دیابت، پرکاری تیروئید و رژیم غذایی اشتباه از علل کاهش وزن ناگهانی می باشند همچنین عوامل موثر دیگری مانند کلسیم بیش از حد بدن و زخم های گوارشی وجود دارند.

کاهش وزن ناگهانی و لاغری بی دلیل چرا و به چه علت؟

این طبیعی است که وزن شما در طول سال ، نوسان داشته باشد ، نوسان و بالا و پایین شدن چند کیلوگرم ، طبیعی است و جایی برای نگرانی وجود ندارد ، درادامه بخش سلامت ایرناک 7 مشکل مربوط به سلامتی که زمینه آن می تواند به دلیل کم شدن وزن ناگهانی باشد را بررسی خواهیم کرد.لاغر شدن ناگهانی | 16 دلیل و عوامل خطرناک کاهش وزن ناگهانی در ایرناکلاغر شدن ناگهانی | 16 دلیل و عوامل خطرناک کاهش وزن ناگهانی در ایرناک

بیماری های موثر در لاغر شدن

کاهش وزن ناگهانی نشانه چیست؟؟

7 دلیل اصلی و نگران کننده لاغری و کاهش وزن ناگهانی

مشکل تیروئید باعث کاهش وزن ناگهانی :

کاهش وزن ، یک علامت رایج از پر کاری تیروئید یا بیش از حد فعال بودن تیروئید است ؛ اگر مشکل تیروئید دارید ، سبب افزایش گرسنگی و یا حتی افزایش ضربان قلب میشود.مشکلات خواب و کم خوابی و یا احساس خستگی بیش از حد ، در تمام طول روز از علائم دیگر پر کاری تیروئید است.

کاهش وزن ناگهانی و بیماری های مربوط به دل و روده :

بیماری سلیاک ، یک بیماری خود ایمنی مرتبط با گلوتن میباشد ، که باعث کاهش وزن ناگهانی ، اسهال و سایر علائم گوارشی میشود.مشکلات پانکراس ، که آنزیم های مربوط به هضم را تولید میکند نیز باعث کاهش وزن ناگهانی میشود ، مراقب علائمی مانند دل درد ، تغییر رنگ در مدفوع ، یا حالت تهوع بعد از خوردن غذاهای چرب مانند برگر ها ، باشید.

علت کاهش وزن بدون کاهش اشتها

چه بیماری باعث کاهش وزن ناگهانی میشود؟!

تاثیر دیابت روی کاهش وزن ناگهانی :

یکی از علائم دیابت ، به خصوص اوایل آن ، کاهش وزن است.و یا اینکه ممکن است متوجه شوید که تمام طول روز را خوابیده اید و به صورت نادری احساس تشنگی خواهید کرد ، زیرا بدن شما گلوگز بیش از حدی تولید میکند که باعث تحریک تشنگی میشود همچنین دیابت باعث میشود که بدن مواد مغذی را از ماهیچه های خود تغذیه میکند ، که این خود باعث کاهش ناگهانی وزن میشود.

رابطه افسردگی با کاهش وزن ناگهانی :

از دست دادن اشتها ، یک عارضه جانبی از افسردگی است که میتواند باعث کاهش وزن قابل توجهی شود ؛ در بسیاری از موارد ، شخص حتی متوجه کاهش وزن نمیشود زیرا به شدت در افسردگی خود فرو رفته اند. کج خلقی ، زود رنجی ، نوشیدن نوشیدنی های سنگین ، مشکلات خواب و ناتوانی در تصمیم گیری ، از علائم رایج افسردگی هستند.

کاهش وزن ناگهانی بدلیل افسردگی

افسردگی و بی اشتهایی از علل کاهش وزن ناگهانی

علت و بیماری های لاغری و کاهش وزن ناگهانی

آرتریت روماتوئید از علل کاهش وزن ناگهانی :

شرایط التهابی ، مانند آرتریت روما توئید یا انواع دیگری از عفونت ها ، باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن میشود این شرایط همچنین میتواند باعث التهاب در روده شود که مواد مغذی را جذب میکند ، بنابر این از این طریق نیز باعث کاهش وزن میشود.

کاهش وزن ناگهانی بدلیل رژیم غذایی ضعیف و نامناسب :

با گذشت زمان در زندگی ، کاهش وزن فوری و ناگهانی با خطرات بزرگی از جمله مرگ مواجه می شود ؛ همانطور که سن ما بیشتر میشود ، شکم آرامتر کار میکند ، که مدت راحتی و سیر بودن را طولانی تر میکند و همچنین بعضی سیگنال های مغز که اشتها و پر بودن را کنترل میکنند ، کاهش پیدا میکند همه اینها می تواند باعث کمتر غذا خوردن در افراد بالغ و سن دار شود ، در نتیجه وزن کمتری خواهند داشت و نمی توانند به اندازه کافی مواد مغذی از بدن جذب کنند.

بسیاری از داروها نیز می توانند روی اشتهای شما تاثیر بگذارند اما برای استفاده از آنها ، مقدار و دفعات مصرف را در نظر داشته باشید.

سرطان و کاهش وزن ناگهانی :

بسیاری از انواع سرطان ، تومور یا زخم معده یا روده می تواند باعث التهاب با مشکلات سوء هضم شود ، که می توانند منجر به کاهش وزن شوند.

چه بیماری باعث کاهش وزن میشود

سرطان از عوامل کاهش وزن ناگهانی

عوامل دیگر لاغری و کاهش وزن ناگهانی

در برخی از افراد کاهش وزن و لاغری ناگهانی می تواند علل متفاوت با آنچه گفتیم داشته باشد مثل :

که همگی باید توسط پزشک تشخیص داده می شوند.

بیماری مربوط به لاغری ناگهانی

منظور از کاهش وزن ناگهانی چیست؟!

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
لاغر شدن ناگهانی | 16 دلیل و عوامل خطرناک کاهش وزن ناگهانی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 4,580