حضور پشه ها در اطراف بدن و در هر مکانی بسیار رنج آور است، اما برای از بین بردن و دور کردن پشه ها از بدن روش هایی طبیعی وجود دارد که کمک بسیاری به دور کردن آن ها از بدن می کند.

6 ترفند برای دور کردن پشه ها از بدنتان

حضور پشه ها در هرجایی می تواند آزار دهنده باشد بخصوص هنگام خواب و برای کودکان که نمی دانند چه کار باید انجام دهند پشه ها به سرعت بوی میزبان را یاد می گیرند و آن را به خاطر می آورند در این بخش از ایرناک راه های طبیعی از بین بردن حشرات را بدون استفاده از حشره کش های شیمیایی خواهید خواند.راههای طبیعی دور کردن پشه + 24 راه خانگی در ایرناک راههای طبیعی دور کردن پشه + 24 راه خانگی در ایرناک

گیاهان طبیعی برای دور کردن پشه ها از بدن :

حشره کش های شیمیایی تنها عامل موثر در از بین بردن حشرات نیستند وقتی صحبت از بین بردن پشه ها به میان می آید گیاهان طبیعی مختلف نیز می توانند به خوبی عمل کنند می توانید حیاط یا باغ خود را با برخی از گیاهان مفید زیبا کنید. به این ترتیب خودتان و حیوانات خانگی خود را از پشه در همان زمان محافظت خواهید کرد

خب چه گیاهانی می توانند به ما کمک کنند از این پشه نامطبوع اجتناب کنیم آنها کدام هستند؟ انواع مختلفی وجود دارند که می توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید:پونه ، ریحان، رزماری، سیر، برش، سنبل، علف هرزه، یا گل همیشه بهار

ریحان برای دور کردن پشه از بدن

ریحان برای دور کردن پشه ها

شمع سیترونلا برای دور کردن پشه ها:

اگر نمی توانید گیاهان را در خانه داشته باشید و یا نسبت به آن ها حساسیت دارید، شمع سیترونلا می تواند یک راه حل بسیارخوب باشد یک دافع حشرات طبیعی است که توسط تحقیقات تایید شده و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد، خانه شما بوی تازه می دهد و با هیچ یک از حشرات اذیت نمی شوید برای کسانی که اقلام دست ساز را دوست دارند، می توانید شمع های سیترونلا را را با نفت بسازید.

اسپری اسطوخودوس و روغن بدن برای دور کردن پشه ها :

پشه ها از اسطوخودوس نفرت دارند می توانید یک اسپری بدن با روغن بدن ضروری درست کنید یا فقط آن را به صورت قطره ای روی پوست بمالید. این روش درمانی برای بدن شما بسیار سالم است و به جز اسپری های شیمیایی و کرم می تواند به پوست کمک کند تا از سوزش و آلرژی اجتناب کنند.

دور کردن پشه از خود

اسپری اسطوخودوس برای دور کردن پشه ها

سرکه سیب برای دور کردن پشه ها از بدن:

این شگفت انگیز است که سرکه سیب چند منظوره می تواند مفید باشد. بسیاری از مردم در خانه هستند، بنابراین اگر مکان زندگی شما به طور ناگهانی توسط پشه ها مورد حمله قرار گیرد، با اسپری حشره کش سرکه آنها را از بین ببرید همچنین می توانید کمی روغن سیترونلا برای تاثیرات بیشتر اضافه کنید. این اسپری معرفی شده کاملا طبیعی در ایرناک را روی مکان هایی که حشرات معمولا جمع می شوند بمالید و منتظر نتیجه باشید.

کف صابون برای از بین بردن پشه ها:

اگر زمان زیادی را در حیاط خود صرف کرده اید و شام خانوادگی و یا با خواندن کتاب گذرانده اید، یک بشقاب با آب کف صابون را در آن نزدیکی قرار دهید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که پشه ها به این آب جذب خواهند شد و به دام می افتند.

روش دور کردن پشه از بدن

راه های دور کردن پشه از بدن

سیر برای دور نگه داشتن پشه ها:

طبق برخی مطالعات، خوردن سیر به دور نگه داشتن پشه کمک می کند. این درمان برای عاشقان سیر خوب است، اما اگر واقعا از آن متنفر باشید، نیازی به خوردن آن در مقادیر زیاد نیست. فقط آن را بجوشانید و مخلوط را در مکان هایی که پشه ها گرد هم می آیند اسپری کنید.

