در این قسمت از سلامت ایرناک 6 مشکل نگران کننده که ممکن است باعث احساس نفخ شود آورده شده است. اگر نفخ مزمن شود ، شخص به هیچ وجه نباید به خودی خود درمانی را شروع کند و حتما باید به پزشک مراجعه کند.

بیماری های خطرناکی که مثل نفخ معده هستند!

%10 تا 30% از مردم از نفخ رنج می ‎برند. سو هاضمه ، قاعدگی ، یبوست و آلرژی های غذایی شایع ترین دلایل نفخ هستند. با اینکه نفخ موقتی است ، اگر مزمن شود ، می‎ تواند نشانه مشکلی جدی و خطرناک باشد. در این قسمت از سلامت ایرناک 6 مشکل نگران کننده که ممکن است باعث احساس نفخ شود آورده شده است. اگر نفخ مزمن شود ، شخص به هیچ وجه نباید به خودی خود درمانی را شروع کند و حتما باید به پزشک مراجعه کند.6 نوع بیماری خطرناک که شبیه نفخ شکم است! در ایرناک 6 نوع بیماری خطرناک که شبیه نفخ شکم است! در ایرناک

6 نوع بیماری خطرناک که با نفخ اشتباه گرفته می ‎شوند

1. عفونت مجاری ادراری :

عفونت مجاری اداری ممکن است احساس تکرر ادرار را در فرد ایجاد کند ، حتی بعضی اوقات فرد بلافاصله بعد از ادرار کردن احساس می ‎کند که باز هم باید به دسشویی برود. عفونت مجاری اداری ممکن است در فرد احساس درد و فشار شدید در شکم و یا نفخ را ایجاد کند و همچنین ممکن است فرد دچار تب ، لرز ، حالت تهوع و استفراغ شود. نفخ همچنین می ‎تواند در اثر عفونت شدید کلیه نیز ایجاد شود.

با عفونت مجاری ادراری احتمال نفخ شکم وجود دارد

بیماری خطرناکی که با نفخ اشتباه گرفته می شود

2. احتمال ایجاد نفخ با مشکل کبد :

بیماری کبد که در اثر مصرف الکل ، هپاتیت سی و یا سرطان ایجاد می ‎شود ، می ‎تواند منجر به ایجاد مایعاتی در شکم و باعث نفخ شود. اگر نفخ به دلیل مشکلی در کبد ایجاد شده باشد ، ممکن است در فرد احساس خستگی ، کبودی و زردی ایجاد کند و در صورت بروز این مسئله فرد باید به پزشک مراجعه کند.

دلیل نفخ شکم و بیماری هایی که با نفخ شکم اشتباه می گیریم

مشکلات و بیماری کبد

3. بیماری التهابی روده می تواند باعث نفخ شود :

بیماری التهابی روده به طور عمده بر روده بزرگ و روده کوچک تاثیر می‎ گذارد و این بیماری می ‎تواند باعث اسهال ، شکم درد و حتی نفخ شود. تحقیقات نشان داده است که افراد مبتلا به این بیماری به احتمال زیاد بیشتر در معرض لاکتوز ناپایدار بوده اند و لاکتوز ناپایدار باعث تشکیل گاز هایی می ‎شود که می ‎تواند منجر به نفخ شود.

نفخ شکم نشانه چیست؟

بیماری التهاب روده

4. احتمال نفخ شکم با التهاب کیسه های کوچک :

التهاب کیسه های که در امتداد دیواره روده ها ایجاد می ‎شود. علائم این بیماری شامل شروع ناگهانی درد در قسمت پایینی شکم است و علائم دیگر ممکن است شامل تهوع ، اسهال ، یبوست و نفخ باشد.

5. احتمال ایجاد نفخ با سرطان :

پیش از این در مطلبی جداگانه در بخش سلامت ایرناک به این مورد نگران کننده اشاره داشتیم ؛ اندام های مختلفی در ناحیه شکم مانند پانکراس ، معده ، روده بزرگ ، رحم و تخمدان وجود دارد و اگر سرطان در یکی از این اندام ها ایجاد شود ، می تواند منجر به نفخ شود و بنابراین ، وجود نفخ مداوم و افزایش ناگهانی در اندازه شکم ، به جای نفخ زود گذر ، می‎ تواند نشانه سرطان باشد.

سرطان می تواند موجب نفخ شکم شود

زمان هایی که علت نفخ شکم بیماری است

6. مشکل در سلامت روان :

هنگامی که فرد تحت استرس مزمن است ، هورمون هایی مانند کورتیزول می ‎توانند اولویت داشته باشند. در این شرایط ، هورمون های هضم کننده به اندازه کافی تولید نمی ‎شوند و می ‎توانند منجر به سوهاضمه شوند و نفخ ایجاد کنند.

بازدید : 461 بار
6 نوع بیماری خطرناک که شبیه نفخ شکم است!
5.0
out of
5
(
1
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 1,860