تزریق ژل چانه و عوارض تزریق ژل به چانه و مراقبت بعد از تزریق ژل چانه و تزریق ژل چانه اینستاگرام و هزینه تزریق فیلر چانه و چند سی سی ژل برای چانه و تزریق ژل گونه و عوارض تزریق ژل و پروتز چانه با تزریق ژل و تزریق فیلر چانه و عوارض تزریق چربی در چانه و مراقبت های بعد از تزریق ژل به چانه را در ایرناک بخوانید.

کاربرد تزریق ژل چانه و مراقبت بعد تزریق فیلر چانه

در صورت های زیبا یک نسبت و قانون طلایی میان اجزای مختلف وجود دارد. آن دسته از صورتهایی در قسمت چانه زیبا هستند که دارای این نسبت بوده و یا نزدیک به آن باشند. برای پی بردن به زیبایی چانه ها در حالت ایده آل ، در حالت نیم رخ ، خطی عمودی از کنار لب به سمت پائین کشیده می شود که باید به چانه برسد.مزایای تزریق ژل چانه و مراقبت بعد تزریق فیلر چانه + عوارض در ایرناکمزایای تزریق ژل چانه و مراقبت بعد تزریق فیلر چانه + عوارض در ایرناک

اگر نوک چانه عقب تر از این خط قرار داشته باشد به معنی عقب تر بودن چانه از حالت ایده آل است که می توان آن را اصلا نمود. با افزایش سن نیز جمجمه افراد با چرخش خود منجر به حرکت چانه به سمت عقب می شود. حرکات جمجمه موجب تحلیل بافت نرم و استخوانی چانه می شود ، در نتیجه موجب کاهش حمایت ساختاری در ناحیه پایین می گردد.

در صورتی که در مورد روش زیبایی مورد نظر خود که اینجا مد نظر تزریق ژل به چانه است اطلاعات کافی نداشته باشید و تنها با کفایت به یک سری تصویر و کلیپ به مرکزی مراجعه کنید امکان نتیجه ی عکس و زشت شدن وجود دارد پس با مطالعه دقیق و کسب اطلاعات کافی اقدام کنید.

 قبل از عمل تزریق ژل چانه

کاربرد های تزریق ژل به چانه

برجستگی چانه

در بسیاری از مراجعه کنندگان ، عقب رفتگی چانه مشاهده می شود که در نمای جانبی از بیمار می توان به وضوح آن را دید. با استفاده از تزریق فیلرهای پوستی می توان چانه بیمار را اصلاح کرده و فرمی زیبا و برجسته ایجاد نمود.

پر کردن و حذف خطوط چین و چروک

بسیاری از افراد با ظاهر چین وچروک یا گودی در چانه خود مشکل دارند. برای رفع این مشکل می توان از روش تزریق ژل یا چربی استفاده نمود. این روش ها می توانند با پر کردن قسمت های فرورفته و یا دارای چین و چروک و افتاده ، پوست چانه را هموار می کنند.

افزایش طول چانه

برخی از افراد دارای چانه ای به طول کوتاه دارند که می توان با استفاده از فیلر به سادگی ، طول چانه آنها را افزایش داد.

افزایش اندازه چانه

فیلرهای پوستی را می توان برای افازیش اندازه چانه مورد استفاده قرار داد.

تغییر شکل چانه

برخی از بیماران به چانه ای با زاویه بیشتر یا کمتر ، عرض یا طول بیشتر ، نیاز دارند. در صورت عدم تمایل بیمار به داشتن چانه تیز ، می توان شکل چانه او را گرد کرد. هر بیمار در جلسه مشاوره به صورت کامل ارزیابی می شود تا در این جلسه ، پزشک متخصص زیبایی درباره آناتومی بدن و چگونگی بهبود آن با او صحبت کند.

قرینگی چانه

در صورت قرینه نبودن چانه می توان از روش تزریق فیلرهای پوستی برای اصلاح آن و ترمیم آن استفاده کرد.

