مزوتراپی مو یک روش غیر تهاجمی است که از تزریقات دستگاهی زیر لایه اپیدرم پوست سر استفاده می کند تا مشکلات ضعیف شدن مو را حل کند.

مزایا ، مراحل انجام و هزینه مزوتراپی مو و عوارض آن

آلوپسی که معمولا به آن ریزش مو یا طاسی گفته می ‎شود ، مشکل ریزش مو از پوست سر و بدن است و توسط افراد در سراسر جهان تجربه می ‎شود. این مسئله با هر دو جنبه روبه رو است اما شدت و الگوی ریزش مو متفاوت است . با این حال ، کلمه طاسی اغلب برای توصیف کسانی که مقدار موی اندکی دارند به خصوص در مردان به کار می‎ رود .مزوتراپی مو | مزایا ، مراحل انجام و هزینه مزوتراپی مو + عوارض در ایرناکمزوتراپی مو | مزایا ، مراحل انجام و هزینه مزوتراپی مو + عوارض در ایرناک

این بیماری با عقب رفتن خط مو ، ضعیف شدن ریشه مو و نازک شدن مو همراه است و عمدتا ناشی از شیوه های زندگی نا سالم ، عدم تعادل هورمونی ، پیری ، عوامل ارثی ، مصرف استروئید ها و سایر انواع دارو ها ، بیماری ها ، بارداری در خانم ها ، اقدامات بهداشتی ضعیف ، استرس ، شوک روانی و فیزیولوژیکی ، تریکوتیلومانیا و یا اختلال کشش مو و غیره می ‎باش د.

این مشکل مزمن مو ، با استفاده از دارو ها ، درمان های بالینی و ترمیم مو قابل درمان است و طبق آنچه بارها در بخش سلامت ایرناک گفته ایم داروهای طبیعی و حفظ رژیم غذایی سالم نیز به بهتر شدن این وضعیت کمک می ‎کند.

درمان ریزش مو با مزوتراپی

مزوتراپی برای رشد مو چیست ؟

مزوتراپی یک روش درمان جایگزین است که با کاهش ریزش مو و تقویت رشد مو به درمان طاسی در مردان و پسران کمک می ‎کند. این فرایندی است که در آن پروتئین ها ، ویتامین ها و سایر مواد مغذی و عوامل رشد را در پوست سر بیمارانی که از کچلی خورد رنج می‎برند تنظیم می کند .

در این روش مواد مغذی مورد نیاز برای مو به منظور تقویت و آب رسانی به وسیله سوزن نازک و با کمترین درد به پوست سر بیمارتزریق می ‎شود. این روش همچنین به شروع متابولیسم سلولی ، از بین رفتن عفونت ها ، تسریع رشد مو ، بهبود گردش خون در پوست سر و تقویت و احیای فولیکول های مو کمک می‎ کند و این روش درمانی به نسبت سایر روش های دیگر سریعتر است .

تزریق مزوتراپی برای تقویت مو

تکنیک های مزوتراپی برای رشد مو :

مزوتراپی برای رشد مجدد مو شامل تکنیک تزریق مایع غنی از مواد مغذی در مزودرم پوست سر است ، لایه ای که در زیر اپیدرم قرار دارد و به عنوان پیوندی بین لایه چربی ها و بافت های پوست عمل می ‎کند. این کار به کمک یک تفنگ مخصوص مزوتراپی انجام می‎ شود که یک سوزن است و ریل دارد و محلول را در پوست سر تزریق می ‎کند.

این روش درمانی در 8 جلسه ، هر هفته یک بار است و هر جلسه نیم ساعت زمان می ‎برد. در حین انجام این درمان شخص باید صبور باشد زیرا نتایج درمان بعد از جلسه پنجم قابل مشاهده است و نوع ماده درمانی که در طول درمان به پوست سر شخص تزریق می ‎شود به دلیل ریزش موی او نیز بستگی دارد.

