اگر قصد دارید که برای زیبایی بیشتر و جوان‌سازی پوست به سراغ تزریق ژل بوتاکس بروید، بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا بهترین نتیجه را برای شما بر جای بگذارد.

کاربرد ، هزینه ، عوارض و مراقبتهای بعد تزریق بوتاکس

هر فردی ترجیح می‌دهد زیباتر از آنچه که هست، نشان داده شود و این خصوصیت را در خود ارتقا دهد. با گذشت از سال‌های مختلف زندگی و افزایش سن، برخی از علائم مانند چین و چروک پوست روی صورت نمایان می‌شود که تا حدی می‌تواند زیبایی ذاتی را تحت تأثیر قرار دهد. البته که برخی از عوامل دیگری به غیر از سن، مانند نور آفتاب، اخم کردن و عادت‌های خنده هم می‌توانند برخی خط و خطوط را روی پوست صورت ایجاد کنند. تزریق بوتاکس و ژل یک عمل دفاعی است که پوست صورت را در برابر چین و چروک مصون می‌دارد و خصوصاً اگر برای پیشگیری از خطوط پیشانی تزریق شود، حالت تدافعی بیشتری نشان می‌دهد.تزریق بوتاکس | هزینه ، عوارض و مراقبتهای بعد تزریق ژل بوتاکس در ایرناک تزریق بوتاکس | هزینه ، عوارض و مراقبتهای بعد تزریق ژل بوتاکس در ایرناک

آیا تزریق بوتاکس ضرر دارد؟ عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس در حقیقت نام تجاری ماده ای است که به پوست تزریق می شود و این ماده باعث مهار حرکت ماهیچه ها می شود و می تواند مانع از پیشرفت یا بدتر شدن چین و چروک شود. نام "بوتاکس" در واقع از کلمه "بوتولیسم" آمده است که به معنی سوسیس هم هست. به این دلیل به این نام خوانده می شود زیرا این ماده همان سمی است که به طور طبیعی وجود دارد و گاهی اوقات می توانید در محصولات گوشتی مشکوک در سطوح خطرناکی مشاهده کنید.

آنچه باید به هنگام تزریق بوتاکس بدانید

بوتاکس برای چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق بوتاکس و تزریق ژل در حال حاضر یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در جهان است و تعداد زیادی طرفدار دارد که به دلیل این تزریق صورت جوان و با طراوتی پیدا کرده اند و اگرچه این تزریق از نظر اهداف زیبایی شناسی بسیار محبوب است، بوتاکس برای رفع مشکلاتی از جمله قطع عرق بیش از حد نیز بسیار مفید است. دو نوع از بهترین بوتاکس ها، بوتاکس دیسپورت و بوتاکس مسپورت می باشد.

بوتاکس چگونه اثر می کند؟

بوتاکس ارسال سیگنال را از عصب به عضلات مسدود می کند. در نتیجه عضله ای که به آن تزریق شده است دیگر نمی تواند منقبض شود (سفت شود)، این اتفاق باعث می شود که چین و چروک ها شل و نرم شوند.

بوتاکس را می توان در خطوط پیشانی، خطوط اخم، پنجه کلاغی، خطوط دور بینی (خط روی بینی)، چانه (برای کمرنگ شدن)، چین های پوستی روی گردن و اطراف دهان (برای سیگاری ها و گوشه های پایین لب) استفاده کرد. چین و چروک های ناشی از آسیب و گرانش و آفتاب اغلب به بوتاکس پاسخ نمی دهند. لازم به تأکید مجدد است که بوتاکس یک پر کننده کننده صورت نیست (یعنی چین و چروک های موجود را پر نمی کند) بلکه فقط عضلات ایجاد کننده این چین و چروک ها را شل می کند.