انواع ژل ایی که به چانه تزیرق می شوند

بسیاری از ژل های تزریقی از ماده ای به نام اسید هیالورونیک تهیه می شوند که به طور طبیعی در بدن نیز وجود دارد. با افزایش سن ، تولید این ماده در بدن کاهش پیدا می کند و در نتیجه باعث خشکی و بی آبی بدن می گردد. تزریق فیلر به داخل پوست راه حلی مناسبی برای بازیابی شکل طبیعی پوست در نقاطی است که اسید هیالورونیک آن تخلیه شده است ، علاوه بر آن برای اصلاح مناطقی که حجم طبیعی آنها از دست رفته است نیز می توان از این ژل استفاده کرد.

ژل رستیلن ساب کیو نوعی اسید هیالورونیک می باشد که فقط برای اصلاح و فرم دهی اعضای صورت طراحی شده است. با گذشت زمان ژل موجود در رستیلن ساب کیو به طور طبیعی و از طریق واکنش های زیستی خود بدن تجزیه می شود. امروزه این ژل تحت عنون ژلی سازگار ، کاملا ایمن و تحمل پذیر شناخته شده است.

ژل ژوویدرم ولوما آخرین نسل از ژل های حجم دهنده بر پایه اسید هیالورونیک است که به طور اختصاصی برای بازیابی حجم از دست رفته اجزای صورت و دستیابی به نتایج زیبا و طبیعی طراحی شده است.این ژل هم مانند انواع دیگر به طور طبیعی و کاملا ایمن در بدن تجزیه می شود.

نحوه درمان و پروسه ی تزریق ژل به چانه

در روش تزریق چربی ، مقدار کمی از چربی های بدن خود بیمار برداشت شده و با استفاده از سوزن های بسیار کوچک به صورت تزریق می شود. این روش درمانی به 30 دقیقه زمان نیاز دارد که البته ممکن است به چند جلسه درمان نیاز باشد در این روش احساس ناراحتی کمی به وجود می آید . در تزریق چربی ، مقداری از چربی اضافه از سایر اندامهای دیگر مانند ران ، باسن و شکم برداشته می شود. تزریق چربی در چانه ، عوارض بسیار کمی مانند کبودی و درد مختصر دارد .چربی برداشت شده برای تزریق تصفیه شده و سلول های چربی جدا می شوند. در ادامه مانند تزریق ژل ، چربی نیز تزریق می شود.

عوارض تزریق ژل به چانه

مراحل درمان عبارتند از آنچه در این بخش از سلامت ایرناک گفته ایم :

1. پزشک در ابتدا با توجه به صحبت های بیمار ، وضعیت ظاهر صورت و پوست را بررسی کرده و نواحی خاص چانه و خط فک که نیازمند ترمیم با استفاده از ژل و چربی ، مشخص می شود.

2. پزشک متخصص با استفاده از یک طرح ، نقاط استراتژیک را بر روی چانه یا فک مشخص می کند تا با استفاده از آن راهنمای لازم برای تزریق ژل و چربی به چانه را در اختیار داشته باشد.

3. با استفاده از مواد آنتی بیوتیک ، محل های تزریق در چانه تمیز می شوند. سپس توسط یک ماده بی حسی موضعی ، ناحیه مورد نظر بی حس می شود.

4. تزریق پروتز چانه و پروتز فک با استفاده از چربی یا ژل تنها چند دقیقه طول می کشد و در هر مرحله از وارد شدن سوزن ، چند ثانیه زمان نیاز است.

5. در مرحله آخر محل تزریق که با علامت مشخص شده را تمیز کرده و از بسته یخ برای کاهش ورم و ناراحتی های موقت در محل تزریق استفاده می شود. در این مرحله باید بیمار توجه داشته باشد که به محل تزریق فشاری وارد نکند زیرا موجب حرکت ژل یا چربی در محل تزریق می شود.

برای تزریق ژل به چانه ، چند سی سی لازم است؟

معمولا یک سی سی ژل هیالورونیک اسید برای تزریق به چانه نیاز است.

فواید تزریق ژل برای فرم دهی چانه

روش تزریق ژل یک درمان ایمن و غیر جراحی است که برای اصلاح و ترمیم حجم صورت کاهش یافته در اثر افزایش سن انجام می شود. علاوه بر این از روش تزریق ژل می توان برای بازیابی توازن صورت ، ایجاد تقارن و بهبود شکل اجزای مختلف صورت مانند چانه و گونه ها قبیل چانه و گونه ها استفاده کرد.

