آب چغندر برای ماسک استفاده میشود و به جوانسازی و شفافیت پوست کمک میکند و یکی از بهترین راه های درمان مشکلات پوستی است.در ادامه به معرفی چند مورد از ماسک های ترکیبی چغندر و لبو خواهیم پرداخت.

طرز تهیه 8 ماسک لبو و چغندر برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت

چغندر فواید زیادی دارد که یکی از آن فواید زیبایی پوست است. چغندر ممکن است مزه خوبی نداشته باشد اما حاوی ویتامین ، پروتئین ، فیبر و آنتی اکسیدان است که فورا به شفافیت پوست کمک می کند. آب چغندر برای ماسک استفاده میشود و به جوانسازی و شفافیت پوست کمک میکند و یکی از بهترین راه های درمان مشکلات پوستی است.طرز تهیه 8 ماسک چغندر برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت در ایرناک طرز تهیه 8 ماسک چغندر برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت در ایرناک

در ادامه به معرفی چند مورد از ماسک های ترکیبی چغندر خواهیم پرداخت.

ماسک چغندر و مایونز :

ماسک کردن مایونز و چغندر به جوانسازی پوست های تیره و خشک کمک می کند. برای این کار شما به نصف فنجان مایونز و نصف فنجان چغندر نیاز دارید. این دو مواد را با هم مخلوط کنید و روی صورت ماساژ دهید ، این مواد چون حاوی پروتئین ، آنتی اکسیدان و ویتامین است به شفافیت پوست بسیار کمک می کند.

ماسک چغندر و روغن بادام :

مخلوط کردن چغندر با روغن بادام و روغن زیتون به نسبت 3 الی 4 قطره روغن بادام و یک الی دو قطره روغن زیتون و ماساژ آن روی صورت ، روغن بادام و چغندر به شفافیت طبیعی پوست کمک می کنند.

فواید ماسک چغندر

ماسک های ترکیبی با چغندر

ماسک چغندر و مولتانی میتی :

خمیری از چغندر و مولتانی میتی که همان خاک رس قهوه ای درست کنید. به نسبت دو قاشق مولتانی میتی و یک قاشق آبلیمو برای شفافیت پوست. این مواد را با هم مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشویید. این برای جوان سازی و از بین رفتن جوش های صورت مناسب است.

ماسک چغندر و ماست :

استفاده از ماسک ماست و چغندر از پیری و تیرگی پوست جلوگیری می کند.عصاره ی چغندر و نصف فنجان ماست و نصف قاشق چایخوری زرد چوبه را با هم مخلوط کنید و آن را به مدت 10 دقیقه ماسک کنید و بعد با آب سرد بشوئید.

ماسک چغندر و آب پرتقال :

ترکیب آب پرتقال و چغندر با هم و ماسک کردن آنها روی صورت راه حل مناسبی برای محافظت از پوست در مقابل تابش اشعه UV است و در واقع یک ضد آفتاب طبیعی برای پوست صورت است و آهن پوست را تامین می کند.

انواع ماسک های چغندر

ماسک های فوق العاده با چغندر

ماسک چغندر و لیمو :

2 قاشق آب چغندر با 2 قاشق آبلیمو و اگر نیاز است 2 قاشق گلاب هم اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط کنید و آن را روی صورت ماسک کنید. لیمو به درمان ناهمواری ها و رنگ های تیره پوست ، گلاب هم به شفافیت و آرام بخشی پوست کمک می کند.

ماسک چغندر و آرد نخود :

خمیری از آرد نخود و تکه های له شده چغندر درست کنید و سپس یک فنجان شیر و یک قاشق گلبرگ له شده به آن اضافه کنید و مواد را خوب با هم ترکیب کنید و آن را روی صورت ماسک کنید و اجازه دهید تا خشک شود ، سپس آن را با آب سرد بشویید. این ماسک به درخشندگی و سلامت پوست کمک می کند.

ماسک چغندر و زرد چوبه :

خمیری از چغندر ، زردچوبه و شیر درست کنید و آن را روی صورت ماسک کنید و با آب ولرم بشویید. این خمیر یکی از بهترین ماسک های چغندر است که به سلامت و درخشندگی پوست کمک می کند.

بازدید : 109 بار
طرز تهیه 8 ماسک چغندر برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,430