چگونه چاق شویم درمان لاغری چیست بهترین روش برای چاق شدن و افزایش وزن چیست، سوالات مهمی است در ذهن افرادی که قصد افزایش وزن دارند.

طبیعی ترین توصیه های خوراکی و غیرخوراکی طب سنتی برای چاق شدن

مقدار انرژی بدن شما برای چیزهایی مانند تنفس ، هضم ، و فعالیت فیزیکی استفاده میشود. یک فرد چاق چربی زیادی در بدن دارد ممکن است اثر منفی بر روی سلامتی داشته باشد. اگر وزن بدن یک شخص حداقل ۲۰٪ بیشتر باشد او چاق است.اگر شما شاخص توده بدن (BMI) بین ۲۵ و ۲۹.۹ اضافه وزن دارید. اگر BMI شما ۳۰ باشد چاق هستید .توصیه های طب سنتی برای چاق شدن + خوراکی و غیرخوراکی در ایرناکتوصیه های طب سنتی برای چاق شدن + خوراکی و غیرخوراکی در ایرناک

درمان لاغری با طب سنتی

درمان لاغری با طب سنتی

این روزها دختران و پسران زیادی را می بینیم که برخلاف افراد چاق که به دنبال کاهش وزن هستند ، در جست وجوی راهی می گردند تا یک کیلوگرم به وزن شان افزوده شود و به وزن استاندارد خود نزدیک شوند.

این گروه از مردم به دلایل مختلفی دچار لاغری می شوند که از میان آنها می توان به رژیم بد غذایی ، بی اشتهایی عصبی و اختلال های گوارشی اشاره کرد.

آنچه می خوانید دلایلی است که مکتب های درمانی طب سنتی مانع افزایش وزن این گروه می دانند.

 

حجم غذا مناسب نیست

یکی از نکاتی که ممکن است مانع از رسیدن وزن شما به وزن استاندارد شود متناسب نبودن حجم غذا و فعالیت هایی است که شما در طول روز دارید.

به باور درمانگران شیوه های طبیعی درمان مردان و زنانی که متناسب با فعالیت ها و برنامه های روزانه شان موادغذایی و خوراکی مصرف نمی کنند نمی توانند وزن شان را به حد استاندارد برسانند.

توجه داشته باشید که مقصود از فعالیت روزانه تنها فعالیت های فیزیکی و جسمانی نیست بلکه فعالیت های فکری و ذهنی فرد را نیز در بر می گیرد.

 

ممکن است فردی در طول روز آنچنان تحرکی نداشته باشد و بیشتر ساعات روز را پشت میز بنشیند اما به لحاظ فکری و ذهنی بسیار درگیر و شلوغ باشد.

اگر این فرد نیز به میزان کافی غذا و خوراکی مصرف نکند نمی تواند به وزن استاندارد برسد و دچار لاغری می شود.

 

علت : از دیدگاه درمانگران طب سنتی انرژی ای که بدن برای فعالیت های جسمی و ذهنی صرف می کند از سوخت و ساز مواد غذایی و انرژی ای که از این طریق به دست می آید تامین می شود بنابراین اگر فرد متناسب با فعالیت هایش غذا مصرف نکند انرژی مورد نیازش را از بافت های بدن تامین می کند و این امر موجب لاغری فرد می شود.

تغذیه کم و لاغری

تاثیر تغذیه کم در لاغری

سوخت وسازتان مشکل دارد؟

گاهی اختلال در عملکرد دستگاه گوارش به ویژه اختلال در روند سوخت و ساز و متابولیسم بدن عامل لاغری است بنابراین فردی که دچار لاغری است و قصد دارد وزنش را افزایش دهد باید پیش از هر اقدامی از سلامت عملکرد دستگاه گوارش و چگونگی سوخت و ساز بدن مطلع شده تا مصرف مواد غذایی موثر واقع شود.

 

علت : بروز مشکل در عملکرد دستگاه گوارش یا یکی از اندام هایی که در سوخت و ساز بدن تاثیرگذار است ، موجب عدم هضم یا جذب مناسب مواد غذایی و ماده مفید خوراکی ها می شود.

در این حالت نه تنها وزن اضافه نمی شود بلکه فرد با کاهش وزن روبه رو می شود.

 

اعصاب تان ناآرام است

بی اشتهایی عصبی یکی از شایع ترین دلایل بروز لاغری در مردم است که به دلیل کارهای سنگین ، پرمسئولیت و پرتنش به وجود می آید.

گاهی ممکن است یک خانم خانه دار نیز از این اختلال رنج ببرد و به دلیل تمرکز زیاد بر مشکلات خانوادگی طی روز و حین انجام فعالیت های روزانه اش به این اختلال عصبی مبتلا شود.

 

علت : درمانگران طب سنتی ناراحتی ، اضطراب ، غصه ، استرس و فشارهای عصبی را از جمله دلایل کاهش اشتها و بروز لاغری در افراد می دانند و معتقدند این تنش ها مانع از جذب و هضم مناسب مواد غذایی مفید و لاغری می شود.

بنابراین بهتر است پیش از درمان لاغری از متخصص طب سنتی خود بخواهید برای درمان اختلال های عصبی اقدام کند.

استرس و اضطراب عامل لاغری

استرس و اضطراب عامل لاغری

اخلاط نامناسب در بدن

در بسیاری از متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که آنچه انسان به عنوان غذا مصرف می کند بعد از هضم و جذب به ۴ خلط صفرا ، سودا ، دم و بلغم تبدیل می شود بنابراین در صورتی که غذایی که مصرف می کنیم از مواد اولیه سالم ، سلامت و طبیعی تهیه شده باشد در بدن اخلاط مناسب و سالم تهیه می شود اما اگر این غذاها از مواد نامناسب و ناسالم تهیه شده باشد تبدیل به خلط های نامناسب و موذی می شود که مانع از افزایش وزن این گروه می شود.

