برنامه ورزشی ارائه شده در این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک می تواند برای درمان در رفتگی مکرر شانه و تقویت عملکرد شانه شما مفید باشد ولی حتما قبل از شروع آن ها باید با پزشک خود مشورت کنید.

درمان بی ثباتی و در رفتگی مکرر شانه با تمرینات ورزشی خانگی

شانه های شما ممکن است بعد از یک آسیب مشکلات بی ثباتی را از خود نشان دهد و ممکن است متوجه شوید که شانه تان لیز می خورد یا با فعالیت های خاصی در می روند که اغلب در این شرایط موثرترین درمان بازگرداندن قدرت عادی و هماهنگی شانه ها است . برنامه ورزشی ارائه شده در این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک می تواند برای درمان در رفتگی مکرر شانه و تقویت عملکرد شانه شما مفید باشد و مانند تمام برنامه های ورزشی مهم است که این تمرینات در ابتدا برایتان راحت باشند و به تدریج بیشترشان کنید و حتما قبل از شروع آن ها باید با پزشک خود مشورت کنید.درمان بی ثباتی و در رفتگی مکرر شانه با تمرینات ورزشی خانگی در ایرناکدرمان بی ثباتی و در رفتگی مکرر شانه با تمرینات ورزشی خانگی در ایرناک

سه برنامه ورزشی برای افراد دچار مشکل در رفتگی مدام شانه

بخش 1 : مانع در رفتن شانه بشوید و فشار زیاد وارد نکنید

اولین بخش برنامه تمرینی شما باید به گونه ای باشد که از در رفتن شانه شما جلوگیری کند.

اگر حس کردید که نیاز دارید به آن فشار بیاورید ، باز هم این کار را نکنید چرا که هر زمان به آن فشار بیاورید ، احتمال در رفتگی آن بالاتر می رود.

بخش 2 : تمرین های روتاتور کاف تقویتی

بخش دوم برنامه شامل تقویت ماهیچه هایی است که توپ شانه را به داخل مفصل فشار می دهند و به این عضلات ، عضلات روتاتور کاف گفته می شود.

ماهیچه های روتاتور کاف با کار در برابر مقاومت در چرخش داخلی (به سمت بدن) و خارجی (دور از بدن) تقویت می شوند و مهم است که شانه شما قدرت و استقامت گردش داخلی و خارجی را داشته باشد و به این معنی است که هر روز باید حداقل پنج تمرین روتاتور کاف را انجام دهید و هر کدام 5 دقیقه طول بکشد.

نمونه هایی از تمرینات تقویتی روتاتور کاف در تصاویر زیر دیده می شود.

شکل 1 _ تمرین های خانگی برای شانه های بی ثبات. تمرینات روتاتور کاف. چرخش داخلی

ورزش مناسب در رفتگی شانه

شکل 2 – تمرین های داخلی برای شانه های بی ثبات. تمرینات روتاتور کاف. چرخش خارجی

تقویت عضلات شانه در خانه

بخش 3 : تمرین های ماهیچه کتف

سومین جز برنامه برای شانه شما تمرین دادن ماهیچه ای است که توپ را در مفصل متعادل قرار می دهد و این ماهیچه ها در درجه اول مواردی هستند که تیغه یا کتف شما را قدرتمند می کنند و وقتی کتف تان تنبل یا ضعیف می شود ، شانه بالا می رود و ناپایدار می شود.

هدف از این تمرینات ، تقویت ماهیچه ها و از بین بردن عادات بدی است که شانه شما ممکن است بهبود داده شود و مهم است که شانه های تان قدرت و استقامت گردش داخلی و خارجی را داشته باشد و به این معنی است که هر روز باید حداقل پنج بار از تمرینات روتاتور کاف را انجام دهید و هر تمرین باید پنج دقیقه طول بکشد..

شکل 3 - تمرین های خانگی برای شانه های بی ثبات. ورزش ماهیچه کتف : دو دست.

