ورزش کردن در خانم های دارای میگرن و سردردهای ناشی از فشار عصبی بیش از پیش توصیه می شود

برای سردرد چه باید کرد؟

درون مغز هر انسانی میلیون ها رشته عصبی فعالی وجود دارند که تمام واکنش های حسی بدن را به سرعت نور یا فراتر از آن وارد هسته های مرکزی مغز می کنند و میان همین رشته های عصبی نوعی پیامبران شیمیایی یا نروترنسمیترها هستند که از آنها پیام های شادی را به شکل هورمون هایی در مغز ترشح می کنند و در این میان سروتونین یا هورمون شادی یکی از حیاتی ترین هورمون های مغزی است که در سلامت مغز تاثیر بسزایی دارد.برای سردرد چه باید کرد؟ + درمان با ورزش در ایرناک برای سردرد چه باید کرد؟ + درمان با ورزش در ایرناک

ترشح هورمون سروتونین به ویژه در افراد افسرده و غمگین بسیار حیاتی بوده.

برای سردرد چه باید کرد؟

روش های درمان سردرد با ورزش

ورزش یکی از بهترین محرک های تولید سروتونین در مغز است به گونه ای که می توان آن را به عنوان نسخه ای کاربردی و بی هزینه برای افراد دچار افسردگی و بویژه مبتلایان به سردردهای عصبی تجویز کرد به گونه ای که روزی نیم ساعت ورزش گروهی در جمع دوستانه نسبت به هزاران قرص و داروی ضد افسردگی و شادی آور و حتی مسکن ها ، دارای قدرت اثر بخشی چشمگیری است.

ورزش کردن در خانم های دارای میگرن و سردردهای ناشی از فشار عصبی بیش از پیش توصیه می شود.

در واقع ورزش دارویی طبیعی و بی عارضه ای است که به طور طبیعی میزان ترشح سروتونین یا هورمون شادی را در مغز افزایش می دهد و علاوه بر آن یک داروی طبیعی تمام عیار برای افرادی است که مدام احساس خستگی می کنند و یا کم صبر هستند.

هیچ هورمون ذاتی برای ایجاد افسردگی در مغز هیچ فردی به طور طبیعی وجود ندارد و در واقع حس غمگینی بر اثر کاهش ترشح هورمون های شادی درمیان باریکه های عصبی مغز شکل می گیرد و بنابر این ورزش کردن با جمع دوستانه و حتی شوخی و خنده بهترین نسخه طبیعی برای درمان انواع سردردهای عصبی ، افسردگی و حتی خستگی های صبحگاهی است.

بازدید : 5,235 بار
برای سردرد چه باید کرد؟ + درمان با ورزش
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,600
بستن