بسیاری از افراد از اختلال بی خوابی رنج می برند و از قرص های خواب آور استفاده می کنند اما نیازی به این قرص ها نیست این افراد می توانند با استفاده از داروهای گیاهی خواب آور مشکل بی خوابی را سریع درمان کنند.

داروهای گیاهی خواب آور با اثری فوق العاده

مشکل بی خوابی دارید؟ اگر به توصیه متخصصان طب سنتی عمل کنید ، شاید هرگز به قرص های خواب آور نیاز نداشته باشید. در ادامه با داروهای خواب آور گیاهی آشنا خواهید شد و باید بدانید که داروهای گیاهی راه حلی مناسب برای درمان بی خوابی و ارامش است خوشبختانه ، راه های زیادی برای غلبه بر بیخوابی و عدم توانایی برای به خواب رفتن وجود دارد که یکی از بهترین آن ها استفاده از مکمل های گیاهی یا حتی مصرف خود آن گیاه می باشد. این گیاهان معطر می توانند بعد از یک روز سخت کاری ، به آرامش و استراحت شما کمک کنند.14 داروهای گیاهی و نوشیدنی خواب آور برای درمان بی خوابی در ایرناک14 داروهای گیاهی و نوشیدنی خواب آور برای درمان بی خوابی در ایرناک

درمان گیاهی بی خوابی

درمان بی خوابی با طب سنتی و داروهای گیاهی

درمان گیاهی خواب اور برای درمان طبیعی بی خوابی

نکاتی درباره ی متوقف کردن اضطراب و نگرانی ناشی از بیخوابی ، به طور طبیعی در خانه در ادامه این بخش از سلامت ایرناک خواهید خواند که نسخه های تایید شده متخصصان طب سنتی البته برای افرادی است که مشکلات خاصی ندارند و هیچ محدودیتی در مصرف داروهای گیاهی ندارند .

1.سنبل الطیب :

یک قاشق چایخوری ریشه سنبل الطیب خشک شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شود و سپس بنوشید.

این درمان را هر شب دو ساعت قبل از خواب تکرار کنید.در صورت ممکن می توانید این درمان را یکبار دیگر در طول روز نیز امتحان کنید.

بهترین داروهای گیاهی خواب آور

سنبل الطیب از بهترین داروهای گیاهی خواب آور

2.رعایت رژیم غذایی :

لیست غذاهای زیرا به منوی غذایی روزانه خود برای کیفیت بهبود خواب تان اضافه کنید.

همچنین اگر مواد غذایی و نوشیدنی های زیر را محدود کنید ، نیز برای جلوگیری از بی خوابی موثر هستند.

  • کافئین
  • قند و شکر
  • چربی های فرآوری شده

درمان طبیعی بی خوابی

اجتناب از مصرف قند و شکر برای جلوگیری از بی خوابی

قویترین داروهای گیاهی خواب آور

3.عناب :

به اندازه یک مشت از عناب را درون دو تا سه فنجان آب بجوشانید و بعد از چند دقیقه بنوشید.شما می توانید این ترکیب را سرد و یا داغ ، به طور دلخواه مصرف کنید.

میزان اضافی آن را می توانید درون یخچال نگهداری کنید و هر روز یک یا دو فنجان از این نوشیدنی را میل کنید.

4.دانه های زیره سبز :

شما می توانید یک قاشق چای خوری پودر زیره سبز را با موز رسیده و له شده ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده کنید. همچنین می توانید یک قاشق چایخوری دانه زیره را به مدت 5 ثانیه در شعله کم بجوشانید و بعد یک فنجان آب به آن بیافزایید.این چای را هر شب پنج دقیقه قبل از خواب استفاده کنید.

درمان بی خوابی با داروهای گیاهی

استفاده از دانه های زیره سبز برای درمان بی خوابی

موثرترین داروهای گیاهی خواب آور

5.بادرنجبویه :

این گیاه نیز همانند سنب الطیب دارای اثرات آرام بخش است.این ماهیت آن ، باعث می شود تا بر میزان و کیفیت خواب نیز تاثیر داشته باشد.

6.زعفران :

اگر شما با مشکلات بی خوابی روبه رو هستید ، میتوانید از مکمل زعفران یا چای زعفرانی استفاده کنید ، که به استراحت بدنتان کمک خواهد کرد و باعث می شود که دچار بی خوابی نشوید.یکی از بهترین روش های استفاده از این گیاه ، این است که به مدت 2 دقیقه درون شیر گرم بجوشانید و و کمی از عسل درون آن بیفزایید و قبل از خواب بنوشید.

