مثل هر مورد و هر کار دیگری ورزش هم زیادش خوب نیست و عوارض دارد ، اگر در بدنتان نشانه هایی که گفته می شود را مشاهده می کنید بهتر است زمان و حجم تمرینات ورزشی خود را کم کنید.

ورزش زیاد چه علائمی روی بدن شما داشته؟

شاید از خودتان بپرسید مگر می شود ورزش فعالیتی که این همه در تمام زمینه های درمانی توصیه می شود بدن را دچار عوارض کند و یا تاثیرات منفی روی جسم و روان داشته باشد ؛ بله این یک واقعیتی است که هر چیزی بیش از حد انجام شود مطمئنا عوارضی را به همراه دارد ، در ادامه این بخش از سلامت ایرناک با عوارض و نشانه های ورزش زیاد آشنا خواهید شد.عوارض ورزش زیاد چیست و چه نشانه هایی دارد؟ در ایرناکعوارض ورزش زیاد چیست و چه نشانه هایی دارد؟ در ایرناک

10 نشانه و عوارض ورزش زیاد

دوره بهبود و ریکاوری بدنتان طولانی می شود

کاملا واضح است اگر نتوانید نفس خود را نگه دارید واحساس کمبود انرژی ... کنید یعنی خیلی ورزش کرده اید و لازم است آن را کم کنید همچنین وقتی بعد از تمرین درد دارید و بیشتر از 2 لیتر آب می خورید و احساس تشنگی می کنید نیازمند توجه بیشتر هستید و باید میزان ورزش را کم کنید.

عوارض ورزش زیاد

خستگی و کم شدن توان بدنی از نشانه های ورزش زیاد است

کم شدن توان از نشانه های ورزش زیاد

وقتی بیش از حد ورزش کنید سیستم دفاعی بدن ضعیف می شود و زمان زیادی میبرد تا ماهیچه هایی که درطول ورزش آسیب دیدند ترمیم شوند مثلا ممکن است گاهی اوقات سرفه کنید اما درمان آن از حالت طبیعی بیشتر زمان ببرد.

ضربان قلب تان صبح ها بالا می رود

صبح ها بالا میرود وقتی زیاد ورزش کنید ضربان قلب تغییر می کند ضربان قلب را درزمان استراحت و قبل از اینکه از خواب بیدار شوید چک کنید اگر درساعات اولیه روز بالاتر باشد نشانه ورزش کردن زیاد است وبدن انطور که باید بهبود پیدا نمی کند.

داشتن خواب سخت و بی کیفیت از نشانه و عوارض ورزش زیاد

بی خوابی یکی از مشکلات رایج افرادی است که زیاد ورزش می کنند چون بدن هنگام تمرین زیاد هورمون استرس زیادی ترشح می کندوباعث می شود حتی وقتی خسته اید به سختی بخوابید.

احساس درد زیاد و همیشگی شما را آزار می دهد

وقتی بخشی از بدن حتی هنگام استراحت آسیب ببیند باید از ورزش کردن صرف نظر کنید کاملا طبیعی است که بعد از ورزش های طاقت فرسا ، طولانی ، پی در پی دچار گرفتگی عضلات ، اسپاسم شوید.

احساس خستگی از نشانه و عوارض ورزش زیاد

گذشته از خستگی زیاد در اثر ورزش زیاد ممکن است احساس کمبود انرژی در انجام فعالیت های روزمره ( کار ، مطالعه ، بازی با کودکان ، پخت وپز ) بکنید و اگر در تمرکز و بخاطرسپردن چیزی مشکل دارید به دلیل این است که مدت زیادی را در باشگاه به سر میبرید.

ورزش زیاد و افسردگی

یکی از عوارض روحی ورزش زیاد افسردگی است

نتیجه خوبی نمی بینید

اگر هدفتان کاهش وزن است و هفته ها ست حتی بعد از ورزش وزنتان تغییر نکرده یعنی خیلی اینکار را کرده اید . وقتی خیلی ورزش کنید متابولیسم بدنتان کاهش میابد کاهش وزن دشوار می شود.

حال بد یکی از عوارض و نشانه های ورزش کردن زیاد

یکی از نشانه های ورزش زیاد کردن عصبانیت خستگی و دم دمی بودن است درست است که ورزش استرس ، عصبانیت را کاهش میدهد اما اگر بیش از حد انجام شود تاثیر معکوس می گذارد. درکنار باشگاه رفتن فعالیت هایی مثل فیلم دیدن ، دوش گرفتن ، خوابیدن ، انجام دهید.

ناراحتی و خستگی زیاد از نشانه های ورزش زیاد

افرادی که زیاد ورزش می کنند اغلب افسردگی میگیرند ؛ بله درست متوجه شدید افرادی که ورزش بیش از حد انجام می دهند کم کم به سمت افسردگی می روند.

ورزش کردن زیاد از حد طبیعی نشانه هایی دارد مثل :

  • فرد مثل قبل بازدهی ندارد
  • احساس سنگینی در دست وپا
  • عصبانیت
  • نوشیدن آب زیاد
  • بالارفتن مصرف محصولات کاهش وزن یا عضله ساز
این مطلب مفید بود؟
عوارض ورزش زیاد چیست و چه نشانه هایی دارد؟
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,160