تابستان بهترین زمان برای انجام فعالیت های بیرون منزل است اما سپری کردن زمان زیادی زیر نور آفتاب باعث بروز مشکلات جسمی می شود که رایج ترین آنها سردرد تابستانی است.

10 روش برای جلوگیری از سردرد تابستانی و درمان آن

تابستان بهترین زمان برای انجام فعالیت های بیرون منزل است اما سپری کردن زمان زیادی زیر نور آفتاب باعث بروز مشکلات جسمی می شود که رایج ترین آنها سردرد تابستانی است.10 روش برای جلوگیری از سردرد تابستانی و درمان آن در ایرناک10 روش برای جلوگیری از سردرد تابستانی و درمان آن در ایرناک

یکی از مشکلات رایج که در تابستان افراد با آن مواجه می شوند سردرد بدون هیچ دلیلی می باشد اگر بدون هیچ علتی سر درد میگیرید گرمای تابستان علت آن است و ممکن است که هر روز با آن وقتی بیرون منزل فعالیت می کنید مواجه باشید و برای این سردرد فصلی تجویز داروی نیست اما داروهای تاثیرگذار طبیعی هستند که از سردرد جلوگیری می کند ، از دست رفتن آب بدن یکی از علل سردرد است.

جلوگیری از سردرد تابستانی

روش های ساده برای جلوگیری از سردرد تابستانی

چگونگی استفاده از نسخه های طبیعی برای جلوگیری از سردرد

آب ، آب ، آب :

هیچ چیز از سردرد تابستان به اندازه نوشیدن آب جلوگیری نمی کند ، کم آبی روی عملکرد بدن و تاثیر مستقیم روی فشار خون دارد همین تغییرات باعث سردرد می شود.

اجتناب از مصرف نوشابه برای جلوگیری از سردرد :

آب بنوشید و از مصرف فراوان چای ، الکل ، نوشابه که شما را بیشتر کم آب می کند اجتناب کنید این به دلیل خاصیت ادرارآوری این محصولات است که باعث می شود آب زیادی از بدن دفع شود.

پناه بردن به سایه برای جلوگیری از سردرد :

از بیرون و زیر نور مستقیم آفتاب ماندن در مدت طولانی خودداری کنید این دلیل مهمی است. وقتی در طول تابستان از سردرد و خستگی رنج می برید تا آنجا که امکان دارد لباس های پوشیده و کلاه بپوشید.

درمان سردرد تابستانی

جلوگیری از سردرد های تابستانی با پناه بردن به سایه

جلوگیری از سردرد با رژیم متعادل :

تغییرات کوچکی را در رژیم غذایی تان ایجاد کنید و از میوه ها و سبزیجاتی که حاوی آب هستند مصرف کنید ، هندوانه بهترین انتخاب برای رطوبت و آب بدن است.

دمای اتاق :

کولری را انتخاب کنید که مطمئن باشید دمای مناسبی دارد چون بیشتر زمان را در خانه سپری می کنید و دمای بالا باعث سردرد می شود.

مصرف نوشیدنی بیشتر برای جلوگیری از سردرد :

آبمیوه بهترین انتخاب برای خنک ماندن است که یک بخش آب آن به عنوان ویتامین و مواد معدنی عمل می کند که از سردرد جلوگیری می کند.

راه هایی برای جلوگیری از سردرد

جلوگیری از سردرد با مصرف نوشیدنی ها

ورزش صبحگاهی برای جلوگیری از سردرد :

صبح را برای ورزش انتخاب کنید چون خنک ترین زمان روز است ، ورزش در گرما افراد را بیشتر خسته و کم آب می کند.

نکات مسافرتی :

مقدار کافی آب و غذا با خود ببرید و همینطور یخچال مسافرتی کار را برای شما آسان تر می کند و از ضدآفتاب و لباس های پوشیده استفاده کنید.

تغییرات دردو :

اگر نمی خواهید از دو صرف نظر کنید زمین تمرین خود را تغییر دهید و جایی که سایه است بروید چون تعرق زیاد باعث خستگی و سردرد می شود حتما هنگام خروج از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید.

راههای طبیعی درمان سردرد

روش های طبیعی برای جلوگیری از سردردهای تابستانی

نوشیدن آب نارگیل برای جلوگیری از سردرد :

به علت کمبود آب نگران سردرد نباشید چرا که اگر بتوانید به اندازه کافی در فصل گرما آب نارگیل میل کنید از سردردهای تابستانی در امان خواهید ماند.

10 روش برای جلوگیری از سردرد تابستانی و درمان آن
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 7,890