تمرینات دررفتگی شانه

شکل 4 - تمرین های خانگی برای شانه های بی ثبات. ورزش ماهیچه کتف : پرس پلاس.

درمان دررفتگی مکرر شانه با ورزش

شکل 5 - تمرین های خانگی برای شانه های بی ثبات. ورزش ماهیچه کتف : بالا انداختن شانه.

رفع بی ثباتی مفصل شانه

اهمیت ورزش منظم برای مفاصل شانه :

ورزش فیتنس منظم به حفظ و هماهنگ کردن مفاصل شما کمک می کند و طبق آنگه در ورزش و تناسب اندام ایرناک گفته ایم این اثر در صورتی بهینه می شود که هر روز نیم ساعت ورزش هوازی نیز انجام دهید و این تمرین ممکن است اشکال مختلفی از جمله پیاده روی سریع ، جاگینگ ، سواری بر روی یک دوچرخه ثابت یا متحرک ، پارو زدن ، بالا رفتن از پله ها و یا استفاده از یک شبیه ساز اسکی کراس کانتری باشد.

اگر نگران توانایی خود برای انجام چنین برنامه ای هستید باید با پزشک خود مشورت کنید.

دستورالعمل برای کسی که دارای قلب و ریه سالم و فشار خون است این است که می توانند تا 30 دقیقه ورزش کنند و به هدف دو سوم حداکثر ضربان قلب خود برسند.

حداکثر ضربان قلب بر اساس سن شما از 220 محاسبه می شود و اگر بیش از 35 سال دارید و زیاد ورزش نکرده اید و یا اگر از سلامتی خود مطمئن نیستید ، باید قبل از شروع این برنامه با پزشک خود مشورت کنید.

لق شدن مفصل شانه

تکنیک نوار آموزشی :

اگر به سختی می توانید شانه خود را ثابت نگاه دارید ، از تکنیک "نوار آموزشی" استفاده کنید .

در حالی که شما بازوی خود را مستقیماً به سمت راست برده اید باید شخصی مقداری چسب به پشت مفصل شانه تان (از تیغه شانه به پشت دست) بزند که این نوار می تواند تیغه شانه را نگه دارد و بازوی شما را در حالی که آن را به جلو می آورید ثابت نگه دارد و درست مانند چرخ های تمرینی بر روی یک دوچرخه ، زمانی که تکنیک تعادل را یاد بگیرید می توانید نوار آموزشی را دور بیندازید.

همان طور که قدرت و هماهنگی را به دست می آورید ، سعی کنید بیشتر فعالیت های معمول خود را انجام دهید و بر حفظ توپ شانه خود در مفصلش تمرکز کنید و از فعالیت ها و موقعیت هایی که ثبات شانه ها را متزلزل می کنند ، اجتناب کنید و در عین حال می توانید بااعتماد به نفس عمل کنید .

شنا و استفاده از شبیه ساز اسکی کراس کانتری تمرینات خوبی برای افزایش قدرت و استقامت هستند و همچنین جلسات منظم و مداوم این تمرینات برای موفقیت ضروری هستند .

کسی نمی تواند بگوید که " تمرین ها کمک می کنند " مگر اینکه شما به برنامه کیفیت برای حداقل شش ماه پایبند باشید و لطفاً یک ثبت روزانه از جلسات تمرین خود را داشته باشید تا پزشک تان بتواند آن را هنگام بازگشت به مطبش بررسی کند.

به یاد داشته باشید که شانه های بسیاری از ورزشکاران مانند ژیمناستیک کارها کاملاً سست است اما با وجود قدرت عضلانی عالی و تکنیک های آموخته شده کنترل عصبی عضلانی تثبیت می شود و تنها ورزش و تمرین می تواند استفاده مناسب از شانه شما را دوباره برقرار کند .

درمان بی ثباتی و در رفتگی مکرر شانه با تمرینات ورزشی خانگی
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,540