برای استفاده از فواید ماساژِ روغن روی پوست سر، باید روغن را در مکان و زمان مناسب استفاده کنید ، روش ها و وسایل استفاده از روغن های مو، مطابق با فواید آن ، متفاوتند که در این بخش از سلامت ایرناک در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

تقویت مو با روغن نارگیل و روغن های گیاهی و فواید و نسخه عالی

مطابق بر نظریه آیورودا (طب سنتی هندی بر اساس استفاده از روغن های گیاهی) چگونه و چه زمانی باید از روغن ، برای مو استفاده کنیم. "بدن شخصی که به طور مرتب با روغن ماساژ داده می شود ، زیاد تحت تاثیر قرار گرفته نمی شود و آسیب نخواهد دید ، حتی اگر در معرض جراحت های تصادفی یا کار شدید و طاقت فرسا قرار گیرد.تقویت مو با روغن نارگیل و روغن های گیاهی + فواید و نسخه عالی در ایرناکتقویت مو با روغن نارگیل و روغن های گیاهی + فواید و نسخه عالی در ایرناک

با استفاده از ماساژ روغن به صورت روزانه ، شخص از پوستی لطیف و اعضای بدن خوش ترکیب برخوردار است ، قوی و زیبا می شود و کمتر دچار اثرات پیری و سالخوردگی قرار خواهد گرفت. استفاده از روغن برای مو و پوست سر ، روشی باستانی و سنتی برای بهبود کیفیت و قدرت و ضخامت مو است.

تقویت مو با روغن

تقویت موهای سر با روغن های گیاهی

فواید ماساژ سر و استفاده از روغن های گیاهی برای مو :

کمک می کند تا موها ضخیم تر ، صاف تر و براق تر شوند ، باعث تسکین و نیرو بخشی به حواس بدن می شود و همچنین چروک های پوستی را کاهش می دهد. برای استفاده از فواید ماساژِ روغن روی پوست سر ، باید روغن را در مکان و زمان مناسب استفاده کنید ، روش ها و وسایل استفاده از روغن های مو ، مطابق با فواید آن ، متفاوتند که در این بخش از سلامت ایرناک در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

1. برای افزایش کیفیت مو :

زمانی می توانیم بگوییم کیفیت موهایمان بهبود یافته است که ، رشد موی بهتر ، موخوره ی کمتر ، موی براق تر و نرم تر داشته باشیم و هیچ نشانه ای از سفیدی زودرس وجود نداشته باشد.

برای تقویت مو چه زمانی از روز موها را با روغن ماساژ دهیم؟

همیشه پیشنهاد می شود که ، روغن را شب ها قبل از خواب ، خیلی خوب به مو و کف سر بمالید ، اجازه دهید در طول شب روی سر بماند و روز بعد با آب ولرم بشویید. می توانید روغن را هر زمانی که می خواهید موهایتان را بشویید ، استفاده کنید.

ولی دقت کنید که نباید موهایتان را هر روز بشویید ، مخصوصا اگر موهایتان بلند است شستشوی مو را به دو تا سه بار در هفته محدود کنید.برخی از افراد از روغن حتی بعد از شستشوی مو نیز استفاده می کنند. اگرچه ، شیوه جالبی نیست ، زیرا روغن گرد و خاک و آلودگی ها و اشعات مضر آفتاب رو به خود جذب می کند ولی اگر در خانه هستید ، می توانید مقدار کمی روغن به کف سر و ریشه ی موها بمالید.

برای رشد مو ، روغن را به کف سر ، ریشه و ساقه ی مو بمالید هم چنین می توانید روغن را کمی گرم کنید ، ولی اگر مشکلات صفرایی ، سردرد یا حساسیت پوست کف سر دارید از روغن داغ استفاده نکنید.

ماساژ موی سر با روغن گیاهی

خواص روغن های گیاهی برای مو

2. برای درمان شوره سر :

اگر از شوره و حساسیت سر عذاب می کشید ، استفاده منظم از روغن می تواند به درمان این مشکل کمک کند ، برای تاثیر بیشتر ، روغن را با برگ درخت چریش و گیاه هایی که بوی تلخ دارند ، فرآوری کنید.این روغن فرآوری شده را یک ساعت قبل از حمام ، روی کف سر و موها بمالید ، و سپس با آب گرم بشویید.

3. برای درمان سردرد :

برای رهایی از سردرد ، می توانید از هر نوع روغن آیورودا استفاده کنید. روغن را عصر ، حدود ساعت 6 استفاده کنید. سردرد معمولا با باد_یکی از اخلاط سه گانه آیورودا_ در ارتباط است و این زمان از روز در تسلط باد است.

4. برای داشتن خواب بهتر :

یک ماساژ ملایم سر با روغن ، نیم ساعت قبل از خواب ، می تواند به خواب خوب شب کمک کند.برای تاثیر بیشتر می توانید از روغن کنجد استفاده کنید.آیورودا روغن کنجد را پیشنهاد می دهد ، زیرا از کچلی ، سفیدی زودرس موها و سردرد جلوگیری می کند.

روغن نارگیل می تواند جایگزین روغن کنجد شود ، بارها در بخش سلامت ایرناک به این نکته اشاره کرده ایم که بهترین راه استفاده از روغن نارگیل این است که کمی گرمش کنید و سپس روی کف سر و مو بمالید که اینکار باعث دورماندن شما از سرماخوردگی و سینوزیت نیز خواهد شد.

خواب بهتر با ماساژ پوست سر

ماساژ سر با روغن های گیاهی برای بیخوابی

نسخه ای عالی برای تقویت مو با روغن نارگیل

مواد لازم

  • روغن نارگیل خالص برای موهای کوتاه یک قاشق و برای موهای بلند 2 قاشق
  • عسل طبیعی یک قاشق

مواد اختیاری :

شما می توانید چند قطره از مواد زیر را بر حسب جنس موهایتان به روغن نارگیل و عسل اضافه کنید و اثر بخشی آن را افزایش دهید.

ماساژ موی سر با روغن نارگیل

خواص روغن نارگیل برای سلامت و تقویت موها

درمان ریزش مو با روغن نارگیل

در یک کاسه همه مواد را ریخته و با یکدیگر مخلوط می کنیم تا ترکیبی یکدست حاصل شود . سپس این مخلوط را به همه قسمت های مو به خصوص انتهای مو می مالیم و نیم ساعت صبر می کنیم سپس با شامپو شسته و آبکشی می کنیم .

اگر دارای موهای زبری هستید این مخلوط را هنگام خواب روی موهایتان بمالید و روی آن پلاستیک بکشید و یک حوله بر روی پلاستیک بگذارید و صبح این مخلوط را با شامپو از روی موهایتان بشویید.

نکته : اگر شستشوی روغن نارگیل از موها برایتان سخت بود و یا اینکه در مصرف آن افراط نموده بودید بهتر است به دو بار شستن موها اقدام کنید و یا در شامپوی خود مقداری جوش شیرین بریزید و موهایتان را بشویید اما شستن روغن نارگیل بستگی به جنس موی افراد دارد.

این مطلب مفید بود؟
تقویت مو با روغن نارگیل و روغن های گیاهی + فواید و نسخه عالی
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,440