علت شنیدن صدای نبض و ضربان قلب در گوش چیست؟ و چگونه درمان میشود با ایرناک همراه باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

علت شنیدن صدای ضربان قلب در گوش چیست؟

معمولاً در سنین بالا احساس صدای ضربان در گوش ، ناشی از سخت شدن جداره رگ هاست. به عبارت دیگر اگر جداره شاهرگ که وظیفه خونرسانی به مغز را بر عهده دارد بر اثر رسوب کلسیم سخت شود هنگام عبور از زیرگوش میانی و ورود به مجرای استخوانی و سپس جمجمه با مجرای استخوانی برخورد می کند و صدایی شبیه ضربان ایجاد می کند.علت شنیدن صدای نبض و ضربان قلب در گوش چیست؟ در ایرناک علت شنیدن صدای نبض و ضربان قلب در گوش چیست؟ در ایرناک

علت شنیدن صدای نبض و ضربان قلب در گوش چیست؟

علت شنیدن صدای ضربان قلب در گوش چیست؟

این پدیده غیرطبیعی و بیماری نیست اما فرد مسنی که دچار سختی جداره رگها شده ممکن است با این عارضه در رگ های قلب ، کلیه و دیگر شریان های مهم مواجه باشد بنابراین باید حتماً به پزشک مراجعه کند. فشار خون بالا هم می تواند باعث بروز صدای ضربان در گوش شود. اگر فرد مبتلا مشکل قلبی و عروقی و فشار خون بالا ، نداشته باشد ، نیاز به درمان دارویی پیدا نمی کند.

چنین فردی باید هنگام خواب گوشش را بر بالش نگذارد. هرچه سر و شانه وی بالاتر قرار بگیرد گردش خون شدت کمتری خواهد داشت ، در نتیجه صدای کمتری احساس می کند. البته این عارضه گاهی در افراد جوانی که حالت های هیجانی و اضطرابی دارند ، نیز دیده می شود.

سایر دلایل شنیدن صدای نبض و ضربان قلب در گوش

ممکن است دچار حالتی به نام تینیتوس ضرباندار شده باشید ، تینیتوس یا وزوز گوش ضرباندار می تواند علل مختلفی داشته باشد.در کل این علل باعث افزایش عبور خون از کنار گوش یا باعث افزایش حساسیت گوش به صدا می شوند.

از جمله این علل :

  • افزایش ژنرالیزه جریان خون مانند پرکاری تیرویید
  • سفت شدن شریانهای ناحیه
  • تغییرات شنوایی مانند تغییرات پرده گوش یا گوش میانی
  • افزایش فشار داخل جمجمه
  • برخی تومورها در ناحیه سر و گردن که باعث افزایش جریان خون در نزدیکی گوش می شوند.اغلب این تومورها خوش خیم هستند.
بازدید : 2,364 بار
علت شنیدن صدای نبض و ضربان قلب در گوش چیست؟
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,480
بستن