ویروس های تبخال رنج های ناگفته ای را برای فرد مبتلا به همراه دارند ، اما ممکن است همه آن بد نباشد.مطالعات نشان می دهد که عفونت نهفته مزمن با سویه های ویروسی خاص از موش ها در برابر برخی از عفونت های باکتریایی محافظت می کند.

فواید تبخال زدن و خواص ویروس تبخال برای پیشگیری از بیماری ها

تقریباً همه انسانها در دوران کودکی به تبخال مبتلا می شوند. پس از پایان عفونت حاد اولیه ، بیشتر این ویروس ها در حالت خفته قرار می گیرند و تا آخر عمر در میزبان باقی می مانند. در اکثریت قریب به اتفاق این جمعیت فقط منجر به عفونت یک طرفه و غیر کشنده مانند آبله مرغان ، تبخال یا مونونوکلئوز خواهد شد. اما در بعضی از افراد می توانند ویران کننده باشند و منجر به سرطان هایی مانند لنفوم ، کوری در بیماران ایدز و ناشنوایی مادرزادی در نوزادان شود.فواید تبخال زدن و خواص ویروس تبخال برای سلامت بدن در ایرناکفواید تبخال زدن و خواص ویروس تبخال برای سلامت بدن در ایرناک

ثابت شده که این ویروس ها که عموماً تصور می شوند که هیچ مزایایی ندارند فوایدی هم دارند. اما هربرت ویرجین و همکارانش در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، میسوری ، کشف کردند که این لزوماً صحیح نیست.

فایده تبخال زدن

فایده تبخال زدن

تنها ویروس خوب یک ویروس مرده است

ویرجین و تیم وی در مورد تأثیر عفونت نهفته تبخال بر عملکرد سیستم ایمنی بدن کنجکاو شدند. آنها برخی از موش ها را به یکی از دو نوع تبخال موش آلوده کرده و آنها را در معرض پاتوژن های باکتریایی قرار می دهند که باعث انسفالیت ، مننژیت و طاعون می شوند. موشهایی که به ویروس تبخال آلوده شده بودند نسبت به موشهایی که آلوده نشده بودند مقاومت بیشتری در برابر این باکتریها نشان دادند.

این تیم می افزاید که همه ویروس های تبخال این اثر را ندارند. به نظر نمی رسد نوع خود باعث ایجاد تبخال شود.

آیا نسخه پنهان برخی از تبخالها می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد؟

برای این آزمایش ، آنها از نوعی جهش از تبخال ماوس استفاده کردند که تنها می تواند یک عفونت حاد را آغاز کند و سپس از بین برود. موشهای آلوده به این ویروس هیچگونه مقاومت در برابر پاتوژنهای باکتریایی نشان ندادند.

ویرجین می گوید : "من فکر می کنم که داده های ما روشی را که به عفونت تبخال مشاهده می کنیم تغییر می دهند ، اما از همه مهمتر این که آنها تغییر در نحوه مشاهده سیستم ایمنی بدن خود را تغییر می دهند." وی می گوید ، اگر این عفونت ها نقش مهمی در آماده سازی ما برای عفونت باکتریایی بعدی داشته باشند ، روابط آنها از بیماری زایی به همزیستی تغییر می کند ، تا حدودی شبیه به رابطه ای که باکتری های روده ما دارند.

فواید ویروس تبخال

فواید ویروس تبخال

زوج عجیب

چه مدت رابطه عشق و نفرت بین تبخال و ویروس وجود داشته و حتی در مورد اینکه آیا DNA ویروسی باید جزئی از فرد آلوده محسوب شود یا خیر.

ویرجین می گوید : "شاید ما بتوانیم حداقل برای برخی از ما ، این ویروس ها را جزئی از سیستم ایمنی طبیعی خود بدانیم."

ویروس تبخال از یک گونه جدا شده است که روزی اجداد مشترک پستانداران ، پرندگان و خزندگان را آلوده می کرد. بنابراین حیوانات و تبخالهای آنها بیش از 100 میلیون سال قدمت دارند. این امکان وجود دارد که این ویروس ها نقش مهمی در تکامل دفاع انسان در برابر بیماری داشته باشند.

اما نتایج ویرجین نباید باعث شود مردم به فکر آلوده شدن و ابتلا به این بیماری باشند. برنارد رویزمن ، استاد ویروس شناسی در دانشگاه شیکاگو ، ایلینویز می گوید : "من توصیه نمی کنم کسی به ویروس آلوده شود تا آنها بتوانند پاسخ ایمنی در برابر عفونت خنثی ایجاد کنند." "این تحقیقات بسیار هیجان انگیز است ، اما به نظر من تنها ویروس خوب یک مرده یا ویروس است که برای تمام عمر خاموش شده است."

ویرجین موافق است. وی می گوید : "میزان استفاده ما از نتایج ما در مورد بیماری و درمان انسان هنوز مشخص نشده است."

فواید تبخال زدن و خواص ویروس تبخال برای سلامت بدن
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 6,500