افراد دارای مو های متفاوتی هستند که باید با اطلاع از نوع موی خود از آنها مراقبت کنند.

راز موهای خود و نحوه مراقبت از موهای خود را بدانید

برای اینکه انواع مو و پوست مو سرتان را بشناسید ، باید چند تار از موهایتان را که حالت طبیعی خود را داشته باشند ، (یعنی به آن تغییر حالتی نظیر فر کردن و یا صاف کردن و غیره انجام نداده باشید) از روی شانه یا برس سرتان بردارید و روی یک کاغذ بگذارید و آن را مورد بررسی قرار دهید.تشخیص انواع مو و مراقبت از آن در ایرناک تشخیص انواع مو و مراقبت از آن در ایرناک

رازهای طبیعی زیبایی پوست و مو

رازهای طبیعی و گیاهی ارزان قیمت زیبایی مو

انواع مو

1-موهای چرب

2-مو های طبیعی

3-موهای خشک

4-مو های مختلط

5-مو های صاف

6-مو های مجعد


مو های چرب : افرادی که پوست چربی دارند از این نوع مو برخوردارند . ترشح غدد چربی در این افراد زیاد است و تشخیص این نوع مو راحت میباشد مشکل اینجاست که مو های چرب ذرات زیر گرد و غبار موجود در هوا را به خود جذب میکنند و این باعث میشود که مو ها چرب بمانند .

بدترین بخش مو های چرب : اینجاست که فرد حتی پس از یکبار شستن مو های خود با شامپو باز هم احساس چربی ناخوشایند و بدی را همراه خود دارد و مجبور میشود که مجددا شستشو را تکرار کند بهتر است پس از شامپو زدن ، سر خود را با آب یک عدد لیمو ترش تازه آغشته و سپس آبکشی نمایید .

روش مراقبت از موی چرب

این نوع افراد باید مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش و میزان چربی مصرفی شان را کاهش دهند وگرنه از شر این چرب بودن سر خلاص نخواهند شد.


مو های خشک : هنگامی که غدد ترشح چربی غیر فعال یا تنبل میشوند مو ها خشک میشوند با این حال دلایل دیگری نیز وجود دارد که سبب ایجاد موی خشک میشوند .

روش مراقبت از موی خشک

1-استفاده از شامپو های بسیار تند

2-انجام شیمی درمانی های متعدد سبب خشکی پوست سر میشود.

3- قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید شدید

عوامل بالا و عوامل بسیار دیگر سبب خشکی پوست سر میشوند. برای کمتر شدن خشکی پوست سر خود مو های خود را قبل از استحمام به مقداری روغن زیتون آغشته کنید و سپس مو های خود را با شامپو های فاقد پارابن و ph مناسب بشویید سعی کنید مقدار روی مصرفی خود را افزایش دهید.

روش مراقبت از موی خشک

روش مراقبت از موی خشک


سایر انواع مو

مو های طبیعی : این نوع مو بهترین نوع مو میباشد و افرادی که این نوع موی معمولی را دارند پوست سرشان نه زیاد چرب است و نه زیاد خشک است.

روش های مراقبت از موی طبیعی

روش های مراقبت از موی طبیعی

مو های مختلط : این نوع مو به مو هایی گفته میشود که بخشی از آن خشک و بخشی از آن چرب است به عنوان مثال فردی که این نوع مو را دارد قسمتی ازپوست سر و مو هایش چرب و قسمتی دیگر از پوست سرش خشک است .

مو های صاف و مو های مجعد : یا همان مو های لخت و فر به صورت وراثتی از نسل های گذشته به ما ارث میرسد حتی ممکن است که شما مادر و یا مادر بزرگتان نیز موی لخت داشته باشند ولی مو های شما مجعد باشد واین ژن موی فر از نسل های قبل تر به شما منتقل شده باشد.

بازدید : 6,038 بار
تشخیص انواع مو و مراقبت از آن
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,430