سرطان سینه یکی از سرطان های شایع است که در صورت تشخیص به موقع بیماری، شانش درمان موفقیت آمیز و زنده ماندن بیمار بسیار افزایش می یابد.

سرطان سینه معمولا بدون علائم است ، اما با پیشرفت تومور سرطانی ممکن است علائم زیر بروز کنند.اقدامات پیشگیرانه در تشخیص سرطان سینه + اینفوگرافی در ایرناک اقدامات پیشگیرانه در تشخیص سرطان سینه + اینفوگرافی در ایرناک

وجود یک توده در پستان و یا زیر بغل که بعد از پایان قاعدگی نیز از بین نرفته و همچنان وجود دارد؛ این مورد اغلب اولین علامت آشکار سرطان سینه به حساب می آید.

توده سرطانی در سرطان سینه معمولا بدون درد است ، اگر چه در برخی موارد می تواند باعث بروز احساسی ناخوشایند شود؛ همچنین توده های سرطانی سرطان سینه معمولا خیلی قبل تر از آنکه دیده شود و یا با معاینه لمس شود ، توسط ماموگرافی قابل تشخیص است.

ورم در زیر بغل؛ درد یا حساس به لمس شدن پستان ها. اگرچه توده سرطانی حاصل از سرطان سینه بدون درد است ، اما احساس درد و حساسیت به لمش شدن پستان ها می تواند نشانه ای از سرطان سینه باشد.

در اینفوگرافی زیر به راهکار های تشخیص سرطان سینه اشاره می کنیم.

همچنین جهت دسترسی به بالاترین کیفیت می توانید از لینک زیر دانلود فرمایید.

اقدامات پیشگیرانه در تشخیص سرطان سینه + اینفوگرافی در ایرناک

منبع : yjc

پیوست‌ها :
بازدید : 6,852 بار
اقدامات پیشگیرانه در تشخیص سرطان سینه + اینفوگرافی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,480