شیر جز مواد غذایی پرخاصیت است و مصرف آن برای همه رده های سنی مختلف خواص و فواید بسیاری را به همراه دارد ، البته نگرانی و احتیاط هایی هم در رابطه با مصرف شیر وجود دارد.

برنج در اکثر نقاط جهان به‌عنوان بخش اصلی بسیاری از وعده‌های غذایی استفاده می‌شود. بیش از نیمی از جمعیت جهان از این غله‌ی مهم تغذیه می‌کنند.

شاهی یا تره تیزک یا تره تندک یک نوع سبزی خوردن است که به صورت خام و گاهی پخته مصرف می شود. به بذر آن سپندان گویند. در زبان مازندرانی به آن ترتیزک می گویند. شاهی گیاهی است که در طب قدیم ایران به نام هی جرجیزبستانی و رشاد نیز معروف است.

آب سیب از طریق فشردن سیب تهیه می شود ، که صدها نوع آن در جهان وجود دارد. برای تهیه یک فنجان آب ، دو سیب متوسط نیاز است . ادامه ی این بخش از سلامت ایرناک را با دقت بخوانید تا با خواص و عوارض آب سیب بیشتر آشنا شوید.

آب انبه یک آبمیوه بسیار خوش طعم و پرطرفدار است که سرشار از مواد مغذی می باشد و دارای خواص بی نظیری برای سلامت بدن می باشد ، البته مصرف آب انبه فواید بسیاری هم برای خانم ها به همراه دارد.

اگر چه اغلب واکنش های آلرژی به ماهی وقتی اتفاق می افتد که یک نفر ماهی می خورد ، اما گاهی اوقات افراد با لمس ماهی و یا تنفس بو آن هنگام پخت واکنش نشان می دهند.

گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین ، فسفر ، کلیسیم ، مس ، تیامین ، ریبوفلاوین ، ویتامین B6، روی ، آهن و سلنیوم است که برای بیماری هایی چون آسم ، تشنج ، فشار خون بالا ، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی های روانی و همچنین بی خوابی بسیار مفید می باشد.

به اعتقاد برخی از مردم آب ماست مزایای بسیاری دارد و برخی دیگر معتقدند که نباید آب ماست را مصرف کرد. در این بخش از سلامت ایرناک خواهیم دانست که مزایای آب ماست به چه صورت است؟

صفحه1 از64
کاربران آنلاین : 3,390