لباس محافظ بپوشید

هر وقت امکان دارد بیرون از خانه لباس محافظ بپوشید، به‌ویژه وقتی جاهایی می‌روید که تراکم درختان زیاد است. بلوز‌های گشاد آستین‌بلند و شلوار برای به حداقل رساندن گزیدگی پشه بهترین انتخاب است.

روغن چریش

روغن چریش، عصاره‌ی درخت چریش است که بومی هند است، و به عنوان یک ضد آفت طبیعی استفاده می‌شود تا حشرات مضر را از درختان دور نگه‌دارد. این روغن برای انسان‌ها نیز موثر است و بدون هیچ‌گونه اثرات مضر یک دفع‌کننده‌ی پشه‌ی فوق‌العاده برای داخل خانه است. یک پژوهش نشان داده‌است ترکیب روغن نارگیل و روغن چریش به نسبت یک به یک محلولی موثر به‌دست می‌دهد که پشه‌ها را حداقل ۸ ساعت دور نگه می‌دارد. کافی است این ترکیب را روی پوست بدن‌تان بمالید.

شمع سنبل هندی

یکی از موثرترین راه های طبیعی دفع پشه عصاره‌ی سنبل هندی است و بهترین روش برای بهره بردن از آن، استفاده‌اش در درست کردن شمع‌های دست‌ساز است. رایحه‌ای که شمع سنبل هندی می‌پراکند برای دور نگه داشتن پشه‌ها به اندازه‌ی کافی موثر است. تعدادی از این شمع‌ها را اطراف ایوان خانه‌تان روشن کنید تا حصاری نفوذناپذیر برای پشه‌ها درست کنید.

از شر آب راکد خلاص شوید

پشه‌ها در آب راکد تولید مثل می‌کنند، بنابراین هروقت ممکن است از شر آب راکد خلاص شوید. ناودان، زیر گلدان‌ها، یا هر جایی را که آب جمع می‌شود، خالی کنید.

پودر قهوه

آب راکد مناسب‌ترین بستر برای تولید مثل پشه است. اگر خلاص شدن از شر آب جمع‌شده غیرممکن یا دشوار است، برای جلوگیری از بیرون آمدن پشه‌های جدید از تخم و تولید مثل بیش‌تر، روی هر آب راکدی که اطراف خانه‌تان می‌یابید کمی پودر قهوه بپاشید.

رزماری روی زغال

وقتی بیرون از خانه مشغول کباب درست کردن هستید، ممکن است پشه‌ها به شما حمله کنند. به عنوان یک راه‌حل، چند ساقه رزماری را روی زغال‌های داغ بیندازید تا بویی متساعد کند که به‌طور موثر پشه‌ها را دفع می‌کند و در عین حال به غذایتان طعمی لذیذ می‌دهد. بنابراین این بار که در حال برنامه‌ریزی برای کباب درست کردن به همراه خانواده و دوستان بودید، کمی رزماری با خودتان ببرید.

کافور

برای خلاص شدن از شر پشه‌ها در خانه، استفاده از کافور روشی آسان، موثر، و سازگار با محیط زیست است. هم‌چنین مشخص شده‌است نسبت به دیگر راهکارهای طبیعی دفع پشه، این روشی ماندگار‌تر است. برای شروع تمام درها و پنجره‌ها را ببندید تا از متساعد شدن بو جلوگیری کنید. سپس کافور را آتش بزنید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند. شما باید به یک اتاق عاری از پشه برشد.

روغن درخت چای

روغن درخت چای نه تنها برای درمان پوست و مو موثر است، بلکه یک دفع کننده‌ی موثر و طبیعی پشه نیز هست. کمی روغن درخت چای را به پوست‌تان بمالید یا چند قطره از آن را به یک بخارساز اضافه کنید تا رایحه‌ی آن پشه‌ها را دور کند.

یخ خشک

یخ خشک، مقدار زیادی دی‌اکسیدکربن که سبب جذب پشه‌ها می‌شود، تولید می‌کند. بنابراین، تمام کاری که باید انجام بدهید این است که یخ خشک را در یک ظرف دردار قرار دهید و آن را در یک فاصله معینی دور از خودتان قرار بدهید. هنگامی که تمام پشه‌ها جذب ظرف می‌شوند و داخل آن قرار دارند، فقط درب را ببندید. این روش ممکن است کمی وقت گیر باشد، اما کاملا موثر است.

