وارد آمدن‌ فشار ناگهانی‌ به‌ پرده‌ گوش‌ بر اثر سیلی‌ ‌یا ضربه محکم نیز می‌تواند به پارگی پرده گوش منجر شود.

سوت کشیدن بر اثر ضربه به گوش خطرناک است؟

وظیفه گوش این است که صدا را دریافت کند و آن را به اجزای دیگر برساند.این عضو مهم در بدن یک اندام حسی میباشد که 3 بخش داخلی،میانی و خارجی آن را تشکیل داده اند.گوش صدا را بعد از یک اختلاف زمانی جزئی میشنود و میان 20 تا 20000 هرتز را گوش درک مینماید.سوت کشیدن گوش بر اثر ضربه خطرناک است؟ در ایرناک سوت کشیدن گوش بر اثر ضربه خطرناک است؟ در ایرناک

سوت کشیدن گوش بر اثر ضربه خطرناک است؟

علت سوت کشیدن گوش بر اثر ضربه

آیا زمانی که گوش بر اثر ضربه ای سوت میکشد باید نگران بود و مهم است؟

سوال : من حدود ۶ روزه که ضربه ی محکمی به گوشم وارد شده (سیلی) که بعد از ضربه گوشم سوت میکشید و تا ٢ روز گوش و استخوان فکم تو اون ناحیه درد داشت الان ۶ روزه سر گیجه ی شدید و سر درد دارم و حالت تهوع و هی گوشم میگیره ممکنه مشکل مهمی برام پیش اومده باشه؟

پاسخ : سر گیجه و سردردم طبیعی نیست بر اثر ضربه ای که به گوش شما وارد شده است چون حجم زیادی هوا وارد گوش شما شده احتمال پارگی پرده گوش بسیار قوی است باید حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید جون علائمی هم که ذکر کردید مثل سردرد و وزوز گوش نشان دهنده پارگی گوش شما هست.

ترمیم خود به خود پارگی پرده گوش پس از ضربه به گوش

در صورتی که پرده‌ گوش‌ پاره‌ شده‌ عفونی‌ نشود، معمولا خود به‌ خود در مدت دو ماه‌ بهبود می‌یابد، اما اگر عفونی‌ شود، عفونت‌ را می‌توان‌ با تجویز دارو (آنتی‌بیوتیک) درمان‌ کرد و شنوایی‌ نیز معمولا مشکل‌ دائمی‌ پیدا نمی‌کند.‌ این متخصص گوش و حلق و بینی می‌افزاید: بیش از 80 درصد پارگی‌های گوش بر اثر عفونت ترمیم می‌شود. اگر پارگی بر اثر ضربه چندان عمیق نباشد و از بروز عفونت نیز پیشگیری شده باشد معمولا طی شش ماه تا یکسال ترمیم صورت خواهد گرفت.

سوت کشیدن گوش بر اثر ضربه خطرناک است؟

سوت کشیدن به دلیل ضربه به گوش ،آیا مشکل مهمی است؟
برای پیشگیری از بروز پارگی پرده گوش به موارد زیر توجه کنید:
  • از به کار بردن هر گونه شیئی ازجمله گوش‌پاک‌کن برای تمیز کردن یا خاراندن گوش اجتناب کنید.
  • در صورت ورود هر گونه جسم خارجی یا حشره به گوش، برای خارج کردن آن فقط از پزشک کمک بخواهید.
  • از صدماتی که ممکن است باعث پاره شدن پرده گوش شوند، مانند ترقه‌ها یا ضربه‌های صوتی محیط‌های انفجاری بشدت اجتناب کنید.
بازدید : 846 بار
سوت کشیدن گوش بر اثر ضربه خطرناک است؟
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,480