7.سیر :

یک عدد زیر را خرد کنید و به یک فنجان شیر بیافزایید و سپس یک چهارم فنجان آب به این ترکیب اضافه کنید و آن را بجوشانید و سپس بنوشید.این درمان هر شب ، چند دقیقه قبل از خواب تکرار کنید.

داروی گیاهی خواب آور و آرامبخش

سیر به درمان بی خوابی کمک می کند

قطعی ترین درمان بی خوابی با داروهای گیاهی خواب آور

8.جوز هندی :

راه های زیادی برای استفاده از جوز هندی وجود دارد ، که شما بتوانید برای خلاص شدن از شر بی خوابی از آن استفاده کنید ، که عبارتند از :

روش یک :

جز هندی و عسل :

یک مقدار پودر جوز هندی را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و 15 دقیقه قبل از خواب بنوشید.

روش دوم :

چای جوز هندی :

جز هندی را پودر کنید و درون یک ظرف آب بریزید و بجوشانید ، سپس آن را بعد از شام بنوشید و از داشتن خواب خوب و ریلکس شدن بدنتان لذت ببرید.

روش سوم :

جوز هندی و شیر :

مقداری جز هندی را در یک لیوان شیر گرم بریزید و قبل از خواب آن را بنوشید و همچنین می توانید جوز هندی را درون غذاهایی مثل ، ماست یا سوپ خود بریزید و یا حتی آن را درون یک لیوان آب قبل از خواب مصرف کنید.

نکته :

جوز هندی ممکن است و برخی از داروهای خاصی که شما مصرف می کنید ، واکنش نشان دهد بنابراین قبل از استفاده از آن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

گیاهان دارویی خواب آور

جوز هندی داروی گیاهی برای تنظیم خواب

درمان خانگی و گیاهی بی خوابی با داروهای گیاهی خواب آور

9.آب زغال اخته :

زغال اخته ، به شدت باعث کاهش سرگیجه ، بیخوابی و اضطراب ناشی از آن می شود. این گیاه اثر آرام بخشی دارد و اعصاب های تحت فشار را آرام می کند.

2 قاشق چایخوری از آب زغال اخته را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده نمایید.

10. چای بابونه :

یکی از معروف ترین داروهای طبیعی برای القاء خواب و بهبود کیفیت آن ، چای بابونه است که کمک قابل توجهی به آرام کردن اعصاب نیز می کند. ترکیبات موجود در آن ، اثرات آرام بخش دارد و شما می توانید این چای را با یک طعم دهنده شیرین که باب میلتان است ، ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب بنوشید.

انواع دمنوش های خواب آور

درمان گیاهی بی خوابی شبانه با چای بابونه

بهترین داروهای گیاهی خواب آور و آرام بخش

11.عسل و سرکه سیب :

شما می توانید با استفاده از یک فنجان عسل و دو قاشق چایخوری سرکه سیب ، یک تونیک مفید تهیه کنید و این تونیک را هر شب قبل از خواب بنوشید و از آن لذت ببرید.

12. شقایق کالیفرنیا

شقایق کالیفرنیا ، جزو نسخه های خاص طب سنتی برای درمان بی خوابی شبانه است ، این گیاه یک متعادل کننده ملایم برای هیجانات و یک درمان آرام بخش برای مواقعی است که استرس دارید و دچار اضطراب شده اید. این گیاه کمک می کند تا به راحتی به خواب بروید و برای استفاده از این خاصیت آن می توانید داخل چای یا همراه با لوسیون ها و انواع روغن به صورت موضعی استفاده کرد.

بهترین داروهای گیاهی خواب آور

شقایق کالیفرنیا داروی گیاهی خواب آور و آرام بخش

13. گل ساعتی

گل ساعتی علاوه بر تسکین اعصاب و روان ، بدنتان را آرام می کند و عصاره ی آن اعصاب افرادی را که از سندرم پای بیقرار رنج می برند ، .

14. رازَک

رازک ، گیاهی است که به خواب شبتان کمک کند و برای مبارزه با اضطراب و بی قراری بسیار مفید است. چنانچه مدام از خواب می پرید ، رازک گیاهی است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید آن قدر در خواب بمانید تا زمانی که به خوبی استراحت نمایید. توجه داشته باشید که اگر داروهای خواب آور مصرف می کنید از رازک استفاده نکنید چون اثر دارو را تشدید می کند.

14 داروهای گیاهی و نوشیدنی خواب آور برای درمان بی خوابی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,130