسهال است.

همچنین این دمنوش معطر ، اشتهاآور است. مسکن و آرامبخش خوبی است و ناراحتی اعصاب و تشنج را بر طرف می کند.

دمنوش نعنا برای درد معده

دمنوش نعنا برای درد معده

برای رفع بوی نامطبوع دهان و پیش گیری از بروز بیماری لثه ای به کار برده می شود. برای رفع سینه درد و سرفه ، دم کرده نعنا را به صورت گرم بنوشید.

چای نعناع علاوه بر انرژی زا بودن ، حرارت اضافه بدن را خارج کرده و سرماخوردگی و سرفه فصلی را نیز درمان می کند. سیستم گوارشی را تسکین می دهد و در رفع گاز معده کمک می کند.

موارد منع مصرف :

- مصرف آن در اوایل بارداری ممنوع است.

- بعلت اثر شل کنندگی دریچه تحتانی مری در افرادی که برگشت اسید معده به مری دارند با احتیاط مصرف گردد.

با توجه به اینکه مصرف نعنا به مقدار زیاد سبب بالارفتن فشار خون می شود ، خوردن مقدار زیادی از آن به افراد سالمند هرگز توصیه نمی شود.

 

بازدید : 5,169 بار
درمان درد معده با نعناع
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,680
بستن