تله‌هایی برای به دام انداختن پشه‌ها

شما می‌توانید یک تله‌ی مخصوص برای به دام انداختن پشه خریداری کنید یا آن را در خانه آماده کنید. برای این کار فقط به چند وسیله نیاز دارید. ابتدا یک بطری پلاستیکی را به نصف برش بزنید. در ظرف جداگانه، شکر قهوه‌ای و آب داغ را با هم مخلوط کنید تا یک محلول به‌دست بیاید. وقتی که محلول حاصل سرد شد، آن را در نیمه‌ی پایینی بطری خالی کنید. بعد به آن مخمر اضافه کنید. قسمت قیفی بالای بطری را به صورت سر و ته درون نیمه‌ی پایین بطری قرار دهید. یک نوار دور بطری ببندید و اجازه بدهید قسمت بالای آن بدون درپوش بماند. تله‌ی آماده شده را در جایی که پشه‌ها بیش‌تر هستند، قرار بدهید و هر دو هفته یکبار محلول داخل بطری را با محلول تازه‌ای عوض کنید.

ماءالشعیر

فقط یک کاسه را با ماءالشعیر ساده پر کنید و آن را در خانه قرار دهید تا پشه‌ها را دفع کند.

روغن یاس خوشه‌ای و روغن نارگیل

یاس خوشه‌ای دارای خواص بسیار زیادی است. این گیاه ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس است و همچنین خواص ضد انگل دارد. برای خلاص شدن از شر پشه‌ها، روغن یاس خوشه‌ای و روغن نارگیل را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و آن را در سراسر بدن خود استعمال کنید. این کار سبب می‌شود که به مدت دست کم هشت ساعت پشه‌ها دور از شما بمانند.

روغن اوکالیپتوس و روغن لیمو

این دو روغن را با هم مخلوط کنید و آن را روی بدن‌تان استعمال کنید تا پشه‌ها را از خودتان دور نگه دارید.

۵. ریحان

اگر ریحان را در باغچه‌تان بکارید یا چند گلدان ریحان را در اطراف خانه قرار دهید، پشه‌ها به شما نزدیک نخواهند شد.

۶. نعناع

اگرچه ما بوی نعناع را دوست داریم، اما پشه‌ها از آن نفرت دارند. شما می‌توانید عصاره‌ی نعناع یا روغن نعناع را خریداری کنید و آن را در ترکیب با آب داخل یک بطری اسپری بریزید. سپس مخلوط را هر کجا که می‌خواهید پشه‌ها را از بین ببرید اسپری کنید.

چوب پنبه

چوب را خارج از منزل خود بسوزانید و بویی که از آن منتشر می‌شود، از ورود پشه‌ها به خانه جلوگیری می‌کند.

روش طبیعی دفع پشه: گیاهان دافع پشه

گیاهانی مانند نعنای گربه‌ای و بابونه گاوی برای دفع پشه‌ها عالی هستند. فقط تعداد کمی از این گیاهان را در باغچه‌ی خود بکارید یا آنها را داخل گلدان در اطراف خانه‌ی خود قرار دهید.

روش طبیعی دفع پشه: روغن دانه‌ی سویا

روغن دانه‌ی سویا نوعی روغن عالی دیگر برای دفع پشه‌ها است. فقط چند قطره از آن را روی یک شمع بریزید و آن را روشن کنید، و تماشا کنید که چه‌طور پشه‌ها از محیط اطراف‌تان دور می‌شوند.

روش طبیعی دفع پشه: روغن علف لیمو

این روغن برای دور کردن پشه‌ها شناخته‌شده است. اگر چند قطره از این روغن را به یک بطری اسپری پر از آب اضافه کنید و آن را در اطراف خانه‌ی خود اسپری کنید، به طور موثری پشه‌ها را از محیط دور خواهید کرد.

در این‌جا برخی از بایدها و نبایدها را می‌بینید که باید برای خلاص شدن از شر پشه‌ها انجام بدهید.

بایدها:

  • یک توری به در و پنجره‌ها نصب کنید.
  • درهای خانه و پنجره‌های خانه را هنگام شب ببندید.
  • به یاد داشته باشید که پشه‌ها جذب نور می‌شوند.

نبایدها:

اجازه ندهید آب راکد در نزدیکی خانه‌تان باشد زیرا این آب جایی برای زاد و ولد پشه‌ها است.

بازدید : 7,886 بار
راههای طبیعی دور کردن پشه + 24 راه خانگی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 8,400