 

علت : اگر مواد غذایی که مصرف می کنیم نتیجه یک انتخاب بد یا ترکیبی از مواد غذایی نامناسب و بی خاصیت باشد ، اخلاط نامناسبی در بدن تشکیل می شود که بدن آنها را جذب نمی کند و این مواد مانع از جذب مواد مفید و مغذی توسط بدن می شود و روند لاغری ادامه پیدا می کند.


نکات مهم برای افراد لاغر

افرادی که لاغر هستند ، با آب های گرم و معدنی استحمام کنند چرا که آب گرم معتدل مواد ضروری را به سمت عضلات پیش می برد همچنین روغن مالی با روغن هایی که دارای طبیعتی مرطوب دارند مانند بنفشه بعد از استحمام می تواند موجب چاق شدن افراد لاغر شود.

ورزش سخت بدن را لاغر و ورزش ملایم و نرم صبحگاهی بدن را چاق می کند و مصرف غذا بعد از این ورزش موجب می شود غذا به سمت بافت های بدن جذب شود.

مصرف عسل بعد از غذا به چاق شدن افراد کمک می کند. استحمام با آب خیلی گرم بدن را تحلیل برده و لاغر می کند ولی استحمام با آب نیم گرم بدن را چاق می کند البته استشمام بوهای خوش موجب از بین رفتن ضعف بدن می شود(بوی خوش موجب تقویت قلب شده در نتیجه خون خوب در بدن به جریان می افتد و ضعف بدن از بین می رود).

تاثیر عسل در چاق شدن با طب سنتی

تاثیر عسل در چاق شدن با طب سنتی

مصرف آبگوشت ، حلوا با آرد گندم یا برنج و بادام ، شیر برنج ، شیر بادام ، کله پاچه ، انواع حلیم ها در صورت داشتن معده خوب و هضم مناسب می تواند در چاق شدن مناسب افراد لاغر مفید باشد.

مصرف شیر برنج به عنوان وعده صبحانه موجب تولید خون با کیفیت در بدن می شود.

افراد لاغر اگر به مدت ۲ ماه از انجیر خیسانده در عرق انیسون به صورت ناشتا استفاده کنند ، چاق می شوند چرا که انجیر و انیسون مجاری جذب غذا را بازکرده و موجب تقویت بدن می شود؛ ۱۰ عدد انجیر براای افراد بزرگسال و ۵ عدد انجیر برای کودکان کافی است.

داروهای چاقی در عطاری ها حاوی کورتون است که نموجب افزایش آب در بدن شده و فرد را به بیماری سوق می دهد که همه این مسائل موجب عدم اعتماد مردم به طب سنتی می شود.

مصرفٰ کنجد با شکر ، گوشت بلدرچین ، کبک ، کاهو ، برنج و نان و غذاهایی که موجب افزایش غلظت و رطوبت در بدن می شود همچنین مصرف انار شیرین بعد از برای چاق شدن افراد مناسب است.


شاید دلیل لاغری شما این باشد…

در برخی از متون طب سنتی علاوه بر اختلال در عملکرد دستگاه گوارش و عدم تناسب میزان غذا و انرژی دریافتی فرد ، عوامل دیگری را هم مانع افزایش وزن برای افراد لاغر می دانند.

- افراد مبتلا به بیماری های کبدی یا بیماری هایی که منجر به بزرگی طحال در بدن می شوند از جمله افرادی هستند که ناخودآگاه در معرض لاغری قرار می گیرند.

- ابتلا به اسهال از مواردی است که موجب حفظ ریتم کاهش وزن می شود.

این مکانیسم در حقیقت در برخی از شیوه های درمانی برای لاغرشدن افراد چاق مورد استفاده قرار می گیرد.

- ابتلا به سوء مزاج سرد نیز یکی دیگر از دلایل ابتلا به لاغری است.

درمانگران برای درمان لاغری پیش از هر چیز احتمال وجود سوءمزاج سرد را در بیماران شان بررسی می کنند.

- وجود انگل در دستگاه گوارش نیز از جمله مواردی است که موجب کاهش وزن افراد و لاغری آنها می شود چرا که انگل پیش از آنکه مواد غذایی هضم و جذب شود از آنها تغذیه می کند.

- خواب متعادل و مناسب نیز در درمان این اختلال موثر است.

افرادی که برای درمان لاغری و افزایش وزن به پزشک مراجعه می کنند باید علاوه بر کنترل و تنظیم ساعات خواب شان ، فعالیت ها و برنامه های روزانه خود را نیز تنظیم کنند.

مشاوره با پزشک برای درمان لاغری

مشاوره با پزشک برای درمان لاغری

- این غذاها را به سبد غذایی تان اضافه کنید

درمانگران طب سنتی همیشه به افرادی که برای افزایش وزن و رسیدن به تناسب اندام به آنها مراجعه می کردند مصرف انواع حلیم ، کله پاچه ، خوراک گوشت اردک ، خوراک کبک و گوشت بزغاله را توصیه می کردند.

آنها معتقد بودند که گنجاندن این مواد به سبد غذایی افراد لاغر به آنها کمک می کند که بر لاغری خود غلبه کنند.

البته این درمانگران به افراد لاغر هشدار می دهند که این غذاها را با تجویز درمانگرشان به سبدغذایی خود اضافه کنند چرا که پیش از افزودن این غذاها به برنامه غذایی روزانه باید از سلامت جسمی خود مطمئن باشند و معاینه شوند.

علاوه براین این درمانگران مصرف شیربرنج و شیرینی

توصیه های طب سنتی برای چاق شدن + خوراکی و غیرخوراکی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,460