افرادی که در زمینه وجدان امتیاز بیش تری گرفته بودند، کم تر مکان خصوصی ای را که عکس سلفی را در آن گرفته بودند آشکار کرده بودند.

شخصیت شناسی افراد از روی عکس سلفی!

نتایج مطالعات نشان داد که برخی از این معیارها با ویژگی های شخصیتی افراد حاضر در عکس ها ارتباط دارد. محققان در نهایت به موارد زیر رسیدند : شخصیت شناسی از روی عکس سلفی در ایرناکشخصیت شناسی از روی عکس سلفی در ایرناک

سازگاری و موافقت : افرادی که امتیاز بیش تری در زمینه سازگاری و موافقت (اشتیاق به دوستی) گرفته بودند ، احساسات مثبت بیش تری در عکس های سلفی خود بروز داده بودند و دوربین را در زاویه پایین قرار داده بودند.

عکس سلفی

باوجدانی : افرادی که در زمینه وجدان امتیاز بیش تری گرفته بودند ، کم تر مکان خصوصی ای را که عکس سلفی را در آن گرفته بودند آشکار کرده بودند (احتمالا به دلایل حفظ حریم خصوصی).

عکس سلفی

داشتن اختلال عصبی : افرادی که در حوزه داشتن اختلال عصبی (امکان بی ثباتی عاطفی) امتیاز بیش تری گرفته بودند ، بیش تر از حالت duck face در عکس های سلفی خود استفاده کرده بودند.

عکس سلفی

پذیرا بودن : افرادی که در زمینه پذیرای تجربیات تازه بودن امتیاز بیش تری گرفته بودند ، در عکس های سلفی خود احساسات مثبت بیش تری بروز داده بودند.

نکته : شاید به راحتی نتوان نتایج این پژوهش را به تمامی فرهنگ ها تعمیم داد. با این حال ، محققان معتقدند با افزایش این نوع مطالعات ، می توان به یافته های دقیق تری در حوزه ارتباط عکس های سلفی با ویژگی های شخصیتی افراد رسید.

شخصیت شناسی از روی عکس سلفی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,360