امروزه از روشی بسیار راحت برای تزریق ژل لب و چانه استفاده می شود ، در این روش ژل به آرامی در ناحیه مورد نظردر اطراف خط فک شما تزریق می شود و دوره بهبودی بعد از عمل در این روش بسیار کوتاه است. نتایج تزریق ژل در چانه ، بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است. البته ورم های ناشی از عمل ممکن است پس از 3 تا 4 هفته از بین رود. ماندگاری این روش در حدود 9 تا 12 ماه است.

برای زیباسازی چانه ، روش های جراحی مختلفی وجود دارد مانند : ایمپلنت چانه و پیوند استخوان ، بافت یا چربی.

روش ایمپلنت چانه ممکن است از نظر بروز عفونت یا حرکت پروتز در چانه دردسر ساز شود.

اقدامات قبل از عمل تزریق ژل

قبل از تزریق ژل ، پزشک در جلسه مشاوره ، معاینه کاملی از صورت بیمار انجام می دهد که تمرکز اصلی آن بر ساختار و شکل صورت است. در جلسه مشاوره ، هدف بیمار از انجام تزریق و انتظارات او از نتیجه درمان بررسی می شود. ممکن است پزشک برای به حداقل رساندن خطر خون مردگی در ممحل تزریق ، توصیه کند که بیمار مصرف داروهای رقیق کننده خون ، دوزهای بالای ویتامین E و آسپرین را دو هفته قبل از تزریق متوقف کند پزشک بیمار را از تمامی اقدامات قبل از عمل ، در زمان انجام عمل و بعد از آن را آگاه می کند و به تمام پرسشهای بیمار پاسخ می دهد.

ماندگاری تزریق ژل به چانه

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هنگام تایید یک ژل ، مدت ماندگاری آن را نیز بیان می کند. مدت ماندگاری ژل ها نسبت به دستورالعمل های این سازمان متفاوت است. اما تعین حدودی دوام فیلرها برای ارائه یک برنامه درمانی توسط متخصصان بسیار مناسب است.

زاویه دار کردن چانه با استفاده از ژل هایی از قبیل ژوویدرم ولوما ، رادیس یا ترکیب آن ها ، 15 تا 24 ماه ماندگاری دارد. البته دوام این مدت به شرکت در جلسات ترمیمی بستگی دارد.

علت تمایل افراد به تزریق ژل چانه

بسیاری از افراد برای کشیده و خوش فرم شدن چهره خود از تکنیک های آرایشی مختلف مانند پودر های برنزه کننده استفاده می کنند. این روش اگرچه مقرون به صرفه است اما نیاز به زمان و مهارت دارد. همچنین نتیجه کار موقتی است. علاوه بر تکنیک های زیبایی ، ورزش های صورت و پماد های بدون نسخه همواره روش موثری جهت دستیابی به صورتی متناسب و لاغر تر نمی باشند. با تمام این دلایل ذکر شده ، می توان تزریق ژل را انتخابی محبوب برای تغییر اجزای صورت دانست.

تزریق ژل برای کدام افراد مناسب است؟

افرادی که در اثر افزایش سن یا بی ثباتی وزن ، برجستگی چانه کمی دارند.

افراد بزرگسالی که مایل به تغییر در مشکل چانه خود هستند.

افراد بزرگسالی که تمایل به اصلاح بی قاعدگی در چانه خود می باشند.

افراد بزرگسالی که مایل به داشتن چانه مخروطی تر هستند.

به طور کلی تزریق ژل ، افراد بزرگسال برای بزرگتر کردن چانه گزینه مناسب تری هستند. البته به شرط اینکه از سلامت کلی برخوردار باشند.

 فواید تزریق ژل چانه

مراقبت های بعد از تزریق ژل چانه

تزریق ژل یا تزریق چربی برای بزرگ کردن چانه برخلاف عمل جراحی پروتز چانه ، تقریبا به هیچ زمانی برای استراحت نیاز ندارد . بیمار پس از تزریق می تواند فعالیت های طبیعی خود ، از جمله کار و رانندگی را بلافاصله انجام دهد. البته تزریق چربی به از کار افتادگی بیشتری نسبت به تزریق ژل نیاز دارد ، اگرچه ، این از کار افتادگی حداقل است ، زیرا تزریق چربی یک روش حداقل تهاجمی است.

