در این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک 20 دلیل را برای شما آورده ایم که از باشگاه رفتن فاصله بگیرید و به جای آن خودتان در منزل شروع به ورزش کردن کنید.

ورزش در منزل و اهمیت و فواید ورزش در خانه

تمرین های ورزشی می تواند یکی از مثبت ترین تجربه های فرد در طول زندگی باشد اما گاهی اوقات امکان باشگاه رفتن برای فرد وجود ندارد. دلایل مختلفی برای موانع موجود در رفتن به باشگاه وجود دارد ، اما نکته ای که مهم این است که می توانید کمی طرز فکر خود را تغییر دهید و از باشگاه رفتن صرف نظر کنید. تمرین های ورزشی را می توان در بهترین حالت در منزل انجام داد که در این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک 20 دلیل را برای شما آورده ایم که از باشگاه رفتن فاصله بگیرید و به جای آن خودتان در منزل شروع به ورزش کردن کنید.ورزش در منزل | اهمیت و فواید ورزش در خانه در ایرناک ورزش در منزل | اهمیت و فواید ورزش در خانه در ایرناک

20 دلیل مهم برای ورزش در خانه

1.صرفه جویی در وقت :

در این حالت نیاز به هیچ رفت و آمدی ندارید. زمانی برای بستن ساک ورزشی ، چک کردن کارت ، لباس پوشیدن و حاضر شدن نیاز ندارید و وقت شما بیش از همیشه می شود.

دلایل ورزش در خانه

ورزش در خانه برای صرفه جویی در وقت

2. صرفه جویی در پول از دلایل ورزش در خانه :

عضو شدن در باشگاه و استفاده از لوازم آن قطعاً هزینه بردار است و هزینه آن بیشتر از ورزش در خانه می باشد. می توانید تجهیزات مورد نیاز را برای خود خریداری کنید و هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید.

3. بهداشت بیشتر از دلایل ورزش در خانه :

کاملاً طبیعی است که باشگاه ها را نمی توان به اندازه کافی تمیز و پاکیزه نگه داشت زیرا عرق افراد گاهی اوقات به داخل دستگاه ها نفوذ می کند اما اگر با تجهیزات مخصوص خود در خانه ورزش کنید ، می دانید که آن ها کاملا تمیز هستند و فقط عرق خودتان را به آن خورده است.

4. وجود نداشتن حواس پرتی ها :

هیچ نوع صدای بلندی یا صحبت کردن و یا موضوعی که بخواهد حواس شما را پرت کند ، هنگام ورزش کردن در منزل به وجود نخواهد آمد و باعث می شود که بیش از همیشه روی تمرین های ورزشی خود تمرکز کنید و زودتر به هدف تان دستیابی پیدا کنید.

5. داشتن حریم خصوصی از دلیل های ورزش در منزل :

در منزل حریم خصوصی شما بیشتر است پس بهتر است که ورزش در منزل را حتما امتحان کنید.

فواید ورزش در خانه و تاثیرات ورزش در خانه

انجام ورزش در خانه

6. انتخاب لوازم و تجهیزات از دلایل ورزش در خانه :

زمانی که در منزل ورزش می کنید و باشگاه خانگی خود را می سازید ، می توانید هر نوع وسیله و دستگاهی را که می خواهید به سلیقه خودتان خریداری کنید.

7. تنوع بیشتر در نوع ورزش :

آپشن ها و گزینه های زیادی برای برنامه های فیتنس وجود دارد که می توان آن ها را از اپلیکیشن های موبایل ، مربی خصوصی یا توضیحات دستگاه به دست آورد و در نتیجه قدرت انتخاب بالایی خواهید داشت.

8. منتظر نماندن از دلایل مهم ورزش در خانه :

اگر در منزل ورزش کنید ، دیگر مجبور نیستید که منتظر شوید تا دستگاهی خالی شود و بعد از آن استفاده کنید ، حتی برای خالی شدن بخشی از سالن هم نیاز به منتظر ماندن ندارید.

9. ورزش کردن با سرعت مخصوص خودتان :

زمانی که در خانه ورزش می کنید ، اصلا نگران این نخواهید بود که دیرتان شده باشد چون می دانید که در هر صورت در منزل هستید و می توانید هر زمان که اراده کردید از لوازم استفاده کنید و کسی هم برای دستگاه منتظر شما نیست.

10. برنامه تمرینی شما می تواند منعطف تر باشد :

معمولا باشگاه های معمولی یک برنامه را به شما می دهند و شما را اجبار به اجرای آن می کنند اما اگر خودتان در منزل ورزش کنید ، می توانید برنامه خود را تنوع دهید و گاهی اوقات بخش هایی از آن را کوتاه تر کنید.

