آیا تا به حال متوجه تغییر رنگ یا تیره تر شدن رنگ ناخن شده اید؟ اگر پاسخ شما بله است این نشانه ها را جدی بگیرید چون ممکن است نشانه بیماری خطرناک باشند.

سیاه شدن ناخن و تیرگی رنگ ناخن چه دلایلی دارد؟

آیا تا به حال متوجه تغییر رنگ یا تیره تر شدن رنگ ناخن شده اید؟ اگر پاسخ شما بله است این نشانه ها را جدی بگیرید چون ممکن است نشانه بیماری خطرناک باشند.سیاه شدن ناخن و تیرگی رنگ ناخن چه دلایلی دارد؟ در ایرناک سیاه شدن ناخن و تیرگی رنگ ناخن چه دلایلی دارد؟ در ایرناک

مثلاً تصور کنید به مهمانی دعوت شده اید و می خواهید دمپایی روفرشی بپوشید اما ناخن های پایتان تیره شده. تیره شدن رنگ ناخن شرایط سختی است چون علاوه بر زیبایی ممکن است نشانه بیماری های قریب الوقوع باشد.

علت تیرگی ناخن

تیرگی ناخن نشانه کدام بیماری هاست؟

علل تیره شدن رنگ ناخن

1. ضربه های مکرر از دلایل تیره شدن رنگ ناخن:

اگر یک دونده هستید یا ورزش های سنگینی انجام می دهید که فشار روی ناخن وارد میشود، لخته های خونی زیر ناخن ایجاد می شود که باعث تیره شدن رنگ ناخن میشود.

2. غده های خونی زیر ناخن از دلایل تیره شدن رنگ ناخن :

اگر شی سنگینی روی یک ناخن یا همه ناخن ها بیافتد که درمان مناسبی هم ندارد، باعث پیشرفت لکه های خون میشود که تیره شدن ناخن را در پی دارد.

3. عفونت های قارچی از علل های تیره شدن رنگ ناخن :

اگر در قسمت داخلی ناخن به علل بهداشتی قارچ رشد کند باعث تیره شدن رنگ ناخن میشود.

علت تیره شدن ناخن ها

علل تیره شدن رنگ ناخن ها

4. سرطان پوست :

انواع مختلفی سرطان وجود دارد که ممکن است سلول های سرطانی زیر ناخن رشد کنند و بسیار مهم است که سریعا به پزشک مراجعه کنید.

5. تیره شدن رنگ ناخن به دلیل عدم تعادل هورمون :

بسیاری از اوقات در نتیجه تغییرات هورمونی ملانین به عنوان رنگدانه در بخش هایی از بدن بالا میرود که باعث تیره شدن ناخن می شود.

دلیل تیره شدن ناخن پا و علت تیره شدن رنگ ناخن دست

عدم تعادل هورمونی یکی از دلایل تیره شدن رنگ ناخن ها است

6. تیره شدن رنگ ناخن به دلیل اختلالات کلیه :

تیره شدن رنگ ناخن ممکن است نشانه اختلالات کلیه باشد به خصوص وقتی فرد به طور مداوم سیگار میکشد، در این شرایط باید سریعا به پزشک مراجعه کند.

بازدید : 791 بار
سیاه شدن ناخن و تیرگی رنگ ناخن چه دلایلی دارد؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,230