امکان قرمز شدن و احساس درد خفیف در محل تزریق وجود دارد که می توان با استفاده از کمپرس یخ ، آن را برطرف نمود. همچنین می توان با استفاده از لوازم آرایشی ، قرمزی پوست را پنهان نمود.

عوارض تزریق ژل و چربی در چانه

ممکن است علائمی همچون حساسیت ، تورم ، کبودی و قرمز بعد از تزریق ژل به منظور حجیم کردن ناحیه چانه ایجاد شود. به طور معمول پس از دو روز این علائم از بین می روند.

عوارض نادر که با تزریق ژل و چربی در چانه ایجاد می شود شامل :

  • عفونت ها
  • واکنش های آلرژیک به مواد تزریقی
  • حرکت ژل های تزریق شده از ناحیه درمان شده و ایجاد توده هایی زیر پوست. چنین توده هایی ممکن است با ماساژ دوباره پخش شوند.
  • لمس چانه و مالیدن آن بعد از تزریق ممکن است خطر عوارض را افزایش دهد ، بنابراین بهتر است تا یک هفته از تماس با چانه خودداری شود.

آیا امکان شستشو و ماساژ صورت بعد از تزریق فیلر وجود دارد؟

در 4 ساعت اولیه پس از اتمام تزریق ژل به چانه ، ممکن است ژل به شکل دلخواه خود قالب ریزی شود به همین دلیل نباید بر روی مناطق تزریق فشار وارد شود. در دو روز اول کاهش جزئی پرکننده در بدن اولیه انجام می شود. البته می توان سایر قسمت های صورت را لمس کرد .شستشوی صورت پس از تزریق باید به صورت آرام انجام شود . در دو روز اولیه بعد از درمان نباید فشار طولانی مدت به مناطق مورد درمان اعمال شود.

هنگام خواب بهتر است به کمر خوابیده شود تا از تغییر فیلر جلوگیری شود. پس از تثبیت فیلر در صورت می توان بدون هیچ محدودیتی فعالیت های روزمره را انجام داد.

علت فرو رفتن فیلر تزریق شده در 3 روز اول

در پاسخ به سوال چندتن از شما کاربران محترم از بخش سلامت ایرناک در این مورد باید بگوییم که به طور طبیعی اسید هیالورونیک بدون مخلوط شدن با سایر مواد در بدن وجود دارد. در این حالت ، معمولا این ماده پس از دو تا سه روز توسط مکانیسم های تجزیه طبیعی بدن به راحتی تجزیه می شود. اسید هیالورونیک تجزیه شده در روزهای ابتدایی ، ماده ای است که با سایر مواد بدن تداخلی ندارد. همچنین این ماده درجه اول است که به نظر می رسد پرکننده تزریق شده طی چند روز اول به سرعت فرو می رود.

ماده تزریقی پس از مراحل اولیه شکست ، با ثابت شدن در بدن باقی می ماند. این ماده همان چیزی است که با سایر مواد بدن ترکیب شده و به آنها وصل شده است. این مواد با باقی ماندن در بدن به بیمار امکان می دهد تا به زیبایی مورد نظر خود برسد. در نهایت این شکل از اسید هیالورونیک با سرعت بسیار کمی شکسته خواهد شد. به عبارت دیگر ، هرچه اسید هیالورونیک بیشتر متصل شود ، بیشتر در بدن حفظ می شود.

تزریق ژل به چانه

آیا همیشه باید از برند پر کننده ای که ماندگاری طولانی تری دارد استفاده نمود؟

برخی از افراد تصور می کنند ماندگاری طولانی مدت ژل های باعث صرفه جویی در هزینه می شود. البته این موضوع تا حدودی درست است اما عوارض ایجاد شده در این مدت نیز اهمیت دارد. افزایش ماندگاری یک ماده پر کننده چسبندگی و تمایل آن برای ایجاد مشکلاتی مانند زخم و برآمدگیرا به وجود خواهد آورد.

همچنین ممکن است پرکننده های اسید هیالورونیک با ویسکوزیته بالا برای مناطق خاصی از بدن مناسب نباشند. مثلا ژل های مورد استفاده در گونه ها باید برای ایجاد احساس طبیعی و نرم تر ، دارای ویسکوزیته پایین تری باشد.

این مطلب مفید بود؟
مزایای تزریق ژل چانه و مراقبت بعد تزریق فیلر چانه + عوارض
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,930