کسی که در قفسه سینه احساس درد دارد از کجا بداند درد قلبی است یا مشکلات جزیی دیگر مثل درد معده و …،چون در بسیاری از موارد دردهای قفسه سینه فقط شامل دردهای قلبی نیست، و ممکن است دردهای خفیف و بی خطر باشند .

کسی که در قفسه سینه احساس درد دارد از کجا بداند درد قلبی است یا مشکلات جزیی دیگر مثل درد معده و … ، چون در بسیاری از موارد دردهای قفسه سینه فقط شامل دردهای قلبی نیست ، و ممکن است دردهای خفیف و بی خطر باشند .فرق درد قفسه سینه با درد قلبی چیست؟ در ایرناک فرق درد قفسه سینه با درد قلبی چیست؟ در ایرناک

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نوعی حس سنگینی یا درد خفیف و مبهم در سینه تان داشته باشید و بترسید که آیا این دردی که دارید از قلب تان است یا چیز دیگری.

شباهت های این 2 درد ما مشکل سوزش پشت جناغ سینه و درد پشت قفسه سینه را با نام heartburn ) سوزش قلب) می شناسیم چرا که تفکیک این 2 درد از هم بسیار مشکل است اما راه هایی برای حدس زدن اینکه کدام این دردها از کدام عضو نشات گرفته وجود دارد.

نشانه تشخیص جدا از گروه های پرخطر (افرادی که سابقه بیماری قلبی ثابت شده دارند و آنهایی که به علت گرفتگی عروق آنژیوگرافی شده اند یا برای آنها استنت قلبی گذاشته شده است یا کسانی که تحت جراحی قلب باز قرار گرفته اند ) ، بقیه افراد باید چه کنند؟

چند راه برای تشخیص دردهای قلبی و دردهای گوارشی وجود دارد. با این تفکیک درد ، شما می توانید بفهمید باید به اورژانس زنگ بزنید یا اینکه سراغ درمان های خانگی و داروهای بدون نسخه رفته یا نزد پزشک گوارش بروید.

این 4 کلید تشخیص دردهای گوارشی از دردهای قلبی است.

محل درد کجاست؟

اگر محل دردتان درست وسط سینه و روی جناغ سینه است یا اینکه درد در شانه ، فک پایین ، گردن یا پشت سینه تان دارید این درد احتمالا درد قلبی است اما اگر احساس سوزش در ناحیه گلو و کمی پایین تر از تیروئید خودتان داشتید.

اگر حس تلخی روی زبان تان داشتید و فکر کردید که غذا دارد به گلوی تان برمی گردد اینها احتمالا نشانه های درد گوارشی است.

درد از چه زمانی شروع شده است؟

اگر به فاصله بسیار کمی از غذا خوردن دچار سوزش معده و درد پشت جناغ سینه شدید این احتمالا ناشی از مشکلات گوارشی است به خصوص اگر بلافاصله پس از غذا خوردن دراز کشیدید احتمال بروز مشکلات گوارشی بیشتر است.

دردهای قلبی به طور معمول (اما نه همیشه) پس از فعالیت رخ می دهد. در زمان استراحت معمولا اگر دردی به وجود بیاید درد گوارشی است ، دردهای قلبی به ندرت در زمان استراحت اتفاق می افتد.

منبع : جستجوگر ایرناک

بازدید : 4,564 بار
فرق درد قفسه سینه با درد قلبی چیست؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,780