در راستای پاسخ به باورهای نادرست درباره ی سرطان لازم است به چندین نکته توجه کنیم.اگر دوست دارید اطلاعاتتان درباره سرطان افزایش یابد بخوانید.

آیا بیمار سرطانی همیشه محکوم به مرگ است؟

بیماری سرطان لزوما به معنی مرگ نیست. ترس یک واکنش طبیعی است اما با درمان مناسب بیشتر مردم از سرطان نجات می یابند. بعد از درمان سرطان زندگی بیماران بصورت عادی بر می گردد.سرطان واگیر است!!! در ایرناک سرطان واگیر است!!! در ایرناک

آیا سرطان می تواند به وسیله ی ضربات یا تصادف ایجاد شود؟

گاهی اوقات یک ضربه شما را بوجود یک توده زیر پوستی که قبلا وجود داشته آگاه می کند ، مانند توده ای در پستان. اما به این معنی نیست که آن ضربه این بیماری را ایجاد کرده است.

آیا سرطان واگیر است؟

سرطان به هیچ وجه در ارتباط معمول روزانه مسری نیست. شما با دست دادن و یا در آغوش گرفتن یک فرد مبتلا ، به این بیماری دچار نمی شوید. از بیمار مبتلا به سرطان دوری نکنید. سرطان مانند سرماخوردگی نیست.

آیا ارث (وراثت) می تواند علت ایجاد سرطان باشد؟

 تنها تعداد اندکی از انواع سرطان می تواند ارثی باشد ، اما به نظر می رسد در برخی خانواده ها امکان بروز یک نوع سرطان بیش از معمول باشد ، مانند سرطان پستان ، تخمدان و روده. اما در بقیه ی موارد نحوه ی زندگی مانند عادات غذایی و یا برخی فاکتورهای ژنتیکی در احتمال ابتلا دخالت دارند ، ولی بدان معنا نیست که سرطان ارثی است.

با نادیده گرفتن علایم سرطان آیا ممکن است آن ها خود به خود از بین بروند؟

تشخیص هرچه زودتر سرطان شانس بزرگی را در موفقیت درمان شما به وجود می آورد و هر سرطانی علایم مخصوص به خود را دارد و اگر شما از این علایم غفلت کنید سرطان گسترش خواهد یافت و خطرناک تر خواهد شد و درمان به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.

منبع : جستجوگر ایرناک

بازدید : 4,498 بار
سرطان واگیر است!!!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,060