آنچه باید به هنگام تزریق بوتاکس بدانید

تزریق بوتاکس چقدر طول می کشد؟

عمل تزریق بوتاکس حدود 10 دقیقه طول می کشد. پزشک از یک سوزن بسیار ریز برای تزریق بوتاکس به طور مستقیم به عضلات مورد هدف در صورت استفاده می کند. زمان مورد نیاز دیگری برای بعد از تزریق وجود ندارد و شما فوراً می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

مدت زمان نقاهت بعد از تزریق بوتاکس چقدر است؟

پس از درمان بوتاکس هیچ زمان دیگری لازم نیست. شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بلافاصله پس از تزریق بوتاکس از سر بگیرید.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

ناشی از تزریق بوتاکس ناچیز است، از آنجا که از یک سوزن بسیار کوچک برای تزریق استفاده می شود، درد آن حداقل است. موادی برای بی حس کردن آن ناحیه با یک کرم موضعی یا یک کمپرس سرد را می توان استفاده کرد که هرگونه درد و تورمی را می کاهند.

آنچه باید به هنگام تزریق بوتاکس بدانید

تاثیر بوتاکس تا چه مدت طول می کشد؟

بوتاکس با مسدود کردن فرستنده های عصبی، حرکت عضلات را منجمد می کند و این اثر 4-6 ماه به طول می انجامد. این بدان معنی است که در صورت تمایل به حفظ ظاهری بدون چروک، سالانه به چندین مورد تزریق بوتاکس نیاز دارید. هنگامی که بوتاکس تزریق کردید، معمولاً در پس از گذشت چند ساعت اثرات آن روی عضلات آشکار می شود و اثرات اصلی آن نیز پس از حدود یک هفته ظاهر می شود.

آیا تزریق بوتاکس ایمن است؟

بوتاکس یک روش درمانی نسبتاً بی خطر است، اما همیشه باید توسط یک پزشک متخصص واجد شرایط انجام شود تا از دریافت مقدار صحیح و در منطقه مناسب آن اطمینان حاصل شود.

انجام تزریق بوتاکس با مراجعه به شخصی بدون صلاحیت و بی تجربه می تواند منجر به نتایج نامتقارن، افتادگی عضلات، نتیجه نامطلوب و همچنین عواقب خطرناک دیگر شود.

آیا عوارض جانبی برای بوتاکس وجود دارد؟

اگر این تزریق به درستی انجام شود، عوارض جانبی آن به طور کلی حداقل هستند و بعضی از آنها ممکن است به هیچ وجه تجربه نشوند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است اندکی کبودی ها یا قرمزی در اطراف ناحیه تزریق رخ دهد، اگرچه این عوارض دوام زیادی نخواهند داشت.

با این حال، عوارض جانبی آن فوق العاده نادر است، به ویژه هنگامی که این روش توسط یک متخصص و با استفاده از دوز ایده آل آن انجام شده باشد. بسیاری از بیماران قادرند در طول ساعت استراحت کاری خود تزریق بوتاکس را انجام دهند و مجددا به سرکار خود برگردند.

آنچه باید به هنگام تزریق بوتاکس بدانید

اگر من تزریق بوتاکس را ادامه ندهم چه اتفاقی می افتد؟

خطوط چین و چروک شما برمی گردد. اگر تصمیم دارید که از تزریق مجدد بوتاکس خودداری کنید، عضلات ناحیه تحت درمان شما دوباره شروع به عملکرد طبیعی خود می کنند و روند پیری نیز دوباره از سر گرفته می شود.

هزینه های تزریق بوتاکس چقدر است؟

قیمت آنها بسته به میزان استفاده در هر جلسه متفاوت است. قیمت بوتاکس بسته به مکانی که می خواهید تزریق در آن انجام شود و تعداد مناطقی که تزریق انجام شود، نوسان می کند.

بهتر است که تحقیقات خود را قبل از تزریق انجام دهید و به یاد داشته باشید که رفتن به جای "ارزان" همیشه هم ایده خوبی نیست.

بازدید : 175 بار
تزریق بوتاکس | هزینه ، عوارض و مراقبتهای بعد تزریق ژل بوتاکس
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 10,800