شما به یک پزشک نیاز ندارید تا بگوید که ورزش برای داشتن زندگی سالم ضروری است، اما اگر قبلا ورزش نکرده اید، ممکن است نیاز داشته باشید تا پزشکتان بگوید چه کاری را انجام دهید تا ورزشتان ایمن و بی خطر باشد.

آیا باید قبل از ورزش با پزشکم مشورت کنم؟

شما به یک پزشک نیاز ندارید تا بگوید که ورزش برای داشتن زندگی سالم ضروری است ، اما اگر قبلا ورزش نکرده اید ، ممکن است نیاز داشته باشید تا پزشکتان بگوید چه کاری را انجام دهید تا ورزشتان ایمن و بی خطر باشد.چرا باید قبل از ورزش با پزشکم مشورت کنم؟ + نکات در ایرناکچرا باید قبل از ورزش با پزشکم مشورت کنم؟ + نکات در ایرناک

افرادی که قبل از ورزش حتما باید با پزشک مشورت کنند

اکثر مردم می توانند با خیال راحت پیاده روی و ورزش های سبک را شروع کنند ، اما بهتر است در صورت داشتن چنین شرایطی با پزشک خود بررسی کنید :

ورزش بیماران خاص

مشورت بیماران قلبی با پزشک قبل از ورزش

چرا باید قبل از شروع برنامه تمرینی با پزشکم مشورت کنم؟

این کار خیلی به سن شما بستگی دارد ، اگر شما در سن 50 سالگی یا بالاتر هستید ، بهتر است با پزشکتان مشورت کنید. آنها آزمایشات را برای چکاپ میزان فشار خون و کلسترول انجام می دهند و می توانند قبل از شروع تمرین توصیه هایی را به شما ارائه دهند ، بدون کمک و مشورت با آنها ، ممکن است خود را در معرض آسیب قرار دهید.

همیشه قبل از شروع هرگونه رژیم ورزشی جدید و شروع درمان ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که از نظر پزشکی قادر به شرکت در آن هستید. فقط پزشک شما می تواند میزان تمرینات را برایتان تعیین کند.

شروع یک برنامه تمرینی که شدیدتر از توان شماست ، می تواند منجر به آسیب و مشکلات جدی پزشکی شود. پس با توجه به دلایل مطرح شده پیشنهاد ما به شما این است که برای خیال راحتی خود ، حتما با پزشک مشورت کنید تا دچار مشکل نشوید.

مشورت برای انتخاب ورزش

مشورت با پزشک قبل از شروع برنامه تمرین ورزشی

پزشک و متخصصانی که برای مشورت قبل از ورزش می توانید به آنها مراجعه کنید

در ادامه این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک چندین راه و توصیه برای کسانی که قصد انجام ورزش دارند را آورده ایم ؛ چندین متخصص مختلف می توانند به شما در ایجاد یک تمرین مناسب ، با توجه به نیازهای شما کمک کنند ، که عبارتند از :

فیزیوتراپیست :

فیزیوتراپیست ، که همچنین به عنوان پزشک توانبخشی نیز شناخته می شوند ، در درمان عصب ، عضلات و بیماری های استخوانی که بر حرکت تاثیر می گذارند ، متخصص می باشند ، که سکته مغزی ، مشکلات عقب ماندگی ذهنی ، بیماری پارکینسون ، نوروپاتی ، و آرتریت ناکارآمد یا چاقی چند نمونه از آن هستند.

یک متخصص فیزیوتراپ می تواند تمریناتی را برای بهبود عملکرد بدن پس از عمل جراحی یا آسیب ، یا کار با محدودیت های ناشی از درد یا مشکلات مربوط به حرکت ، انجام دهد. همچنین می تواند به شما بگوید که چه نوع خاصی از ورزش با توجه به تاریخچه بیماری خاص شما مفید یا مضر خواهند بود.

انتخاب ورزش مناسب

مشورت با پزشک فیزیوتراپیست قبل از ورزش

درمانگران فیزیکی :

این افراد کمک می کنند تا بیمارانی که دارای مشکلات سلامتی یا آسیب هایی هستند که بر عضلات ، استخوان ها یا اعصابشان تاثیر می گذارند ، توانایی های خود را بازگردانند. اگر شما دچار انقباض ناگهانی و یا دچار یک حمله سکته مغزی یا قلبی شده باشید ، تخصص آنها می تواند مفید باشد و مثمر ثمر باشد.

برخی از آنها در پیر پزشکی ، ارتوپدی ، توانبخشی قلب و عروق یا سایر قسمت های بدن تخصص دارند. پس از دریافت مدرک لیسانس ، پزشکان فیزیوتراپی باید از برنامه فیزیوتراپی معتبر فارغ التحصیل شوند ، اکثر این برنامه ها در صورت داشتن مدرک دکتری ارائه می شوند.

علاوه بر این ، آنها باید یک آزمون ملی را که توسط فدراسیون هیئت های عمومی فیزیوتراپی ارائه شده است ، تصویب کند و سپس توسط دولت مجوز داده شود.

جلوگیری از آسیب های ورزشی

قبل از انتخاب ورزش با درمانگران فیزیکی مشورت کنید

دستیارهای فیزیوتراپی :

تحت نظارت یک درمانگر فیزیکی ، خدمات فیزیوتراپی را ارائه می دهند. آنها باید مدرک دبیرستان دو ساله را دریافت کنند ، تا اجازه امتحان داشته باشند.

مربیان شخصی ، متخصصان تناسب اندام هستند که می توانند مطمئن شوند تمرینات درست انجام می شود و چنانچه در بخش ورزش و تناسب اندام ایرناک اشاره شده در حالی که شما را تشویق می کنند و انگیزه می دهند ، می توانند مهارت های جدید را یاد بگیرند ، متدهای خود را به روز کرده ، روشی را تغییر دهند تا خستگی و آسیب را با خیال راحت کم کنند.

هیچ الزامات صدور مجوز در سراسر کشور برای مربیان شخصی وجود ندارد ، اگرچه استانداردهای سازمان های آمادگی اعتباری که آنها را آموزش می دهند ، توسط کمیسیون ملی مجوز صدور گواهینامه تعیین شده است.

این مطلب مفید بود؟
چرا باید قبل از ورزش با پزشکم مشورت کنم؟ + نکات
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,940