انواع نسخه های طبیعی و خانگی برای درمان آکنه ، جوش وجود دارد که یکی از موثرترین آنها هیدروژن پراکسید است. آیا تا به حال از هیدروژن پراکسید استفاده کرده اید؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانید که این آب اکسیژنه پرکاربرد چیست؟

درمان جوش و آکنه صورت با هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه

انواع نسخه های طبیعی و خانگی برای درمان آکنه ، جوش وجود دارد که یکی از موثرترین آنها هیدروژن پراکسید است. آیا تا به حال از هیدروژن پراکسید استفاده کرده اید؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانید که این آب اکسیژنه پرکاربرد چیست؟درمان جوش و آکنه صورت با هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه در ایرناکدرمان جوش و آکنه صورت با هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه در ایرناک

آب اکسیژنه ( یا همان پراکسید هیدروژن ) ماده ی است با خصوصیات و کاربردهای متفاوت؛ این ماده در صنایع کاغذسازی ، بهداشتی ، دارویی ، نظامی ، هوا فضا ، رنگ و صنایع مختلف دیگر کاربرد دارد. این مایع چسبناک شفاف در درمان آکنه کاربرد دارد و توصیه می شود بعد از مشورت با متخصص پوست و به روشی که در این بخش از ایرناک خواهیم گفت برای داشتن پوست زیبا و شفاف بدون آکنه از ان استفاده کنید.

درمان آکنه با هیدروژن پراکسید

درمان آکنه و زیبایی پوست صورت با هیدروژن پراکسید

چگونه از هیدروژن پراکسید برای درمان آکنه استفاده کنیم؟

ابتدا پوست را با پد یا حوله ای تمیز خشک کنید.

پنبه را درون هیدروژن پراکسید خیس کنید و روی موضع بمالید 2 دقیقه منتظر بمانید بعد پوست صورت را با آب بشویید از مرطوب کننده های بدون چربی استفاده کنید تا پوست خشک نشود.

درمان سریع آکنه صورت

خشک کردن پوست با استفاده از یک حوله تمیز

فواید هیدروژن پراکسید در درمان آکنه

هیدروژن پراکسید اکسیدکننده ی قوی است که وقتی روی بافت پوست مالیده می شود باکتری های آن آسیب می بینند و محیط بدون باکتری ایجاد می شود که آکنه نتواند در آن رشد کند به این دلیل که خاصیت ضدمیکروبی آن از بروز عفونت جلوگیری می کند.

هم چنین خاصیت پوسته پوسته کردن هیدروژن پراکسید کمک می کند پوست پوسته پوسته شود تا با لایه برداری ملایم جوش ها محو شوند.

هیدروژن پراکسید برای درمان آکنه

هیدروژن پراکسید مفید برای درمان آکنه ها

نکات مهم در استفاده از هیدروژن پراکسید

بعد از این روش ازپاک کننده های معتدل استفاده کنید زیرا هیدروژن پراکسید خاصیت خشک کننده ای دارد و ممکن است به پوست آسیب بزند.

هیدروژن پراکسید برای از بین بردن جوش ها

هیدروژن پراکسید برای از بین بردن جوش های صورت

هشدارها درباره استفاده از هیدروژن پراکسید

برای جلوگیری از احساس سوزش مراقب باشید هیدروژن پراکسید هنگام مالیدن روی پوست با چشم تماس پیدا نکند.

هیدروژن پراکسید موها را سفید می کند بنابراین وقتی برای ابرو ، مو استفاده می کنید مراقب باشید.

اگر احساس خارش و خشکی روی پوست کردید سریعا مصرف هیدروژن پراکسید را متوقف کنید. اگر پوست حساسی دارید هرگز بدون مشورت با پزشک و متخصص پوست از آن استفاده نکنید.

این مطلب مفید بود؟
درمان جوش و آکنه صورت با هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه
5.0
out of
5
(
1
) votes
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,200