از آن جایی که این ماده به طور کلی حاوی ویتامین ها ، مواد مغذی و سایر مواد سازگار با بافت است ، این درمان بدون داشتن عوارض جانبی و یا واکنش های آلرژیک ، ایمن تلقی می ‎شود .

بیمارانی که تحت این درمان قرار گرفتند ، کمترین میزان درد را تجربه کردند و مزوتراپی را یک راه حل آسان برای رهایی از مشکل مزمن طاسی می‎ دانند اما افراد مبتلا به بیماری های پوستی ، التهاب های پوستی ، دیابت ، خونریزی و افراد باردار نباید از این روش استفاده کنند زیرا این امر ممکن است وضعیت سلامتی آن ها را مختل و وخیم تر کند .

مراقبت های مزوتراپی مو

یکی دیگر از مشکلات مو و پوست سر که با مزوتراپی قابل درمان است ، شوره سر است اما فقط در صورت بروز مشکلات شدید شوره سر می ‎توان از این روش استفاده کرد و همچنین لازم است ابتدا به پزشک متخصص پوست مراجعه شود و سپس در صورت توصیه پزشک از این روش استفاده شود .

هزینه مزوتراپی مو

از فاکتورهای مهم برای برآورد هزینه مزوتراپی تعداد جلسات و شرایط فرد است که در تعیین قیمت مزوتراپی مو اثر گذار است.

به طور کلی هزینه مزوتراپی مو نسبت به برخی روش ها نظیر کاشت مو کمتر است و بدون صرف هزینه های سنگین ، قابل انجام است .

تعرفه مزوتراپی بستگی زیادی به منطقه جغرافیایی ، محل ، تعداد تزریقات ، تعداد جلسات مورد نیاز و مهارت پزشک متخصص دارد.

به علاوه ، عوارض مزوتراپی بسیار کم است و تنها می توان به قرمزی پوست سر اشاره کرد که در عرض یک روز الی ۲ روز از بین می رود.

عوارض مزوتراپی موی سر

مزوتراپی در هر ناحیه ای که انجام شود ، عوارض بسیار کمی دارد تا حدی که واقعا این عوارض قابل چشم پوشی هستند.

- چون مزوتراپی با تزریق انجام می شود مانند هر تزریقی دیگری ، احتمال ورم ، کبودی و درد در ناحیه تزریق وجود دارد. این علائم بعد از ۳ یا ۴ ساعت ، بعد از انجام تزریق کاملا از بین می روند.

- یکی دیگر از عوارضی که ممکن است بعد از مزوتراپی موی سر ، پیش بیاید ، سر درد است ، که آن هم در روز بعد از مزوتراپی کاملا از بین می رود.

- اگر مراجعه کننده به نوع محلول مزوتراپی حساسیت داشته باشد هم ممکن است ، نشانه هایی از حساسیت بعد از تزریق در اون نشان داده شود. ولی یک پزشک متخصص قبل از انجام مزوتراپی ، مراجعه کننده را معاینه می کند و تست را انجام می دهد که مطمئن شود ، او به ترکیبات مزوتراپی ، حساسیت ندارد.

- عارضه بعدی که ممکن است پیش بیاید ولی خیلی نادر است ، عفونت باکتریای است. این مشکل در تزریق های معمولی هم ممکن است بوجود بیاید ولی همان طور که گفتیم بسیار نادر است ولی اگر بعد از جلسه مزوتراپی نشانه هایی از عفونت دیدید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

همان طور که متوجه شدید ، عوارض مزوتراپی بسیار ناچیز است. یکی از دلایل محبوبیت این روش هم ، همین است.

مراقبت و نگهداری :

این روش درمانی شگفت آور می‎ تواند از نیاز به جراحی های کاشت مو و سایر گزینه های گران قیمت و دردناک جلوگیری کند اما برای رسیدن به بهترین و سریع ترین نتایج ، بیمار باید از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم نیز پیروی کند .

مزوتراپی مو | مزایا ، مراحل انجام و هزینه مزوتراپی مو + عوارض
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,220