ورزش در منزل برای لاغری

تاثیرات ورزش در خانه

11. از بین رفتن ترس از قضاوت شدن :

معمولاً افراد در خانه راحت تر هستند زیرا در باشگاه بیش از همیشه در معرض دید دیگران هستند و ممکن است که اعتماد به نفسشان پایین بیاید. این مورد می تواند به طرز شگفت انگیزی انگیزه شما را بیش از همیشه افزایش دهد.

12. راحت تر بودن از دلایل ورزش در خانه :

در ورزش خانگی هیچکس نیست که شما را مورد قضاوت دهد و محیط خانه یکی از راحت ترین مکان ها برای ورزش کردن می باشد و باعث می شود که بعد از آن حس راحتی و بهتری را تجربه کنید.

13. مجبور نیستید که لوازم اضافی برای مراقبت از فرزند را با خود همراه کنید :

زمانی که در خانه ورزش می کنید ، فرزند شما همراه تان است و نیازی نیست که او را مجبور به رفتن به مکانی مثل باشگاه کنید و می توانید سبک زندگی روتین خود را دنبال کنید.

14. افزایش ورزش های خانوادگی :

اگر به طور منظم در خانه ورزش کنید ، می توانید کم کم اعضای خانواده را نیز به این کار دعوت کنید. آن ها نیز با تغییرات مثبت ایجاد شده در شما بیش از همیشه راغب به انجام این کار می شوند.

دلیل ورزش در خانه چیست؟

یکی از دلایل ورزش در خانه ، افزایش ورزش های خانوادگی است

15. هیچ وقت لوازمتان را فراموش نخواهید کرد :

زمانی که در باشگاه هستید به احتمال زیاد برایتان پیش آمده که لباس ورزشی ، بطری آب یا هر لوازم دیگری را جا بگذارید اما اگر در خانه این کار را انجام دهید ، دیگر این مشکل را نخواهید داشت.

16. مجبور نیستید که راه زیادی را بعد از ورزش طی کنید :

یکی از موارد عنوان شده در ورزش و تناسب اندام ایرناک بارها همین از دست دادن انرژی در مسیر بین خانه و باشگاه بود ، بعد از ورزش در خانه می توانید به راحتی به آشپزخانه بروید و هر غذایی که دوست داشتید میل کنید و مجبور نیستید که مسافت زیادی را تا خانه طی کنید و انرژی تان را از دست بدهید.

17. مجبور نیستید که با افراد ناشناس صحبت کنید :

حتما می دانید لحظاتی در باشگاه وجود دارند که افرادی در اطراف شما مدام صحبت می کنند و مجبور هستید که به آن ها پاسخ دهید. مخصوصاً اگر منتظر دستگاهی باشید که آن ها در حال استفاده از آن هستند اما اگر در خانه ورزش کنید ، مجبور به صحبت اضافه با کسی نیستید.

18. انتخاب موسیقی با شماست :

می توانید به هر موسیقی که خواستید گوش دهید و صدای آن را تا هر جا که خواستید بالا ببرید ، زمانی که در باشگاه هستید ، فقط باید آهنگ های پلی شده در باشگاه را گوش کنید و تنظیم صدای آن هم دست خودتان نیست و گاهی اوقات از صدای بیش از حد بلند آن کلافه می شوید اما قطعاً در منزل چنین مشکلی نخواهید داشت.

ورزش در خانه با دمبل و وسایل مختلف

تاثیرات مثبت و دلایل ورزش در خانه

19. آسودگی بیشتر از علت های ورزش در خانه :

قطعا افراد در منزل خودشان راحت تر از هر جای دیگری هستند که راحت بودن و آسودگی خاطر یکی از راه های سریع برای پیشرفت کردن می باشد.

20. کاهش بهانه ها از دلایل ورزش در خانه :

زمانی که احساس راحتی کنید و ورزش کردن برای شما آرامش فکری به همراه داشته باشد ، علاوه بر صرفه جویی در پول خرج کردن ، بهانه هایتان نیز برای رفتن به باشگاه کاهش خواهد یافت.

*** فراموش نکنید که ورزش در باشگاه اگر محدویت خاصی ندارید مزایایی دارد که تحت نظر یک متخصص ورزشی بودن مهم ترین آن است. این بخش از ورزش و تناسب اندام ایرناک به هیچ وجه نرفتن به باشگاه را توصیه نمیکند اما افرادی که به هر دلیل توانایی رفتن به باشگاه را ندارند با لحاظ این فواید می توانند ورزش در خانه را آغاز کنند.***

بازدید : 813 بار
ورزش در منزل | اهمیت و فواید ورزش در خانه
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,130